Skocz do zawartości

Rampa towarowa i torowisko 1:35


tu_es

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Się przypomnę, że istnieję.

 

W walce z lenistwem poczyniłem dzisiaj coś takiego - oczywiście przyłożone na sucho

Jutro dalsza walka - jeszcze brakuje belek bocznych i tych nad bramami

 

Same belki będą chyba osadzone głębiej, ale to jeszcze się zastanowię.

 

DSC01831.JPG

 

DSC01832.JPG

 

DSC01834.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje nudą

 

Reszta belek zrobiona, ponumerowana, przygotowana do wymęczania. Na poniższym zdjęciu wstępnie przyłożone belki w otworach na bramy. Nie jestem mistrzem w wycinaniu półokrągłych otworów

 

DSC01839.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem z bramami, zajęło mi to dzisiaj parę godzin. Trochę długo. Górne belki przyłożone na sucho.

Zostało mi pozbycie się tych syfów ze szczelin i można dalej działać.

 

Jak zrobić zawiasy? Nie mogę nigdzie namierzyć takich do bram

 

DSC01841.JPG

 

DSC01845.JPG

 

DSC01846.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jak nie planujesz otwieranych, pasek polistyrenu do tego walec na końcu i imitacja śrub do płaskownika, czasem drzwi były przesuwane...

np https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/PKP_stacja_kolejowa_Lipusz_02.jpg

http://fotopolska.eu/foto/264/264471.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

plastruct ma fajne rzeczy do wzorców pod np. odlewanie (grubsze ścianki) natomiast do takiego dłubania polecam evergreena ma dużo lepsze produkty. Dawaj dalej, śrubki okucia do klamek, klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jako, że mam urlop przedświąteczny to aby nie zagubić się w kuchni - to postanowiłem ewakuować się na stoisko bojowe i trochę pogrzebać.

Oto efekty na tę chwilę - może tego nie widać na foto, ale dałem trzy różne odcienie farby :

 

DSC01870.JPG

 

DSC01872.JPG

 

DSC01874.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Ważna dla mnie, bo zawsze robię na przekór. Resztki farbek modelarskich, podkłady kolorowe z puszki czy bejca w tym przypadku aby ściemnić fugi. Nie lubię kupować zestawów farbek np. w stylu "wood coś tam coś tam" do elementów z balsy Dla mnie szkoda kassy na gotowe zestawy

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię kupować zestawów farbek

 

Czasem się przydają, choć fakt, podobny efekt można uzyskać łatwiej. Daj jeszcze jakieś odbarwienia wapienne (pionowe smugi), choć i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejona część elementów drewnianych. Ich zrobienie kosztowało mnie trochę czasu

Zdjęcia przyciemne, ale niestety nie mam oświetlenia na tej ścianie

 

DSC01878.JPG

 

DSC01879.JPG

 

DSC01883.JPG

 

Mam problem z dachem, jakoś nie mogę namierzyć zdjęcia dachu od dołu. Wiem, że powinny być jakieś belki czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artboxa widać (o ile się nie mylę), że wieniec drewniany jest po całym obwodzie i obróbka ciesielska (krokwie).

Podobna konstrukcja jak się przypatrzeć http://farm8.static.flickr.com/7426/10679456694_685d460264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy koniec ze ścianą.

 

Teraz wezmę się za częściowy dach.

 

Ewentualne dobrudzanie ścian i dachu dopiero po ostatecznym montażu

 

Właśnie zauważyłem, że czeka mnie jeszcze dorobienie uchwytów do bram :P

 

DSC01893.JPG

 

DSC01895.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.