Skocz do zawartości

Rampa towarowa i torowisko 1:35


tu_es

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masakra... zachciało mi się wycinać gonty na dach

Zawsze muszę coś głupiego wymyślić

 

Już zaczynam bać się klejenia tego

 

DSC01907a.jpg

 

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra... zachciało mi się wycinać gonty na dach

Zawsze muszę coś głupiego wymyślić

 

Już zaczynam bać się klejenia tego

 

To skala 1/35, im więcej szczegółów tym lepiej. Dasz radę. Jaka to technologia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to balsa. Polubiłem ten materiał. Chyba także popróbuję z plastructem. Zauważyłem, że lepiej idzie mi z budynkami niż pojazdami. Większa swoboda działania.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo obiecująco. A że tematy kolejowe to zasiadam i podglądam.

Tak z ciekawości to cegły będziesz jeszcze fugował czy tak zostanie??

 

Witam, te cegły już tak zostaną

Planuję jeszcze dać z jeden - dwa plakaty propagandowe lub coś w tym stylu. Gdzieś tam mam skitrany arkusz lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mały update.

 

Dzisiejszy urobek Na surowo i nierówno, no ale mi się podoba. Będzie pomalowany prawdopodobnie bardzo ciemną bejcą i trochę pobrudzone, ale to zobaczymy jak już klejenie będzie ukończone.

 

DSC01916.JPG

 

DSC01917.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Greif za cenne uwagi, jak zawsze dokładnie je analizuję

 

Wiem, zastanawiałem się nad wyborem pokrycia. Dachówka odpada na ten moment - brak materiału i umiejętności do jej zrobienia papa jakoś taka jednostajna no a deski mi się opatrzyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konstruktywne porady, ale jak już wspominałem wcześniej - gonty mi się podobają i za dużo pracy już w nie włożyłem. Decyzja zapadła i w tym przypadku zmian nie będzie, bowiem gonty też w tamtym okresie były stosowane w budownictwie. Taka jest moja wizja tego budynku i tego się trzymam. Aczkolwiek jestem pełen podziękowań za Wasze porady i czasami wdrażam je w życie.

 

Tutaj strona http://www.mremag.com/index.php/magazines/17-articles/186-mkthaveringstationbuilding - wg mnie gonty na dachu - zdjęcie z niej

MktHavStationBuild5.jpg

 

Tutaj to samo - strona http://www.railroad-line.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30301 i zdjęcie z niej

2010836592_arrival.jpg

 

Tutaj to samo (choć mogę się mylić, bo zdjęcia ciut niewyraźne) - strona http://footage.framepool.com/de/shot/557132656-overath-beschilderung-haltestelle-bahnsteig i zdjęcie z niej

557132656-overath-beschilderung-haltestelle-bahnsteig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no niestety na ostatnim zdjęciu to nie gont ale dachówka coś jak eternit... a gonty z wcześniejszych zdjęć to niestety nie te lata... zobacz lokomotywę na której się wzorujesz.

Także wiem że gont fajny fajnie się robi ale merytoryka leży szkoda fajny projekt i szkoda go zmarnować bułą w postaci dach... no ale twój wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli jednak na tym ostatnim zdjęciu nie jest gont.

Wybór został dokonany, zabawa z budowaniem trwa w najlepsze, a że model nigdy nie będzie konkursowy, to taką "bułę" zostawiam.

Najważniejsze dla mnie, że jest frajda przy jego robieniu i to jest dla mnie podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pomaluj to na jakiś szarawy kolor, coby łupek imitowało? Takie pokrycia były kiedyś na porządku dziennym, jak dachówki czy blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł warty zastanowienia. Pytanie: jasny szary czy bardziej ciemny szary?

 

E tam, te dwie lampy spokojnie możesz od podstaw zrobić. Trochę drutu, ramka przeźroczysta, blisterek po tabletkach na klosz/osłonę i dawaj.

Żadna ramka! Diody!

Obserwuję od początku. Super Ci to wychodzi.

 

Kurcze jakiś manual do zrobienia takich lamp w 1:35 ? Pomocy Zupełnie nie wiem jak te lampy zrobić. No i gdzie powinny być zamontowane :

1. Na ścianie?

2. Zwisać z belek (jak tak, to których) + czarne kabelki po belkach + czarne kabelki na ścianie czy nie? + może taki włącznik (to chyba potrafię zrobić)

depositphotos_12174400-Old-bakelite-light-switch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę wieszaj na wysięgniku na ścianie lub belce.

Kabelki na ścianie? Moim zdaniem nie (raczej były prowadzone wewnątrz budynku i pod tynkiem), włącznik jak najbardziej tak. Dawniej kolej budowała się porządnie i na bogato więc gont odpada.

Wracając do fugowania to trochę mi brakuje widocznego zarysu zaprawy między cegłami. Może jakiegoś ciemnego łosza zapuść.

I na szybko znaleziona fota magazynu kolejowego, może się przyda.

19_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dachówek nie dawał mi spokoju i w końcu znalazłem warsztat kolegi Łukasz S. który pokazał jak w prosty sposób wykonać dachówki. Poradnik zaczyna się na stronie 6.

Szkoda, że temat utknął kilka lat temu diorama zapowiadała się rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.