Skocz do zawartości

MQ-9 Reaper /Revell 1:48/ - Żniwiarz z Syracuse


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie uwagi na temat szybek w głowicy przyjąłem. Tymczasem pogrzebałem we wnękach podwozia głównego - nic specjalnego tam nie ma, aczkolwiek dorobiłem proste części hydrauliki i cały element, w który chowają się koła. Zestaw przewidywał tam dziurę i nic więcej:

 

17_zpsh8wgjbk9.jpg

 

16_zpslktgnzhr.jpg

 

Zabrałem się też za skrzydła - oprócz tego, że długie i cienkie to jeszcze krzywe. Dorobiłem światełka:

 

15_zps6fo7bhwc.jpg

 

14_zpsm5v07enr.jpg

 

13_zpsmdgr17ah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie - trochę je w rękach "pougniatałem" co dało nawet jakieś tam efekty. Będę próbował albo w gorącej wodzie, albo nad kuchenką elektryczną. Raczej nie powinno być problemu z ich wyprostowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mały update. Doszły kolejne pierdoły na skrzydła:

 

19_zpspdd8li6f.jpg

 

Goleń podwozia przedniego. W zestawie jednoelementowy glut. Odseparowałem i dorobiłem nowe kółko, przewody itd...:

 

18_zps7kch9vcb.jpg

 

20_zpsntiamr2l.jpg

 

Dokupiłem też żywiczne AGM-114 z Arma Hobby. Wyglądają bardzo dobrze:

 

21_zps91xmdz8y.jpg

 

22_zps5cz9kel7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wszystkie linie przeryte na nowo, dorobione jeszcze kilka elementów... Żniwiarz gotowy do malowania:

 

23_zps9bklezvs.jpg

 

24_zps6s8hgn2s.jpg

 

25_zpset7tcmgd.jpg

 

26_zpsty9me49v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pionowy czujnik (od kąta natarcia) też opuść chorągiewką w dół i będzie jeszcze lepiej, niż teraz.

Świetna robota.

A może chorągiewką do góry? Tam zdaje się jest przeciwwaga...

1024px-RAF_Reaper_MQ-9_Remotely_Piloted_Air_System_MOD_45152585.jpg

Tu widać jeszcze lepiej: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3c/RAF_Reaper_MQ-9_Remotely_Piloted_Air_System_MOD_45152585.jpg

Photo via wikimedia.org

P.S. Też mi się podoba, ale to już wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pionowy czujnik (od kąta natarcia) też opuść chorągiewką w dół i będzie jeszcze lepiej, niż teraz.

Świetna robota.

A może chorągiewką do góry? Tam zdaje się jest przeciwwaga...

Z grawitacją dyskutować nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Czujniki generalnie "doczepione" na próbę, bo tak jak się tego spodziewałem, odpadły podczas nanoszenia podkładu Strasznie delikatne są i trzymają się na słowo honoru... Docelowo, mam nadzieje, że uda się je przykleić w bardziej naturalnych dla nich pozycjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Wszystko pomalowane. Czas na nieliczne wodotryski artystyczne, kalki i ostateczny montaż. Strasznie mnie umęczył i znudził ten model. Być może uda się przed godziną zero...

 

28_zpsuepa2dbo.jpg

 

Robi się też wodzidło - całe szczęście hamerykańskie, nie żaden ruski wynalazek

 

27_zps7yfa0456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka w planach jest, ale na finał konkursu pewnie nie dam rady. Brudzenia faktycznie nie planuje dużo, aczkolwiek korci mnie coś takiego (można by poszaleć):

 

140287896318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarwana nocka raczej by tu nic nie pomogła. Prędzej ze sześć Na mnie to i tak model w iście sprinterskim tempie. Będzie z tydzień obsuwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.