Skocz do zawartości

Co za upał! No dajcie odpocząć !!!! - Bliski Wschód, 1:35


Locker's Workshop

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że zaglądają i cieszą się że praca idzie do przodu

To widzę że zmieniłeś koncepcję.... bo coś chyba z początku miało być pustynnie

Super,dzięki za obserwację

co do koncepcji to zmienia się co chwila, już taka moja natura obecnie jest to asfaltowa droga z nadbrzeżem jakiegoś kanału, więc będzie trochę wody i kupa piachu. Niestety nie na wszystkie detale starczy mi czasu i kilka będzie dodanych po konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja zaglądam regularnie i nadal kibicuję! Kruca bomba, mało casu!

Wielkie dzięki , a co do czasu to fakt, nie wygląda to dobrze a pracy jeszcze sporo. Na dodatek zagotowałem żywicę zalewając kawałek kanału wodą no ale już wyciągnięte i jadę z poprawkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka pomalowana w 90%, no i nie obyło się bez koszmaru! woda z żywicy się zagotowała, więc ją wydłubałem w ostatniej chwili i zalałem na nowo ale nie starczyło na podwyższenie lustra wody. Mam nadzieję że jakoś to wygląda?

Wyszedł za to eksperyment, a mianowicie woda jest zalana prawie do samego dołu skrzyni, a w środku leży jakiś złom, muł i ciągną się smugi ścieków, pod światło wygląda to naprawdę ciekawie ;)

bDrUpoV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajerancko wyszły te odłupania w betonie

Zdążysz z figurantami ?

 

...a mianowicie woda jest zalana prawie do samego dołu skrzyni, a w środku leży jakiś złom, muł i ciągną się smugi ścieków, pod światło wygląda to naprawdę ciekawie.

Dawaj zoom-fotę bo bo na razie tylko wierzymy na słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajerancko wyszły te odłupania w betonie

Zdążysz z figurantami ?

 

...a mianowicie woda jest zalana prawie do samego dołu skrzyni, a w środku leży jakiś złom, muł i ciągną się smugi ścieków, pod światło wygląda to naprawdę ciekawie.

Dawaj zoom-fotę bo bo na razie tylko wierzymy na słowo

 

dzięki, efekt wyszedł trochę przypadkowo ale ta technika przyda się na przyszłość . A figurki właśnie rzeźbię, muszą być bo bez nich cała idea lata, dioramy i tytułu leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda super, niższy poziom wody moim zdaniem wyszedł na plus bo lepiej widać te odłupania betonu i fajnie podkolorowany.

 

Również czekam na zoom wody

to dobrze że nie kombinowałem i zostało jak jest zoom będzie po weekendzie w pełnym słońcu, bo normalnie woda jest trochę ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość bardzo ładnie.

Jaka to żywica?

wielkie dzięki, cieszę się bo trochę to męczyłem. Żywica to poliuretanowy Crystal Clear od Smooth Cast. Nie miałem innej pod ręką, a jej minusem jest to że się bardzo nagrzewa przy stygnięciu w grubych warstwach, i zagotowała mi warstwy pod spodem, a gdy jest za chłodna to gazuje. No ale już ogarnąłem akurat jak mi się skończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja kupiłem epoksydową. Na dniach zobaczymy co z tego wyjdzie...

Tyle że zwykła epoksydowa żółknie z czasem pod wpływem światła UV, z tego co sprawdziłem z epoksydowych najlepsza jest KLAR-E z Novola,lub żywice akrylowe. Zobaczymy może ta twoja będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się najgorsze :/ wracam na warsztat po weekendzie a tam BĄBLE!!!!!! i zmętniała woda.

SBvK0Oq.jpg

 

sTvsqqY.jpg

tyle cennego czasu i materiału poszło na marne, ale nie był bym sobą jakbym czegoś nie wykombinował

Wywierciłem dziurę w miejscu bąbli i wstawiłem starą pływającą beczkę ze śmieciami w środku

Gjfyv8s.jpg

 

Eb9cyu9.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię

Bałem się że kolor i rozmiar paneli trochę zdominuje dioramę, ale z drugiej strony myślę że elastyczne rozwijane panele z ładowarką to fajny i ciekawy element tej dioramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na figurki ( wszystko w 100% rzeźbione od zera) :

1. Zdecydowanie niezadowolony kierowca

oFuBByz.jpg

 

2. śmieszkowaty ładowniczy

CH8Ay9b.jpg

 

3. pracowity strzelec

0HVCarD.jpg

 

4. dowódcy nie ma bo jest na zwiadzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatni tutek w tym warsztacie:

Zniszczona beczka z "grubą"rdzą

1. weź beczkę i podniszcz ją pilnikami, metalową szczotką i skalpelem

2. pomaluj farbą , najlepiej emalią koloru starej rdzy

3. jeszcze mokrą/wilgotną beczkę obsyp dokładnie pigmentem o kolorze starej rdzy. Przyklep wszystko palcami a kiedy wyschnie, nadmiar zdejmij miękkim pędzlem oraz zdmuchnij pył

4. popraw kolor rdzy jaśniejszym pigmentem nałożonym na wcześniej przygotowaną powierzchnię

5. pomaluj całość cienkimi warstwami, wybranym kolorem beczki ( farbą akrylową)

6. w miejscach gdzie mają być wżery wyskrob farbę wykałaczką, szczotką mosiężną lub taśmą klejącą

Po tych zabiegach możesz pędzelkiem zrobić zacieki z pigmentu który jest pod farbą lub dodać delikatny wash

JLxVClu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec! choć nie całkiem bo po konkursie przystąpię do dalszych prac i poprawek rzeczy robionych w pośpiechu. Brakuje również drugiej osłony podwozia, ale wolałem wstawić tak niż w ogóle Sporo rzeczy wyszło też nie tak jak chciałem :/ no ale i tak jestem zadowolony.

Tak to wygląda na chwilę obecną:

GXjT2dm.jpg

 

gybBwez.jpg

 

bQbv93z.jpg

 

A8Rp5q3.jpg

 

DETALE

RTrsBgb.jpg

 

fRlVOit.jpg

 

NaTsip5.jpg

 

wVcN1d9.jpg

 

e7tzdtG.jpg

 

sQZxMbW.jpg

 

XHmniLf.jpg

 

6tlXFeK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.