Skocz do zawartości

Tygrys Bengalski z Mailly le Camp - Dragon 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... mam złe wydechy bo powinny być kominowe wcześniejszego typu, na ewno w przypadku tego egzemplarza z Mailly le Camp.

Skąd takie stwierdzenie?

Wczesne rury były stosowane w pojazdach wczesnych wraz z kominem powietrznym.

Rury nowsze weszły do produkcji w marcu 1944, zastąpiły właśnie te stare stosowane w styczniu i lutym 1944.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam złe wydechy bo powinny być kominowe wcześniejszego typu, na ewno w przypadku tego egzemplarza z Mailly le Camp.

Skąd takie stwierdzenie?

Wczesne rury były stosowane w pojazdach wczesnych wraz z kominem powietrznym.

Rury nowsze weszły do produkcji w marcu 1944, zastąpiły właśnie te stare stosowane w styczniu i lutym 1944.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Sugeruję się rycinami z pierwszej strony wątku:

DSC05440_zpsdkxpl8va.jpg

Co więcej podejrzewam, że przy zastosowaniu późniejszego typu rury wydechowe by wystawały nad krawędź tylnej płyty. Na zdjęciu orginału tego zjawiska nie ma...

DSC05432_zps6ieewxew.jpg

 

 

Skobelek, czy coś się ułamało na włazie....

 

 

Drugi ząbek się lekko podgiął do góry i żeby go całkiem nie ułamać już tak zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dokumentację okazuje się, że mam złe wydechy bo powinny być kominowe wcześniejszego typu, na ewno w przypadku tego egzemplarza z Mailly le Camp.

 

Przejrzyj zdjęcia dokładnie, proszę . Mi się to wydaje niemożliwe. W 503 nie służyły przedprodukcyjne Initiale, a tylko takie egzemplarze miały wydechy kominowe, choć może .......... , bo "wiem, że niewiele wiem". Wydechy maja być takie jak na Twojej rycinie. Te wczesne własnie wystawały ponad kadłub i były zakrzywione.

 

Aaaaa łańcuch w porcie pistoletowym do zmiany na zdecydowanie cieńszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję się rycinami z pierwszej strony wątku:

Rycina (rysunek) pochodzi z Sd.Kfz.182 Pz.Kpfw.VI Tiger Ausf.B vol.1 W.Trojca - str.125 i 124 rzut boczny.

Faktycznie rysunek przedstawia rury wydechowe wczesnego typu (były też dwa rodzaje - wczesne) przedstawia również:

- pojedynczy celownik T.Z.F.9d z jednym otworem zaślepionym nie stosowany we wczesnej serii,

- gąsienice Gg26/800/300 stosowane od maja 1944.

- koło napędowe stosowane też od maja 1944 roku - (rzut boczny na str.124)

- pod lewym wydechem ma narysowaną klapkę lampy grzewczej urządzenia rozruchowego nie stosowany we wczesnej serii.

 

W książce - Germany's Tiger Tanks. VK45.02 to Tiger II. Design, Production & Modifications -

autorzy na str.140, datują ukończenie tego pojazdu na czerwiec 1944 roku.

Jak już pisałem - wzór plam jest OK - reszta NIE.

W modelu Masz właściwe wydechy.Kwestia ich widoczności (wydechów) - było by je widać tylko w odpowiednim ujęciu.

W obu rodzajach wystają nad płytę silnika w podobny sposób.

http://farm3.static.flickr.com/2714/4293894021_df648c8c1d_o.jpg

http://i302.photobucket.com/albums/nn118/modelwork_photo/tig3.jpg

Dodam jeszcze że niektóre wczesne wozy z wydechem kominowym przerabiano na rury.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to właśnie lubię to forum.

 

Jednym słowem wydechy są ok i nic tylko kleić dalej.

 

Rozumiem, że moje dywagacje dot. elementów mocowania zapasowych ogniw na wieży są właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak tam Trojca opisywał, ale chyba 4-śrubowe wersje wydechu były wcześniejsze (przy prototypach) a potem zmienili na 5-śrubowe.

