Skocz do zawartości

Ford Mustang 1969 Mach 1 ~ 1:25


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

A hoj!

 

Przed świętami zakupiłem sobie kilka małych prezentów. Coś mnie jednak ciągnie do cywilnych więc stąd ta moja rozbieżność w kategoriach modelarstwa

 

Jeden z nowych modeli u mnie to wspomniany wyżej Ford Mustang 1969. Oczywiście znając mojego bakcyla do wpakowywania światełek do modeli tutaj również zastanawiam się nad zamontowaniem. Planów mam dużo jak to wszystko wykonać - może Wy jeszcze doradzicie jakieś nowe rozwiązania.

 

Na chwilę obecną plan jest taki:

-zamontować diody w światłach przednich i tylnych (ilość i rodzaj świateł do uzgodnienia, możliwe że światła stopu również)

-maska otwarta odsłaniająca silnik

-kable zasilające układ elektroniczny umiejscowione będą...no właśnie i tu jest zagwozdka: czy imitacja ładowania akumulatora przy otwartej masce czy jeden kabel przy korku wlewu paliwa i obok na podstawce mały dystrybutor.

 

Żeby nie rzucać się za bardzo na głęboką wodę to odgłosu silnika nie będzie.

 

W pudełku pełno chromu który również znajdzie swoje miejsce.

 

Ostatnia kwestia to wybór koloru. Jako że malowanie z pudełka mi nie odpowiada to zastanawiam się nad tymi:

-niebieski z czarną maską;

-lekko bordowy z czarną maską;

-szary z czarną maską.

 

1969-ford-mustang-mach-1-resto-rods-1-25-amt-ertl-13.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z fabrycznych kolorów z tych Twoich opcji, czy konwencja dowolna?

 

1969mustangcolorcodes.jpg

 

Candy Apple Red (świetne mają te nazwy na kolorki, nie ma co ) się może podobać, choć ja do puli dorzucę jeszcze takie foto:

 

1972_00011_01.jpg

Co prawda późniejszy rocznik, ale kolorek cacany.

 

Niech se tu spokojnie leży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor kolorem, ale ten model... no cóż, jego złożoną wersję masz na pudełku jako art box... a ten obrazek nie zachęca. Jeżeli model tak wygląda po złożeniu, to czeka Cię maaaaaaaaaaaaasa pracy, by to przypominało Mach 1...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% wybieram bordowy z czarną maską.

 

Ale teraz pozostaje plan z umiejscowieniem zasilania do układu z oświetleniem. Pełno pomysłów ale po chwili zastanowienia każdy odpada z różnych powodów... Chciałbym może jakąś małą dioramę ale także brak weny jak to rozplanować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie mogę edytować poprzedniego wątku zmuszony jestem do pisania post pod postem.

 

Mianowicie, zabrałem się powoli za silnik i...pełno nierówności, nadlewek, niedoróbek itd...

Trochę mnie to zniechęciło..Dodatkowo kilka elementów w instrukcji zaznaczonych jest by pomalować na niebiesko. I stąd pytanie - czy te kolorowe elementy w silniku mają być pod kolor całej karoserii czy jednak mogą być różne (np: w silniku niebieskie a karoseria czerwona)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! To jedno zdjęcie bardzo mi pomogło!

 

Myślisz że do lekko ciemnej czerwonej karoserii będzie pasował taki niebieski jak na zdjęciu?

 

Oraz zastanawiam się nad kolorem wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem podwozie i nie tylko...duuuużo pracy czeka

 

Projekt powoli ruszył. Silnik prawie skończony, malowanie wg zdjęcia oraz własne upodobanie. Pozostało tylko pomalować kolektory (wg instrukcji na biało ).

 

W dalszym ciągu czekam na układ oświetlenia a poniżej kilka zdjęć:

 

2_zpsgpaj11ht.jpg

3_zpsmooscywz.jpg

4_zps74wldmc8.jpg

5_zps4qqzoal7.jpg

 

Próbuję zmotywować się do okablowania silnika ale mam wrażenie że nie podołam oraz brak wiedzy skąd dokąd żeby nie popełnić babola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze okablowanie silnika i...jak dla mnie masakrycznie wyszło... Nie jestem za bardzo zadowolony z tego :(

 

Zastanawiam się czy montować takie samo z drugiej strony czy zrezygnować z pomysłu...

 

6_zpsjdohmofw.jpg

7_zpsp4vh3sgv.jpg

8_zpsothdvyao.jpg

9_zpsr5wykbgd.jpg

10_zpsfynadye0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanciaste lekko poprawione, cieńszych kabelków nie znalazłem... A co do podłączenia to kopułka i tak jest improwizowana z niepotrzebnej części więc nie próbowałem nawet w kolejności podłączać bo jeszcze większa masakra by powstała.

 

kable na drugim zdjęciu będą jeszcze trochę prostowane.

 

Na początku takie kanciaste zrobiłem i sztywne bo myślałem że one takie mają być ale już zostałem doinformowany że one są giętkie i zamontowane w mniejszym porządku niż u mnie. Także druga strona powinna wyjść troszkę lepiej.

 

12575851_10205317156518690_841718962_n_zpshdyj7ypo.jpg

12575914_10205317156558691_1739974478_n_zpscdhd8dwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z 3miasta ( między innymi), więc przejedz się do Gdyni, do modelarskiego na władysława IV - mały modelarski, dużo RC + trochę modeli plastikowych. Są tam kabelki do robienia oświetlenia w modelach szkutniczych - 0,25mm średnicy oraz 0,4mm średnicy w otulinach gumowych - kolory czarne, czerwone, zielona i z tego co pamiętam niebieskie. Paczka zawiera 5m przewodu i kosztuje ( a przynajmniej kosztowała jakiś czas temu ) ok 7zł. Będziesz miał na sporo modeli

Te kabelki robi RBmodels z tego co pamiętam

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka grubość odpowiada? to jest ten sam kabel tylko że bez otuliny gumowej. Jeśli nie bardzo to podjadę jutro do tego sklepu.

 

12516375_10205317507447463_774028579_n_zpspreslxym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.