Skocz do zawartości

UAZ 469 czyli wspomnienia myśliwego - 1:35 Trumpeter


Kerm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim drugim warsztacie. Mam nadzieję, że będzie on dużo lepiej zorganizowany i bardziej konkretny niż pierwszy.

 

Tym razem na tapecie mamy znanego i lubianego UAZa 469.

169c5cb61c937aecee73ef44edcb7f2f.jpg

 

Temat zaś nawiązuje do moich przyszłych planów związanych z modelem - chcę go podarować teściowi, który posiadał kiedyś UAZa i ciągle żałuje, że go sprzedał. Teść jest myśliwym i żaden później kupiony samochód terenowy nie odpowiadał mu i pewnie żaden przyszły nie będzie mu odpowiadał w stopniu takim, w jakim odpowiadał mu UAZ - wiadomo, przywiązanie i wspomnienia.

 

Przy tworzeniu modelu będę posiłkował się prywatnymi zdjęciami (niestety, tylko kilka) i zdjęciami oraz dokumentacją znalezionymi w Internecie.

 

Złożony silnik:

ece756469e5df448b957977e384439d9.jpg

7c6fcd21c389cc848486b6368a201d8d.jpg

 

Podkład:

914277438464174eef1b90eb269cb2f6.jpg

 

Zaczęta rama:

bd7b64ff71b903c509d6202580d04931.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko z sentymentem..... jechałem kiedyś takim w Bieszczadach jako pasażer kilkadziesiąt km - można było pawia puścić

Siadam i podpatruje

Jak ma być egzemplarz z rodzimego podwórka to TORO kiedyś wypuścił kalki - trochę wojskowych ale i cywilne tablice chyba też były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, miło, że ktoś zagląda. Składanie UAZa sprawia mi dużo, dużo większą frajdę niż mój poprzedni model.

 

Ale kolega Kerm pisał, że chce zrobić UAZa teścia i go podarować go mu

 

Tak, może nie zaznaczyłem tego jasno. Pojazd będzie cywilny, bez oznaczeń.

 

sam nad takim modelem się zastanawiałem bo jednak 1:1 w utrzymaniu kosztuje

 

Szkoda zamieniać 1:1 na 1:35 no ale lepsze to niż nic, ja bym się nie zastanawiał!

 

 

a tu masz Uaza Romana :

 

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=23693

 

Widziałem już dawno, baaardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tato kiedys takiego mial. Takze uzywal na polowaniach, samochod niezniszczalny w jezdzie po lesie. Gdzies chyba nawet mial instrukcje obslugi. Moze.kilka zdjec sie znajdzie. W raxie czego pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jl, gdyby coś, będę miał na uwadze.

 

Praca wre. Poklejone i zapodkładowane, jeszcze nie złożone praktycznie całe podwozie:

 

28ac1ea85859d5042eb4c769d3d69ab0.jpg

 

i takie przemyślenia:

- zestaw Trumpka zrobił na mnie od początku świetne wrażenie, fajny solidny plastik, wszystko bardzo elegancko opakowane a do tego blaszki - nie spodziewałem się ich,

- nienajlepsza instrukcja, nieraz muszę poważnie się zastanowić co przykleić z której strony/w którym miejscu,

- podkład tak zachwalany na forum Mr Surfacer 1000 w sprayu - szału nie ma, wręcz przeciwnie, wg mnie nie kryje dobrze i ma zbyt rzadką konsystencję, ale to subiektywne zdanie,

- pierwszy kontakt z blaszkami w ogóle - kurcze naprawdę świetna sprawa, mają swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pierwszy kontakt z blaszkami w ogóle - kurcze naprawdę świetna sprawa, mają swój urok.

 

Też tak miałem

 

Czy do tych elementów blaszanych na ostatniej poprzeczce ramy miałeś prawidełko dołączone? Nie zawsze dają, warto sobie zostawić, jakbyś jeszcze jakieś auto z trumpka kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pierwszy kontakt z blaszkami w ogóle - kurcze naprawdę świetna sprawa, mają swój urok.

 

Też tak miałem

 

Czy do tych elementów blaszanych na ostatniej poprzeczce ramy miałeś prawidełko dołączone? Nie zawsze dają, warto sobie zostawić, jakbyś jeszcze jakieś auto z trumpka kupował.

 

Niestety, nic takiego nie odnalazłem w pudle. Kiedyś trzeba zainwestować w zaginarkę.

 

 

Zdecydowanie pomoże. Już się dużo dowiedziałem dzięki tej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poranek z aero.

 

Pomalowane wszystko, co poklejone czyli powoli można się brać za składanie tego do kupy.

 

75ab62dc2a51e66021e4aa74f75f1d8d.jpg

 

Rama i elementy zawieszenia - autorska mieszanka. Całkiem fajny odcień na żywo wyszedł.

Silnik i wydech - to samo, silnik tylko wyszedł za jasny ale dzięki washowi teraz wygląda bardziej jak silnik. ;)

 

7698cd5dbc6667030c920031472d9925.jpg

 

493334592f6e17507bd7cbd88f9cc78c.jpg

 

Szkoda, że prawie nie będzie go widać bo na żywo naprawdę jest zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się wszystko montować, żeby uniknąć klejenia malowanych elementów, niepotrzebnego dotykania itp. Daję bazę po całości, a to co potrzeba maluję pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, unika się "poprawek malarskich" ;) No w każdym razie złożyłem już zawieszenie z silnikiem oraz poprawiłem miejsca niedomalowane.

 

Jutro biorę się za "górę". Nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace ciągle w toku.

 

Złożone zawieszenie i silnik:

 

6a11e8e67d4d0cdce033574338d11767.jpg

 

Zapodkładowane siedzenia:

 

8f69a5ed6d9bb814396054737a8e71a8.jpg

 

Wziąłem się też za wnętrze...

 

cd7747efc485aed9b854ed5ff0ffd23d.jpg

4517894e236f72b57cb30ff3b8b730bc.jpg

 

...i również pokryłem podkładem:

 

e5323193ade8ce1de03bd04d7a418f01.jpg

 

Znacie jakieś sposoby na efektowne malowanie skórzanych siedzeń? Jeśli tak, pomóżcie. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. A pomazać jedynie na czarno trochę mi nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele mogłeś złożyć do kupy przed podkładem... Co do malowania, dałbym kolor jak w oryginale był (skórzasty? czarny?) i spróbował wydobyć szczegóły washem i suchym pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ja mam dołożyć swoje 5 groszy to skorodowałbym bardziej układ wydechowy - ładna rdza zawsze poprawia wizerunek takiej fury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym robił łosza to umbra palona jeśli suchy pędzel to bardzo fajny jest NATOblack z tamiyi;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele (szumnie brzmi) pomalowane bazą - flat black. I na to chyba rzeczywiście pójdzie ww. wash- zobaczymy co z tego wyjdzie. ;)

 

Lada dzień przechodzę do malowania, uuu będzie się działo.

 

Btw, kto wymyślił żeby ramę szyby przedniej robić z przezroczystego plastiku łącznie z szybą..

c6ab9f875a7737c1a8320ae73f407726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.