Skocz do zawartości

MQ-9 Reaper /Revell 1:48/ - Żniwiarz z Syracuse


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Jako że tempo powstawania moich modeli to średnio jeden na rok, musiałem wybrać taki temat, który pozwoliłby mi ukończyć zmagania konkursowe. Padło na drona, ze względu na stosunkowo prosty, mało skomplikowany model. Nie będzie miliona aftermarketów (z wyjątkiem żywicznych bomb GBU-12), wszystkie poprawki, przeróbki czy dorabiane elementy zrobię własnoręcznie. Będzie za to podstawka... UAV będzie w barwach 174 FW z Syracuse. Jest cień szansy, że uda się dobrnąć do końca w wyznaczonym terminie Miniatura będzie w takiej konfiguracji:

 

konfiguracja_zpsiafakmki.jpg

 

Inbox:

 

0_zps9t6khfhm.jpg

 

1_zps8ves1phb.jpg

 

2_zpssn5veyxf.jpg

 

3_zpsumd2byxu.jpg

 

4_zpsqzhzk0fz.jpg

 

5_zps9ougclr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz go jakoś ciąć?

 

Nie przewiduję wielkich przeróbek poza głowicą optoelektroniczną. Z nią na pewno trochę powalczę. Właściwie już zacząłem. Do tego podorabiam wszelkie pomocnicze wloty powietrza, zaślepkę na wlot, może wodzidło, podłubię we wnękach podwozia czy stuninguję inne elementy, których w zestawie brakuje albo są słabe. Korci mnie, żeby otworzyć z jedną pokrywę silnika czy osłonę radaru, ale wtedy to na pewno nie skończę w terminie

 

Przez te jego monstrualne skrzydła trudno go na półce zmieścić.
Grubo ponad 40 cm rozpiętości.
Rzeczywiście spory Rozpiętość większą niż Su-27.

 

Faktycznie - szeroki jest. Aczkolwiek w mojej witrynce z Ikei dłuższa przekątna to 45cm więc na styk wejdzie. Tak jak Su-27, który mieści się tylko w jednej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię tego drona a i sam zestaw Revella jest bardzo udany.

Rozważ zakup żywicznych Hellfire, bo ta maszyna chyba głównie ja przenosiła.

To nie Revell - to przepak Skunkmodels - Nr. 48013.

Nawet ten sam plastik... więc chyba tylko zapakowali w swoje pudła ich model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dawaj to:

 

121800main_061705_EC05009019.jpg

 

No fuckin way! Wystarczy mi "usprawnianie" tych wszystkich pierdółek, które sobie założyłem

 

Nie kuście moralezza bo wiem, że liczycie, aż się utopi w babraniu się w bebechach dzięki czemu nie wyrobi się na koniec konkursu ;)

Spokojnie, nie dam się podpuścić , a być może nawet skończę go w terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dawaj to:

 

121800main_061705_EC05009019.jpg

 

No fuckin way! Wystarczy mi "usprawnianie" tych wszystkich pierdółek, które sobie założyłem

 

Nie kuście moralezza bo wiem, że liczycie, aż się utopi w babraniu się w bebechach dzięki czemu nie wyrobi się na koniec konkursu ;)

Spokojnie, nie dam się podpuścić , a być może nawet skończę go w terminie

 

Wiedziałem że nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i motoszybowiec w konkursie. Jeszcze tylko mięśniolot i balon będzie komplet Poprzyglądam się zmaganiom, bo trochę mnie korci ten temat ;)

Nawet myślałem o zrobieniu od zera niemieckiego balonu obserwacyjnego z ww1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i motoszybowiec w konkursie. Jeszcze tylko mięśniolot i balon będzie komplet Poprzyglądam się zmaganiom, bo trochę mnie korci ten temat ;)

Nawet myślałem o zrobieniu od zera niemieckiego balonu obserwacyjnego typu Drachen z ww1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś się ruszyło w temacie. Na pierwszy ogień wziąłem głowice elektrooptyczną MTS-B:

 

MQ-9-Reaper-drone-by-Ethan-Miller-Getty-Images.jpg

 

Element "wyjściowy":

 

6_zpso3soethk.jpg

 

Delikatny tunning:

 

7_zpscknaa3ff.jpg

 

8_zpsvdhdqxnp.jpg

 

Na chwilę obecną zastanawiam się jak zrobić "refleksy" na mniejszych okienkach.

 

Przerobiłem/dorobiłem również wloty powietrza po bokach kadłuba:

 

10_zpssrtcqtwe.jpg

 

9_zpsiitisnr9.jpg

 

11_zps77qhpnd8.jpg

 

Aktualnie siedzę we wnękach podwozia głównego, ale to już przy okazji kolejnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedź. Na pewno w przyszłości kupię sobie tego Alclada. Aczkolwiek w moim przypadku skorzystam najpierw z rady innego kolegi, który polecił folię z płyty CD:

 

12_zpsr2wnjnvk.jpg

 

Nie wiem jak to się sprawdzi, czy którakolwiek metoda w moim przypadku ma sens, bo tak po przymiarkach na "sucho" (w przypadku takich małych szkiełek) praktycznie cały efekt zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się sprawdzi, czy którakolwiek metoda w moim przypadku ma sens, bo tak po przymiarkach na "sucho" (w przypadku takich małych szkiełek) praktycznie cały efekt zanika.

 

Popatrz, używając cekina zrobiłem sensory w rakietach AIM-9X, są znacznie mniejsze (sensory znaczy się) niż te w głowicy tego drona.

I z daleka widać że opalizują, jak dla mnie to trochę nawet za bardzo.

 

021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.