 

Co do fotek to nieraz są tak nieczytelne, że łatwo o nadinterpretację.

Już lekko pofantazjowałem dodając stelaż na km na kopule dowódcy której widać nie ma na fotce orginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka'

Tak to widzą Rosjanie :

 

Konig%20Tigr_zpspmtrfii8.jpg

UWAGA - rysunek zamieszczono tylko na potrzeby tej dyskusji.

 

Polecam wydawnictwo Tornado "Koroljewskij Tigr" Nazwę wpisałem tak jak się wymawia, ale wbrew pozorom bardzo dobra pozycja. Mam sporo Tornad o niemieckiej pancerce. Do tematu. : z lewej trzy płyty tylne Bengali. Od góry ta od Initiali, potem ta od wczesnych i ta od produkcyjnych ( marzec 44' ).

 

P.S. Ich monografia o 3 Pancernej SS Totenkopf ma tytuł : "Dywizija SS Martwaja Gałowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem robię wersję produkowaną po marcu 1944 roku.

 

Nieźle to wszystko zakręcone.

 

Pytanie w takim razie o zasadnośc kierowania się rycinami w wydawnictwie Trojca którym dysponuje, bo pokazali inne wydechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem robię wersję produkowaną po marcu 1944 roku.

 

Nieźle to wszystko zakręcone.

 

Pytanie w takim razie o zasadnośc kierowania się rycinami w wydawnictwie Trojca którym dysponuje, bo pokazali inne wydechy.

 

Rysunki kolorowe są przeważnie fantazjami erotycznymi autora . Mają ładnie wyglądać i tyle . Rzadko kiedy rysunki poparte są zdjęciami , dlatego kierowanie się nimi mija się z celem , przynajmniej dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem robię wersję produkowaną po marcu 1944 roku.

Dokładniej powiem że pojazd wyprodukowany w maju/czerwcu 1944 roku.

Takie malowanie sobie wybrałeś (świetne zresztą), a reszta to tylko konsekwencja wcześniejszego wyboru.

Kolorowe rysunki to tylko rysunki kolorowe.

Jakie są dokładne w odwzorowaniu oryginału to opisałem wcześniej.

Polecam wydawnictwo Tornado "Koroljewskij Tigr" Nazwę wpisałem tak jak się wymawia, ale wbrew pozorom bardzo dobra pozycja.

"Королевский Тигр" opisywany w rosyjsko języcznych wydawnictwach np.seria :

-Бронеколлекция- Nr.2 z 2001- jest kolorowy rysunek wozu Nr.332.Wydechy właściwe, ale kolory do bani.

... .Mają ładnie wyglądać i tyle . Rzadko kiedy rysunki poparte są zdjęciami , dlatego kierowanie się nimi mija się z celem , przynajmniej dla mnie .

- zgadzam się - jeśli chodzi o tą pozycję.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy z Bengalem dalej.

 

Kończyłem ostatnio wieże i natrafiłem na tajeminicze "pilzen" zaznaczone na ilustracji (drugie okienko po lewej).

Czy to jakieś wywietrzniki lub elementy mocowania siatki maskującej? Mnie tam się kojarzy z miastem Pilzno i browarem rzecz jasna...

 

DSC_0183_zps0xsomubl.jpg

 

Przód modelu już nabiera kształtu i rumieńców...

 

DSC_0186_zpsf6thtfmx.jpg

 

Pół dnia umęczyłem się z linami holowniczymi, które musiałem odpowiednio dociąć i uzbroić w blaszki.

DSC_0190_zpssv6adfy6.jpg

 

Czeka mnie teraz zabawa z zapięciami do narzędzi i innym drobnym uprzykrzaczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za objaśnienia!

 

W zasadzie etap lepienia już zakończony.

