Skocz do zawartości

Su-27 Flanker B "Cięty na ostro"


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Silniki i kamuflaż "robią" ten model, nie ma co do tego dwóch zdań.

Suka wyszła Ci pięknie i pewnie w galerii będzie zachwycać.

Coraz lepsze te modele robisz i miło się na nie patrzy.

Pomyśl o możliwości cieniowania paneli postshadingiem, moim zdaniem to by fajnie wyglądało na takiej maszynie, bo dawałoby efekt różnicowania powłok lakierniczych.

Nie mówię o tym modelu, ale już o następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym projekcie pewnie powalczę z większą ilością technik ponieważ bedę robił samolot pokładowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale chciałbym poprawić to i owo, ewentualnie rozważam jeszcze F-117 ale na ten model potrzeba sporej dawki weny twórczej by nie zrobić go ot tak sobie czarnym. Lub jeszcze trudniejszy A-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już na ostatniej prostej przed metą.

Pojawiła się właściwa powłoka na modelu a więc mamy już mat i na częściach silnika pół mat.

 

Model stoi już na własnym podwoziu moje praca ograniczają się do zabawy z detalami i wykończeniem.

 

IMAG5279_zpswj9v3es4.jpgIMAG5280_zps2w0x3a0v.jpg

 

Sporo czasu poświęciłem na prace przy delikatnej uszczelce oszklenia kabiny, chciałem by tym razem nie było to zbyt agresywne szczególnie że już sam kolor mocno bije po oczach.

 

IMAG5285_zpsreu7wav0.jpg

 

Na koniec rozpocząłem sklejanie ostatniej większej części - fotela i tu napotkałem ciekawostkę i wpadkę Trumpka.

 

Zagłówek nie posiada wypełnienia jak rozumie w realu nie jest to pusta część?

 

IMAG5286_zpsqk5tm1iz.jpg

 

Dla pewności sprawdziłem także drugi model mam takie dwa i tu i tu zagłówek po sklejeniu ma być pusty - zresztą i w instrukcji nie ma części która by zakrywała zagłówek.

Dodam jeszcze że ta część mocno wystaje nad poziom kabiny więc ta dziurę będzie świetnie widać a do tego osłona ma być otwarta.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaklejenie tego czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłówek nie posiada wypełnienia jak rozumie w realu nie jest to pusta część?

Szukaj w necie zdjęć fotela K-36DM

 

K-36D%2002.jpg

 

Pytanie mam o malowanie uszczelek na owiewce. Od taśmy pędzlem czy aero malujesz, czy z ręki pędzlem CI to tak równo wychodzi? perfekcyjna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie mam o malowanie uszczelek na owiewce. Od taśmy pędzlem czy aero malujesz, czy z ręki pędzlem CI to tak równo wychodzi? perfekcyjna robota.

 

Używam i Aero i pędzelka na początek oklejam i tryskam aero tak by zrobić ładny prosty zarys.

Później poprawiam ręcznie pędzelkiem ważne jest by używać odpowiedniego pędzelka najlepszy jest "świeczkowy" chodzi o kształt włosia i nie może być zbyt miękki ponieważ najlepiej to wychodzi jak wykona się kreskę jednym pociągnięciem.

Kolejna istotna sprawa to lepkość farby (rozcieńczenie) nie może być rozcieńczona i musi dobrze kryć.

 

Zwykle przyklejam sobie test kartę i przed właściwym malowaniem wykonuję kilka kresek testowych jak już idzie mi jak potrzeba przenoszę rękę na właściwy detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie mam o malowanie uszczelek na owiewce. Od taśmy pędzlem czy aero malujesz, czy z ręki pędzlem CI to tak równo wychodzi? perfekcyjna robota.

 

Używam i Aero i pędzelka na początek oklejam i tryskam aero tak by zrobić ładny prosty zarys.

Później poprawiam ręcznie pędzelkiem ważne jest by używać odpowiedniego pędzelka najlepszy jest "świeczkowy" chodzi o kształt włosia i nie może być zbyt miękki ponieważ najlepiej to wychodzi jak wykona się kreskę jednym pociągnięciem.

Kolejna istotna sprawa to lepkość farby (rozcieńczenie) nie może być rozcieńczona i musi dobrze kryć.

 

Zwykle przyklejam sobie test kartę i przed właściwym malowaniem wykonuję kilka kresek testowych jak już idzie mi jak potrzeba przenoszę rękę na właściwy detal.

 

 

 

Masz może pomysł, jak to przenieść do 72-ki

Genialna robota, a części metalizowane są obłędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz może pomysł, jak to przenieść do 72-ki

Genialna robota, a części metalizowane są obłędne

 

72-ka to dla mnie czarna magia i jak ktoś tylko pomyśli o tym by zrobić uszczelkę w tej skali to już dla mnie jest WIELKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę taką można zrobić w każdej skali: wystarczy dociąć odpowiedniej długości (i szerokości naturalnie) paseczki z kalkomanii.

