Skocz do zawartości

Co za upał! No dajcie odpocząć !!!! - Bliski Wschód, 1:35


Locker's Workshop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro dajesz Izraelskie napisy ( jak to na merkavie :P ) to może te wszystkie uchwyty itd też zrobisz w ich stylu - na czerwono

Poza tym świetna przeróbka modelu - ma w sobie "to coś"

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dajesz Izraelskie napisy ( jak to na merkavie :P ) to może te wszystkie uchwyty itd też zrobisz w ich stylu - na czerwono

Poza tym świetna przeróbka modelu - ma w sobie "to coś"

 

Pozdrawiam

Messer

 

I tu mam dylemat, bo na większości zdjęć jakie znalazłem są w kolorze reszty czołgu, a bardzo mi się te czerwone podobają zresztą to moja wersja więc na kadłubie wszystkie małe uchwyty będą czerwone, a co tam

W ogóle to dzięki za opinię i cieszę się że widać to "coś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam obiecany mini foto poradnik, do cieniowania i brudzenia użyłem głównie techniki "wet blending" z tego co widzę nie jest jakoś bardzo popularna, ale może jednak ktoś spróbuje i się do niej przekona

 

KWfKaWT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kołami jakoś poszło, czekają mnie oczywiście poprawki ale większość roboty za mną. Zrobię je styrane na wzór merkav będących w akcji, gdzie gumy często są poobrywane do gołej felgi i zawalone piachem.

otU8s6I.jpg

s12UoL1.jpg

xbwB2W1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locker's Workshop - za fotoporadnik masz już bankowo mój głos w konkursie w kategorii "relacja z prac"

Wielkie dzięki, to jeden głos już mam na pewno zawsze mówię że warto coś robić choćby do jednej zadowolonej osoby !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta technika jest popularna wśród figurkowców

Dzięki za tutek

 

Jest dokładnie jak piszesz, bardzo mi przypadła do gustu ta technika i stosuję ją do wszelkiego cieniowania. Myślę że to pozostałość po latach młodzieńczych gdy dużo malowałem i cieniowałem farbami różne grafiki.

Jak na przykład ta malowana plakatówkami

GP8x6HX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap dobiega końca. Były problemy ale jakoś uratowałem sytuację, jednak na sam koniec będe niwelować zbyt jasne linie na przednim pancerzu

YtP0HeB.jpg

mEvOX52.jpg

wFr7RNG.jpg

4CokqPI.jpg

 

P.S. oczywiście kolory i jasność zapylenia zależy od ustawień monitora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A oto małe objaśnienie jak zrobiłem podstawkę tak aby była bardzo mocna i za razem lekka

yifd3np.jpg

 

1. Skleiłem ramkę z listew i wstawiłem dno ze sklejki

2. podstawowy kształt gruntu zrobiłem z pustego pudła sklejonego z kawałków styroduru

3. wnętrze styrodurowego pudła wypełniłem pianką poliuretanową do zalewania. Jest to specjalna pianka którą po zmieszaniu dwóch składników wlewa się do środka komory, a ona zwiększając objętość 10x wypełnia i bardzo wzmacnia wnętrze. Jest to rozwiązanie szybsze, tańsze i trwalsze niż robienie dużych brył tylko ze styroduru.

4. na to nakładam szpachlę samochodową tzw. "kit" wymieszany z pyłem od piły do drewna lub szlifierki dzięki czemu mam chropowatą powierzchnię

5. całość szlifuję i obrabiam na pożądany kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAGLĄDA TUTAJ W OGÓLE KTOŚ !?!?

Jeśli tak to wrzucam kolejny update

Skończona podstawka gotowa do malowania i napełnienia wodą

Wykonane prace:

- wykonanie barierek z rurek mosiężnych oraz łańcuszka miedzianego

- zrobienie wyłamów, odprysków i dziur po pociskach

- podsypanie gruzem i odłamkami

yLXltoP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję bardzo, już się bałem że wszyscy pouciekali, ale zdaję sobie też sprawę że większość osób siedzi nad swoimi pracami ;)

Dziękuję za sugestię, z tym światełkiem nie mam za bardzo co zrobić, to taki niby promiennik z kopułką z niebieskiego szkła, może pokryję go warstwą smoke, to się przytłumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.