Skocz do zawartości

Potwór z Bieszczad Ził-157, 1/72, ICM


Kapitan1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ra12- Drugie drzewo nawet zakupiłem, jednak za bardzo by one odwracały uwagę od ziła...Co do sadzarki, to może kiedyś taką skonstruuje, kto wie...

MAV- dosieje trochę trawy, ził ma być porzucony, przynajmniej na to lato odstawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podstawka sama w sobie bardzo fajnie wyszła, ale mam wrażenie, że jest zrobiona pod skalę 1/35 a nie 1/72. Jak postawiłeś głównego bohatera to te trawy i kwiatki jakieś takie wielkie się przy nim wydają - a w końcu to kawał ciężarówki...

Jak możesz, to zrób zdjęcie jakiejś zapałki albo jednogroszówki obok kępki trawy

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jutro jak znajdę czas to zrobię zdjęcie z różnymi przedmiotami do porównania:)

Nawet figury nie miałem w 1/35, więc o przeszczepianiu nie ma mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dwa zdjęcia z groszówką, jak będę robić następną aktualizację dam lepsze:)

DSC00693_JPG_300x300_q85.jpg

DSC00695_JPG_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ładny teren. Trawa wyszła też blisko jednego ze zdjęć, które pokazałeś. Wysokością bym się nie przejmował. Jak łaziłem kiedyś po górach tp trawa była różna. Od pięty aż po szyje(a mam 190 cm wzrostu), zależy od miejsca, terenu i gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio prawie nic się nie działo, jednak daję małą aktualizację. W kabinie zrobiłem wyposażenie, szczegółów za wiele nie ma, jednak naprawdę nic nie będzie widać. Siedzenie zrobiłem z podszlifowanej pianki, nie bardzo mi wyszło ale będę je jeszcze malować i cieniować, być może jeszcze położe kocyk na siedzenia ( w ogóle całe wnętrze kabiny jeszcze do malowanka):

20160606_154904_zpssjaafzmr.jpg

20160609_180711_zpswdarapik.jpg

20160609_180734_zpsk65o5z4w.jpg

Jeszcze przykleiłem deski:

20160609_180809_zpsp2ileaw1.jpg

20160609_180810_zpstmcvuate.jpg

...oraz dorobiłem boki podstawki (nie wiem jak rozwiązać problem niezgrania łączenia boków, chyba dorobie obejmy:

20160609_180918_zpst6pp89yk.jpg

20160609_180924_zps7vhvugfq.jpg

20160609_180944_zpssxfs9zcf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszlifuj kątówką brzegi na 45 stopni na każdej i będzie git -- tak sądzę moim skromnym zdaniem. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie!

Dawno nie dawałem aktualizacji (bardzo dawno), ale troszeczkę ruszyłem z dalszą budową. Ostanie tygodnie zajmował mi kartonowy model lokomotywy Penydarren z 1804:

20160629_134455_zps8ucy2wf1.jpg

...jednak teraz postanowiłem zadziałać z plastikiem:

Wyszpachlowałem brzegi dioramy oraz zasadziłem w wilgotnym dole jakieś zwalone drzewo oraz habazie i inne szuwary zrobione z jakiegoś chwasta:

20160707_155424_zpsutwnjshx.jpg

20160707_155433_zpsfyl7d7hi.jpg

20160707_155544_zpsq4shv0ld.jpg

20160707_155738_zpsjr5vb0ci.jpg

Tutaj domalowywałem, jeszcze farba nie wyschła:

20160707_155715_zps4h838b2j.jpg

20160707_155631_zpswhgqlljc.jpg

Pancerne szkła zestawowe wymieniłem na PCV-owe. 3 godziny mordowałem się z szybkami, jest drobna szpara, ale w rzeczywistości prawie jej nie widać. Problem sprawiały makabrycznie małe rozmiary kabiny i wszystkie jej krągłości:

20160707_160015_zpss2vqoeel.jpg

20160707_155911_zps0wmagiwh.jpg

20160707_155928_zpsoar49p9p.jpg

A na koniec podmalowałem ostatecznie wnętrze oraz dowiedziałem się, że kompletnie nic oprócz siedzeń i kierownicy nie widać :

20160707_155814_zpsy8f7aefr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nadszedł moment ostatniego wpisu przed galerią...

Wywierciłem reflektory (zestawowe były pełne, do pomalowania), podmalowałem je i wkleiłem wyoblone szkiełko.