DSC_0195_zpsxndvfou9.jpg

DSC_0196_zpsjwnh6v2i.jpg

próbowałem zastosować zestawowe klamry na narzędzia, ale sk******ny są tak nieprzystosowane do pracy ze mną, że sięgnąłem po pomoc od Eduarda w postaci klamer z jednego elementu fototrawionego. Jak dla mnie powinien to być standard tez u Dragona, zamiast drobnica w 3 częściach.

DSC_0206_zpsqklorn7o.jpg

DSC_0207_zpshflrfpqm.jpg

DSC_0208_zpshi0qjqv4.jpg

DSC_0209_zpsplskzzzw.jpg

DSC_0210_zpsksiuthtf.jpg

DSC_0211_zpsabvw2mpc.jpg

DSC_0212_zpsi8upkmvp.jpg

DSC_0213_zpsi4sgqzci.jpg

 

Teraz chyba czas na malowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tajeminicze "pilzen" zaznaczone na ilustracji... .

Dokonałeś już wyboru, ale może komuś się jeszcze to przyda.

Jeśli przyjąć że pojazd ukończony:

- do 14-06-1944, to ich nie posiadał.

- jeśli po 14-06-1944 powinien je mieć.

W czerwcu złożono ostatnie 12 wozów z tzw.wieżą Porsche, z 32 ogółem w tym miesiącu - Fgst.Nr.280035 - 280067.

Ostatni z tzw.wieżą Porsche to Fgst.Nr.280047.

Szkoda że Dragon dał kopułkę d-cy stosowaną od wozu Fgst.Nr.280048 czyli już z nową wieżą.(Serii-Turm lub jak kto woli Henschel.)

Taka powinna być:

http://modelcars.us/img/voyager-model-voyager-model-wwu-german-king-tiger-p-turret-remodeling-parts-dragon-kit-corresponding-pe35234-135-wwii-german-king-tiger-porsche-turret-for-dragon-kit_29126_500.jpg

http://www.worldwarphotos.info/wp-content/gallery/germany/tanks/tiger2/Tiger_2_tank_porsche_turret_with_zimmerit.jpg

Celownik powinien być jedno obiektywowy - TZF9d.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/35 Sd.Kfz.182 Kingtiger Porsche Turret w/Zimmerit (2 in 1)

http://www.dragonmodelsusa.com/dmlusa/prodd.asp?pid=DRA6848

Był zapowiadany na wrzesień 2016.

Na pewno nie rozwieją wątpliwości.

Dodadzą dźwig, zmienią kalki i opakowanie - to wszystko.

No może jeszcze jakieś drobiazgi i instrukcję.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W końcu znalazłem trochę czasu na nałożenie nieco farby na model.

 

Mocno analizowałem różne schematy malowania tego egzemplarza z Mailly le Camp. Zarówwno odrzuciłem malowanie wg. Trojcy jak i Dragonowskie z instrukcji oraz te ze Zvezdy.

Wybrałem te poniżej, ukazujące ostre przejścia kolorów i ciekawe ułożenie pasków dunkelgelb.

288287-18819-27_zpsjlaekudr.jpg

Stąd to "dziwaczne" maskowanie

Najpierw dunkelgelb:

DSC_0267_zpspioxfroj.jpg

DSC_0268_zps1wj427vl.jpg

DSC_0269_zpssshbkpfy.jpg

DSC_0270_zpsnio8y40x.jpg

Potem maskowanie przed olivegrun

DSC_0271_zpsg0detnkh.jpg

Następnie nakładanie drugiego koloru w kolejności od najjaśniejszego (dunkelgelb) po średni (olivegrun) a na najciemniejszym kończąc (rottbraun).

DSC_0278_zpsjtbdogdn.jpg

DSC_0279_zpsu23domoc.jpg

DSC_0281_zps4yukgcaw.jpg

DSC_0282_zps03qy8sdk.jpg

Niestety przed ponownym maskowaniem i nałożeniem rottbraun musiałem przerwać.

Wrzucę fotki już jutro z kolejnych etapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.