Skocz do zawartości

Br 52 Kriegslokomotive -Trumpeter 1/35


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nigdy nie widziałem tak porysowanego parowozu, elektrowozu, spalinówki czy innej lokomotywy, nawet bardzo wysłużonego i zdezelowanego . A pociągiem jeżdżę kilka razy w tygodniu.

 

Pracując nad modelem zakładałem że ma być mocno zdezelowany,co w warunkach frontowych po seriach nalotów na tabor i ostrzeliwań było wielce prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no, ale czasem jakies zasadzki na transporty robili, nie? Ruch oporu, la resistance, te sprawy... Czy nie robili? Bo w sumie, to sie nie znam.

jakieś robili. ale wbrew pozorom wcale nie było tego tak dużo i z reguły nie polegały na strzelaniu (czy też rzucaniu kamieniami) w lokomotywę, a raczej na wysadzaniu torów, mostów czy co tam się w okolicy dało wysadzić. a po takim zarysowaniu lokomotywa albo nie jechała dalej wcale, albo jechała wprost do warsztatu, z którego wyjeżdżała odmalowana (też). albo zatrzymywała się przed stosowną wyrwą w torach i wtedy ewentualnie mogła zostać ostrzelana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie widziałem tak porysowanego parowozu, elektrowozu, spalinówki czy innej lokomotywy, nawet bardzo wysłużonego i zdezelowanego . A pociągiem jeżdżę kilka razy w tygodniu.

 

Ja widziałem. Po derbach Trójmiasta. Niektóre wyglądały jakby wróciły prosto z frontu wschodniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując nad modelem zakładałem że ma być mocno zdezelowany,co w warunkach frontowych po seriach nalotów na tabor i ostrzeliwań było wielce prawdopodobne.

 

Pamiętaj tylko, że takie elementy parowozu jak obudowa kotła i paleniska, wiatrownice, poszycie budki maszynisty i poszycie tendra są zrobione z blachy, a nie ze stali pancernej. Ostrzelanie tego wszystkiego zakończyłoby się raczej powstaniem sporych dziur i zniszczeniem lokomotywy, a nie zarysowań od rykoszetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lekkie przegięcie w kwestii realizmu. za to estetyczny efekt robi fajny)

 

no właśnie takie było założenie,zresztą jak i przy moich modelach broni pancernej-poniszczyć ,odrapać,przegiąć realizm,tak żeby jednak efekt wizualny był przyjemny dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się te cudo sklejało i ile czasu nad tym spędziłeś.

 

Zbyszku sklejało się tak sobie,poszło sporo szpachli,formy są tak podzielone,że kocioł składa się z połówek,pozatym nie wszystko pasuje,ale za to tworzywo z jakiego wykonano wtrysk jest ok,dobre w obróbce.

Osobiście złożyłem to wszystko do kupy i pomalowałem w 3 tygodnie,przy czym malowanie zajeło 1/3 czasu,dużo blach w niego włożyłem i dodam jeszcze że bez blach jest strasznie to uproszczony model ,więc warto cokowiek dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.