Każdy chyba ma jakieś stare kalki z poprzednich zestawów we właściwym kolorze, więc to nie powinien być duży problem.

 

Ja mam też swój sposób na takie rzeczy: tam gdzie ma być namalowana uszczelka naklejam pasek taśmy maskującej (o szerokości uszczelki naturalnie).

Innymi słowy, robię jakby taką uszczelkę z taśmy maskującej. Gdy ją przykleję, maskuję powierzchnie wokół tej uszczelki, ważne tylko żeby zrobić to równo, najlepiej przy krawędzi maskować także dość cienkim i długim paseczkiem taśmy.

Potem na koniec zdejmuję te pierwszy paseczek i mam gotowe miejsce malowania aerografem: po pomalowaniu i zdjęciu reszty taśmy maskującej mam gotową uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz może pomysł, jak to przenieść do 72-ki

Genialna robota, a części metalizowane są obłędne

 

72-ka to dla mnie czarna magia i jak ktoś tylko pomyśli o tym by zrobić uszczelkę w tej skali to już dla mnie jest WIELKI

 

 

dziękuje za uznanie ... staram się

 

Uszczelkę taką można zrobić w każdej skali: wystarczy dociąć odpowiedniej długości (i szerokości naturalnie) paseczki z kalkomanii.

Każdy chyba ma jakieś stare kalki z poprzednich zestawów we właściwym kolorze, więc to nie powinien być duży problem.

 

Ja mam też swój sposób na takie rzeczy: tam gdzie ma być namalowana uszczelka naklejam pasek taśmy maskującej (o szerokości uszczelki naturalnie).

Innymi słowy, robię jakby taką uszczelkę z taśmy maskującej. Gdy ją przykleję, maskuję powierzchnie wokół tej uszczelki, ważne tylko żeby zrobić to równo, najlepiej przy krawędzi maskować także dość cienkim i długim paseczkiem taśmy.

Potem na koniec zdejmuję te pierwszy paseczek i mam gotowe miejsce malowania aerografem: po pomalowaniu i zdjęciu reszty taśmy maskującej mam gotową uszczelkę.

 

Solo ty nie robisz 72-ki

Poza tym ja nie maluje uszczelek, tylko je fizycznie robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

META!!!

 

Przygoda z Su-27 zakończona, dziś zainstalowałem rakiety z czarnymi pasami, fotel, osłonę kabiny i wszelkiej maści antenki.

 

Model jest naprawdę imponujących rozmiarów i zrobienie mu zdjęć będzie wielkim wyzwaniem.

 

IMAG5289_zpsvfwyyp8n.jpgIMAG5293_zpsttctmlfo.jpg

 

Niestety moje cztery arkusze bristolu złączone razem okazują się być zbyt małe by pomieścić ten model dodatkowo skończyło się dziś już światło (zima - gdybym wiedział gdzie ona ma szyję to bym ją udusił) tak więc mogę wam jedynie zaprezentować fotkę strzeloną na szybko.

 

Jutro wybiorę się po parę metrów tła i postaram się popstrykać jakieś znośne fotki.

 

IMAG5297_zpsjxnkothg.jpg

 

W kwestii samego modelu jest to dość wymagający model do złożenia części są spasowane dość dobrze jednak model jest duży i operowanie nim jest trudne.

Jest też bardzo podatny na wszelkiej maści naprężenia i przesunięcia detali mam tu na myśli skrzydła i same połówki kadłuba trzeba podejść do sklejanie tych części ze spokojem.

 

Po kilku modelach z większą ilością brudu w końcu mam model czystszy a przy tym bardzo mi się podoba i w mojej ocenie wygląda świetnie.

Model przedstawia samolot prezentowany na Air Show we Włoszech z rakietami w wersji szkolnej (szkoleniowej).

Ten sam egzemplarz Su-27 odwiedził także nasze pokazy w Radomiu w 2013r wtedy jednak nos i końcówki stateczników miał w kolorze białym.

Można także w sieci odszukać fotki z ciemno szarymi dodatkami - krótko mówiąc jest to dość mocno wysłużona sztuka - która została przekazana do prezentowania na pokazach i zwykle co rok otrzymuje nie co zmieniony kamuflaż.

 

Tyle w kwestii Su-27 "08" teraz czas na nowy projekt.

Dziękuję wszystkim za śledzenie mojego wątku, wsparcie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wpadającego światła dziennego - jednak jak robiłem tą fotkę to już słońce zachodziło i zrobiło się ciemno i nie tylko biały nie jest biały ale także inne kolory mają od razu nie naturalne odcienie.

Zacząłem się nawet zastanawiać czy ciemne tło a nawet czarne nie byłoby lepsze.

 

Jutro może powalczę z tłem i fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się raczej nie sprawdza, jak zauważyłem.

Pomyśl o 2-3 porządnych żarówkach, takich do studia fotograficznego (5400K), to by załatwiło sprawę.

 

A gdzie takich szukać może jakiś sklep w necie znasz? może dziś przeszukam allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.