Skocz do zawartości

Mitsubishi Lancer EVO V - Tamiya 1:24 - Hell bEarVO


jakub476

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dżejkop - odwaliłeś kawał dobrej roboty - model robi na mnie ogromne wrażenie. Pokuszę się o stwierdzenie, że na niektórych ujęciach wygląda jak prawdziwe auto w studiu fotograficznym. Udało Ci się podnieść poprzeczkę wykonania jeszcze wyżej niż przy białym miśku. Moje szczere gratulacje

 

P.s. - z takim modelem przegrać to żaden wstyd

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu....

Bardzo ładnie położony lakier.

 

Nie daje mi jednak spokoju jedna kwestia - przyciemnianie szyb.

Długo analizowałem zdjęcia w galerii i coś mi nie pasuje. Szyby boczne są przyciemnione - dość mocno - OK

Na 7 i 8 zdjęciu widać dość wyraźnie stopień przyciemnienia oraz przepuszczalność światła.

Natomiast już od 2 zdjęcia w przedniej szybie widać okna boczne dalsze (te po drugiej stronie od patrzącego) i co widzimy ? - szyby boczne są białe

Bardzo ładnie widać to o czym mówię na 6 zdjęciu.

Na początku nie zwróciłem na to uwagi, myśląc, że to kwestia oświetlenia, odbicia światła itp... jednak po głębszym zastanowieniu wychodzi mi, że te szyby te nie mogą być tak jasne.

Tło widoczne za oknem powinno być zdecydowanie ciemniejsze, tu wygląda jakby szyby w ogóle nie były przyciemnione....

W warsztacie na 3 stronie ostatnie zdjęcie (Evo białe i czerwone) - tu o dziwo wszystko jest OK.

Mógłbyś to wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby są w sumie dość jasne. To 2-3 warstwy X-19 z dodatkiem X-25 i rozjaśnione X-22.

Czarne robią się dopiero przez czarne wnętrze i i zmniejszony dostęp światła skoro z 3 stron są ciemne.

Na przestrzał jest już dość jasno co widać na zdjęciach z niższej perspektywy, a przednia szyba nie jest przyciemniana.

Po prostu kwestia czy przez szybę patrzysz na białe, jasne tło czy na czarne wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Absolutnie genialny!!!

mam pytanko jak kleiłeś spojler ? 
aktualnie składam evo vi i na klapie nie widzę punktów mocowania na domiar złego jest w 2 kolorach wiec muszę pomalować a dopiero potem sklejać i przyłbic gotowego na klapę - trochę się boje ze klej rozpuści farbę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Evo VI jest inny spoiler niż tu, jednak składasz najpierw dolne elementy i po malowaniu wciskasz górny. Przykleić możesz CA, albo jeszcze bezpiecznie Krista Klear od Microscale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.