Skocz do zawartości

Rampa towarowa i torowisko 1:35


tu_es

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja też bym zostawił tak jak jest.

Schody wyglądają jak dobudowane prowizorycznie i tak jest fajniej moim zdaniem.

Natomiast za budynkiem koło uporka brakuje mi kontynuacji w postaci placu ładunkowego. Jakoś tak dziwnie się urywa magazyn wraz z rampą. Przeważnie przy takich magazynach na którymś końcu znajdował się plac ładunkowy zdjęcie poniżej.

233642.jpg

 

Masz jeszcze fotki ukazujące przykładowe belkowanie pod dachem.

IMG_4224.jpg

 

515407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tylko jedno ale... rampa powinna być nieco krótsza od daszku bo idea jest taka że jak stoi wagon to co by się na ładunek deszcz nie lał...zwróć uwagę jak to właśnie widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ja też bym zostawił tak jak jest.

Natomiast za budynkiem koło uporka brakuje mi kontynuacji w postaci placu ładunkowego. Jakoś tak dziwnie się urywa magazyn wraz z rampą. Przeważnie przy takich magazynach na którymś końcu znajdował się plac ładunkowy zdjęcie poniżej.

233642.jpg

 

Koledzy, w związku z tym, że rampa musi ulec przeróbce (zła wysokość), to czy mógłbym zrobić plac ładunkowy jak na powyższym zdjęciu (czyli z przodu budynku) a uporek zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wariacja z rampą. Nałożona jedna warstwa starego tynku, zastanawiam się czy nie powinien być gładszy. Wszelkie zadziory (szczególnie te na górze cegieł) zostaną zlikwidowane. Dobry kierunek obrałem? Inaczej coś zrobić?

 

13009881_1174009062617746_1399863649_o.jpg

 

12970645_1174008995951086_433242445_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Na większych powierzchniach połóż go na gładko. Wyrównaj krawędzie, stary tynk jak odpada, to raczej płatami. Najlepiej wyszło to na pierwszym zdjęciu po lewej. "Wyspy" tynku połączyłbym i zostawił tylko prześwity z cegłami. Przyjdzie kolorek, to wyobrażam sobie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem. Nijak nie mogę z gipsu uformować na prosto tej wylewki betonowej, która jest widoczna na słupach z cegieł. Długie toto i wąskie. Próbowałem już trzy razy. Mogę zastosować jakieś inne rozwiązanie? Coś np. jak deski?

 

No ale jakby wtedy wyglądało takie połączenie? Betonowy plac załadunkowy i drewniana rampa?

 

19_big.jpg

 

rampa,+Dworzec+PKP+Wolsztyn.jpg

 

132939.jpg

 

132930.jpg

 

513851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz gipsu zostawić w formie? Kiedyś próbowałem robić podstawkę z gipsu zalewając prostokątny dekielek po lodach litrowych. Grubość niewielka, boki możesz obciąć, od spodu będziesz miał usztywnione. Może w tę stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Witam po długiej przerwie.

 

Wielka prośba do użytkowników tego forum.

Potrzebuję zdjęć dworca w Wolsztynie, a dokładnie zastosowanego rozwiązania z deskami na rampie kolejowej

Mam na razie dwa zdjęcia,ale na nich za bardzo nie widać legarów, na których są te deski położone.

rampa,+Dworzec+PKP+Wolsztyn.jpg

 

IMG_2780.jpg

 

Ktoś ma może szczegółowsze zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.