Skocz do zawartości

Potwór z Bieszczad Ził-157, 1/72, ICM


Kapitan1

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Ja też nie wiem kim jest Atlis - poza tym że jednym z użytkowników tego forum, a przytoczyłem tę wypowiedź by pokazać co dla różnych osób może być klasyfikowane jako diorama.

Rozmowa (wg mnie bezsensowna) mająca zdefiniować dioramę pod względem ilości pojazdów, budynków i psów już była. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie czy coś do tej kategorii pasuje czy nie powinna być decyzja poważnych/doświadczonych organizatorów, zdrowy rozsądek startujących i wreszcie ocena sędziów.

 

No ok, w takim razie jako, że jestem niepoważny, niedoświadczony, z brakiem rozsądku i nigdzie nigdy nie sędziowałem - zamykam się i kończę bezsensowną dyskusję

nie mój cyrk - nie moje maupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dodałem drewutnię, kupę desek i gałęzi, dosiałem trawę i zrobiłem podpis, więc niedługo galeria!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dzisiaj postaram się zrobić przedgaleryjne zdjecia;)

EDIT: No i nie zrobiłem zdjęć, pogoda się popsuła i nie mogłem zrobić porządnych (chyba, że w świetle błyskawic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dzisiaj postaram się zrobić przedgaleryjne zdjecia;)

EDIT: No i nie zrobiłem zdjęć, pogoda się popsuła i nie mogłem zrobić porządnych (chyba, że w świetle błyskawic )

 

Szkoda

Ale może dzisiaj zrobisz (chociaż nie wiem jak u ciebie z pogodą bo u mnie od rana pada a też fotki miałem robić )

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .

No to wreszcie porobiłem zdjęcia Pierwsze były robione w pełnym słońcu, a reszta za zasłoniętą roletą żeby nie było cieniów (zdjęcia w słońcu pokazują właściwe kolory, reszta jest jakby zamglona, ale obiecuję , że galeria będzie z ładnymi zdjęciami, także w plenerze na tle wzgórza i lasu:) Idąc za radami Fazziego, które mi wysłał na pw (dzięki!) dorobiłem starą, spróchniałą szopę krytą papą (z przegniłymi belkami stropowymi), kupę zgniłych desek przywalonych jakąś plandeką, ułożoną kupę pociętych pniaków na opał, trochę świeżej wysokiej trawy 12mm oraz dwa pniaki wrzucone na skrzynię ładunkową. Co do napisu, to doszedłem do wniosku, że grawer na złotej blaszce za bardzo będzie się rzucał w oczy, natomiast napis na deseczce imitującej drewno naklejony na 2mm balsę chyba bardziej pasuje do całości:

20160802_094058_zpsbfwrr3z3.jpg

20160802_094120_zps2g6aatn4.jpg

20160802_094212_zpsxrclhszn.jpg

20160802_094229_zpssepittmm.jpg

20160802_094248_zpscaqzr8m5.jpg

20160802_094304_zpsv5jbltqr.jpg

20160802_094322_zpsdn0a57ty.jpg

20160802_094402_zpsyja5gjql.jpg

20160802_094413_zps3yhjmwgj.jpg

20160802_094432_zpshmeox5ma.jpg

20160802_094452_zps1vkjz88p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych efektów na testowym kawałku plastiku, jednak efekty nie były zadowalające, bałem się popsuć model. Widać moje doświadczenie jest jeszcze za małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych efektów na testowym kawałku plastiku, jednak efekty nie były zadowalające, bałem się popsuć model. Widać moje doświadczenie jest jeszcze za małe...

Szkoda bo mogło być dużo lepiej.

Decydując się na budowę modelu w takiej konwencji miałeś okazję bardziej poeksperymentować i czegoś się nauczyć.

A tak pojazd (a zwłaszcza szoferka) bez żadnego washa i dalszych zabiegów wygląda jak plastikowa zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może on był niedawno malowany ? Tak jak ten:

Image00054_jpg_300x300_q85.jpg

To życzę Ci, żeby kiedyś wyglądał jak ten. Bo teraz niestety mało go przypomina. Zobacz jak wizualnie odcinają się drzwi szoferki, klamki zawiasy i blachy maski silnika - u Ciebie to się wszystko zlewa w jedną masę. Wash nie służy do "brudzenia" tylko do wyciągnięcia detali poprzez sugerowania światłocienia w zagłębieniach. Pojazd naprawdę ma potencjał, ale pozostaje on raczej niewykorzystany.

Kompozycyjnie w całej scence brakuje mi bardzo sterty bali na pace. Rzucenie 2 kłód ot tak luzem bez specjalnego planu, czemu tak a nie inaczej, jakoś do mnie nie przemawia. Kierowca wrzuca dopiero te kłody na pakę (ręcznie?) czy je zrzuca, za bardzo nie wiadomo. Lepiej chyba jakby wóz stał już cały załadowany to każdy mógłby interpretować to jak chce, bez wielkiego filozofowania co i jak się odbyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama prima sort!

Ale posłuchaj rad kolegów i na następnym modelu zapuść linie imitujące podział blach, drzwi i inne zakamarki jakimś specyfikiem, będzie jeszcze lepiej.

Tabliczka z grawerem baaardzo z Bieszczad, gdzie nadal często widuję takie potwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net sailor- tak jak pisałem, naprawdę próbowałem łosza ( nawet na modelu) jednak wyszedł obrzydliwie więc go zamalowałem.

Lipstein- dziękuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.