Skocz do zawartości

Mitsubishi Lancer EVO V - Tamiya 1:24 - Hell bEarVO


jakub476

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tygodniu przyszły kalkomanie.

 

DSCF2773_zpsxladswer.jpg

 

Obawiałem się, że żółty na czerwonym nie wyjdzie, ale jednak jakość kalek jest ok i nie było problemu,

Tak to dziś wygląda, na dniach przeszlifuje jeszcze nierówności i schodek i dam ostatnią warstwę bezbarwnego.

 

DSCF2782_zpspzheofku.jpg

DSCF2783_zpsrb6rhbxy.jpg

DSCF2785_zpsoqua2qtu.jpg

DSCF2787_zpst2wifrpk.jpg

DSCF2793_zpsbvfptk9b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W piątek tydzień temu zabrałem się za polerkę, wyszła dobrze pomijając przetarcie na klamce ale to była drobnostka którą naprawiłem w 5 minut, potem odkryłem lekkie nattarcie koloru kalkomanii, i zdecydowałem, że nakleję jeszcze raz i pomaluje drzwi bezbarwnym. Po poprawce klamki chciałem po polerce odświeżyć panel lines, zapuściłem je czarną emalią, nasączyłem patyczek i zacząłem ścierać, ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem na patyczku czerwony kolor... Okazało się, że pomyliłem benzynę z nitro... Odstawiłem model na noc żeby przetarte nitrem miejsce stwardniało. W sobotę rano wziąłem kastę, przeszlifowałem gąbką i zrobiłem coś czego robić nie powinienem i dobrze o tym wiedziałem... Poprawiłem PL na zmatowionej budzie co skutkowało czarnymi plamami... Podmalowywanie by musiało być z mgłą białego więc na modelu była by zbyt gruba warstwa farby... Powędrował do Dot'a... Jeszcze tego samego dnia wieczorem dostał warstwę podkładu, szlifowanie, poprawki linii. I tu skoro byłem znów na początku postanowiłem wyryć linie podziału dokładek i podciąłem rogi zderzaka aby potem wkleić splitter. I dziś położyłem ostatnią warstwę bezbarwnego.

 

W sobotę gdy kasta się moczyła postanowiłem nadgonić resztę elementu aby nie tracić czasu.

 

Powstało więc wnętrze:

 

DSCF3072_zpss3wpivbr.jpg

DSCF3071_zpsctdxkb1b.jpg

 

Splitter:

 

DSCF3001_zpslrhjdbku.jpg

 

Pomalowałem również cienie szyb i je przyciemniłem, jednak szyby miały jakąś skazę w odlewie i po prostu się rozpadły...

Na szczęście mam zapasowy kpl.

 

DSCF3073_zpsydxbycra.jpg

 

A tak dzisiaj wygląda buda, lusterka i spoiler również w finalnej warstwie bezbarwnego.

 

DSCF3064_zpsexptbvzw.jpg

DSCF3066_zpsjallpzsz.jpg

DSCF3068_zpsb6xymwrk.jpg

DSCF3070_zpstnosgqpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Taka relacja z całego tygodnia...

 

Zaczęło się poniedziałek od polerki...

 

DSCF3133_zpsknlwlgpj.jpg

 

 

We wtorek dokończenie polerki i malowanie uszczelek, przy zdejmowaniu masek nieostrożnie zrobiłem mały odprysk na dachu, od razu posmarowałem go CA.

 

DSCF3138_zpsuquk6rhd.jpg

 

W międzyczasie odkryłem, że Tamiya zrobiła linie podziału części spoilera obok linii podziału w 1:1, tak więc musiałem to zaszpachlować i pomalować jeszcze raz.

 

DSCF3199_zpsjuqqq1wp.jpg

 

Zabrałem się za przednie lampy. Zachciało mi się pomarańczowych kierunków.

Jednak powstał głupi efekt przez grubość szkła, że pomiędzy pomarańczowym a czarna linią podziału widać białe szkło.

Zdecydowałem się więc rozciąć klosze i zrobić uszczelki pomiędzy, zajęło mi to z 3h, trudno było wkleić równo lampy w dwóch częściach...

 

DSCF3170_zpssnyvzmj5.jpg

 

Dzisiaj już dopolerowałem naprawiony dach i wkleiłem siatki we wloty.

 

DSCF3197_zpsc9dbrn40.jpg

DSCF3198_zpsngl2c3mo.jpg

 

Pomalowałem spoiler pod nałożenie carbonowej kalki.

 

DSCF3190_zpsm7xsa9y2.jpg

 

Oraz tylne lampy, IC i tłumik końcowy, użyłem testowo jako podkładu humbrola, jednak już wiem, że nie zdzierżę tego czasu schnięcia i to był ostatni raz.

Chrom na IC jest przygaszony Sidoluxem, a tłumik ma jeszcze kurz od malowania, chociaż nie wykluczam, że będę malował jeszcze raz.

 

DSCF3189_zps2b8ifdti.jpg

DSCF3191_zpsbhlynzwz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler wygląda jakby był fajnym metalickiem malowany niżeli miał kalke cf . Może to takie ujęcie? Fajny lakier Ci na nim wyszedł.

Ze spoilerem też się kiedyś kapnąłem, że Tamiya swoje, a rzeczywistość swoje i trzeba o tym pamiętam. Lepiej późno niż wcale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler wygląda jakby był fajnym metalickiem malowany niżeli miał kalke cf . Może to takie ujęcie?

 

No właśnie pisałem, że pomalowałem, teraz na to będę kładł kalkę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.