Skocz do zawartości

[W] 9A52-2 SMERCH - Meng Models 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Elegancko
Dziękuję.

 

Elegancko
Jak wyżej.
I również dziękuję.

 

Nadszedł czas aby postawić kolosa na własnych nogach. Wprawdzie fajnie wyglądał tylko na felgach, taki niskopodłogowiec ale chyba nie o to chodzi w tym pojeździe.

Instrukcja pokazuje malowanie większości bo 6 kół na biało, tak jak tutaj:

IMG_3059.JPG

 

A tylko dwa koła z zielonymi plamkami. Jednak nie byłbym sobą gdybym tego nie zmienił. Docelowo więc tylko 3 koła zostały białe a reszta ma mniejsze większe placki zieleni. Po założeniu (jeszcze nie dociśnięte do końca aby ewentualnie dało je się zdjąć) wygląda to tak:

IMG_3060.JPG

 

No i po złożeniu kabin, doklejeniu brakujących elementów typu kable, osłona lampy nadszedł czas na malowanie. Niestety nie zdążyłem tego jeszcze zrobić, na razie elementy przygotowane są do kolorów bazowych. Trochę kombinowania z maskowaniem będzie aby ładnie to wszystko przechodziło z elementu na element ale wolę nie malować na pojeździe aby odkurz nie pobrudził wcześniej przyklejonych elementów.

IMG_3061.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie rdzy na wydechu. Jakim sposobem osiągnąłeś taki efekt?
Zawsze miałem z tym problem - albo za jasne, albo za słabo więc poszukałem jakiegoś tutoriala. Znalazłem krótki i prosty na yuotube. Dwa rodzaje pigmentów Russina Earth i Light Rust. Malujesz element na czarno, pożniej smarujesz jakimś specyfikiem do pigmentów - ja używałem Pigment Fixer Miga ale on średnio sie nadaje bo szybko schnie. Po posmarowaniu tym specyfikiem sypiesz pigment russian earth, smarujesz drugi raz miejscowo i sypiesz light rust. Ewentualnie miejscowo poprawiasz. Prosty i dający fajny efekt sposób.

 

świetny model, bardzo fajny warsztat, gorąco kibicuję.
Dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Życzę powodzenia w dalszej pracy nad modelem.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na malowanie. Okleiłem blutackiem wszystkie elementy ale pstyknąłem tylko wyrzutnię - trochę babrania przy tym było:

IMG_3064.JPG

 

Po kilku godzinach:

IMG_3066.JPG

 

Silniki rakiet:

IMG_3067.JPG

 

I kilka pocisków na miejscu:

IMG_3068.JPG

 

I po założeniu kapsli:

IMG_3071.JPG

 

Kabinki:

IMG_3069.JPG

 

I reszta gratów:

IMG_3070.JPG

 

Złożony do zdjęć:

IMG_3072.JPG

IMG_3074.JPG

 

Kamo nie wszędzie się zgrało ale nie jest źle:

IMG_3073.JPG

IMG_3075.JPG

 

Czas chyba na delikatnego washa. Zmontowanie wszystkiego i jakąś podstawkę.

I z tym ma dylemat bo planowałem umieścić gdzieś na błotno śnieżnym poligonie ale prawdę mówiąc szkoda mi go brudzić więc zastanawiam się nad inną podstawką w miarę zimową ale nie taką brudzącą.

Chyba że ktoś ma jakieś koncepcje, chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może park maszyn zimą? ;) pięknie. Pozazdrościć.
Hmm, jest to jakaś koncepcja. Dzięki.

 

Rewelacja. Dobrze wybrałeś jeśli chodzi o ten zimowy kamuflaż
Dziękuję.

 

Na razie wygląda imponująco.
Dzięki wielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż, długo myślałem nad podstawką i znikąd pojawił się pomysł na skały. Tego jeszcze nie robiłem to i czas spróbować.

Zaczęło się od kształtu ze styroduru:

IMG_3099.JPG

 

Poźniej gips na dolne partie:

IMG_3101.JPG

 

W międzyczasie dokleiłem więcej "szczegółów":

IMG_3100.JPG

 

I pokryłem gipsem łuk:

IMG_3102.JPG

 

Po położeniu gipsu na większość ścian zaczęło się skrobanie. Mała uwaga - lepiej używać gorszej jakości gipsu, łatwiej go skrobać niż gips sztukatorski czy alabastrowy:

IMG_3104.JPG

 

Skończyłem też drogę:

IMG_3105.JPG

 

I zaczęło się mazanie trochę desert yellow, trochę flat earth i flat brown:

IMG_3106.JPG

 

Później szary i czarny, trochę suchego pędzla i kamieni, na to pójdzie jeszcze śnieg:

IMG_3108.JPG

 

Na razie wygląda to tak:

IMG_3111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było, pojazd masz w zimowym camo które nijak ma się do skał plus pchanie się w takie tereny takim wielkim sprzętem jest sporym wyzwaniem, ryzyko zahaczenia o skały wyrzutniami jest ogromne jak sam zestaw. Mi pierwsze co sie skojarzyło z tą podstawką to kolumna zywcem wyciągnięta z 9 Kompanii. Wg mnie tą skalistą podstawe zostaw sobie pod pojazd właśnie typu BMP-2, BTR-70, BRDM-2 czy BM-21 załadowane piechotą A na Smercha wykonaj bardziej nizinny teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł był taki żeby tam jeszcze nawalić śniegu i pojazd przedziera się przez ten śnieg.

Na razie pokazałem gołe skały bo nie mam jeszcze śniegu.

A z drugiej strony nie mam też żadnego z wymienionych wyżej pojazdów używanego w Afganistanie a w sumie kupowanie pojazdu do podstawki, hmm, wydaje mi się dziwne.

I dylemat nadal nie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.