Na pace dorobiłem jeszcze pałąki, skleiłem wszystko do kupy... Na zdjęciach Ził ma krzywo pomalowany reflektor i podniesione jedno koło, już to poprawiłem. Jeszcze tylko trzeba dosiać trochę trawki, zamówić tabliczkę grawerską i galeria (niestety galeria będzie dopiero na początku sierpnia, kilkanaście dni będę w 3mieście )

20160711_141607_zpsrfjeh16u.jpg

20160713_081023_zpsfb8rgvy8.jpg

20160713_081221_zpsxuqx5d42.jpg

20160713_081232_zpsisl5yl7k.jpg

20160713_081252_zpsmbiggo2h.jpg

20160713_081445_zpsmebmzxhp.jpg

20160713_081511_zpscwbdfdcy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nadszedł moment ostatniego wpisu przed galerią...

[...]Jeszcze tylko trzeba dosiać trochę trawki, zamówić tabliczkę grawerską i galeria [...]

 

Ale że jak?? Już??

I to ma być diorama??

I organizatorzy/administratorzy dopuszczą to do startu w kategorii dioram czy będą przerzucać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak?? Już??

I to ma być diorama??

I organizatorzy/administratorzy dopuszczą to do startu w kategorii dioram czy będą przerzucać??

Model na podstawce, chociażby na zwykłej trawce, staje się dioramą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu jest sporo, może jeszcze trochę tą podstawkę i model dopracuj. Ził nie ma praktycznie żadnego brudzenia i zniszczenia od warunków pogodowych - trochę to nie pasuje do tych fajnie zrobionych błotników. Kółka wyglądają na zupełnie czyste, są przybrudzone zbyt "grzecznie" i w zasadzie tylko po oponach. Dodatkowo ten pigment na bieżniku nie pasuje kolorystycznie do miejsca, na którym stoi. Same opony też przydałoby się trochę ugiąć i zagłębić w podłoże. Takie jest moje zdanie dioramowego laika, mam nadzieję, że uwagi są konstruktywne i motywujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, poprawię go jeszcze

Ale że jak?? Już??

I to ma być diorama??

I organizatorzy/administratorzy dopuszczą to do startu w kategorii dioram czy będą przerzucać??

 

A co, według ciebie musi być 100 figur, 208 drzew i 51 pojazdów, dopiero wtedy będzie diorama? Wtedy to będzie makieta.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na podstawce, chociażby na zwykłej trawce, staje się dioramą.

 

Nie wiem kim jest Atlis, ale nie zgadzam się z jego zdaniem i myślę, że większość modelarzy mnie poprze, a nawet jeżeli ktoś podziela jego zdanie i wstawia model na takiej podstawce w kat. dioram na jakimkolwiek konkursie wg. mnie strzela sobie w stopę i mija się z celem udziału.

 

A co, według ciebie musi być 100 figur, 208 drzew i 51 pojazdów, dopiero wtedy będzie diorama? Wtedy to będzie makieta.

 

A czy gdzieś kiedyś tak stwierdziłem?

Jest wiele świetnych dioram bez ani jednego drzewa, albo bez żadnego pojazdu, albo nawet bez żadnej figurki.

Temu co zaprezentowałeś do dioramy jeszcze trochę brakuje choć zapowiadało się obiecująco.

Już o tym wspominałem, ale odnoszę wrażenie, że większości modelarzy, którzy biorą się za budowę dioram brakuje pomysłu. Albo robią to pod szablon - narożnik budynku (najlepiej gotowiec do złożenia z pudła), jakiś pojazd (czołg wyjeżdżający zza węgła) i obserwator - figurka piechoty wspierającej czołg. I otrzymujemy kiczowaty landszafcik z jeleniem na rykowisku. Kolejny.

A chyba nie tędy droga.

 

Zrobisz jak zechcesz. W końcu to Twoja praca i Ty decydujesz. Myślę, że na większości konkursów "stacjonarnych" albo by organizatorzy lub sędziowie przerzucili ten model do bardziej pasującej kategorii albo by stwierdzili, że autor sam decyduje... i w dioramach nie miałbyś szans.

I pokusiłbym się jeszcze o stwierdzenie, że dioramy buduje się samodzielnie, a makiety składa z gotowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem po prostu ukazać odstawiony (poezji w tym nie ma) pojazd, taki jak na tych zdjęciach:

m4_JPG_300x300_q85.jpg

P1250224_JPG_300x300_q85.jpg

spoczynek2_jpg_300x300_q85.jpg

Jeśli miałbyś jakiś pomysł co tu dodać to napisz, może będzie strzałem w dziesiątkę i go zastosuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ja też nie wiem kim jest Atlis - poza tym że jednym z użytkowników tego forum, a przytoczyłem tę wypowiedź by pokazać co dla różnych osób może być klasyfikowane jako diorama.

Rozmowa (wg mnie bezsensowna) mająca zdefiniować dioramę pod względem ilości pojazdów, budynków i psów już była. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie czy coś do tej kategorii pasuje czy nie powinna być decyzja poważnych/doświadczonych organizatorów, zdrowy rozsądek startujących i wreszcie ocena sędziów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.