Skocz do zawartości

Pancerny UAZ-469 Trumpeter+różności 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei, czyli od góry:

 

Zdjęcie 1: nawiert lufy wydaje mi się za mały;

Zdjęcie 2: lusterko jakoś dziwnie „przekręcone”, górny zawias w drzwiach otwiera się razem z mocującym go nitem;

Zdjęcie 3: rura wydechowa za grube ścianki;

Zdjęcie 4: rura wydechowa ok;

Zdjęcie 5: górny zawias w przednich drzwiach wygląda ok, maska od dołu wydaje mi się za mało utytłana w stosunku do tego co jest w samej komorze silnika;

Zdjęcie 6: maska jak wyżej, sprawdziłeś jak „odginają się klamki”, przy otwartych drzwiach? Drzwi przednie są otwarte a pozycja klamek różna.

Zdjęcie 7: bardzo słaba lufa km w widoku od góry;

Zdjęcie 8: według mnie ta płachta na przednim siedzeniu jest za gruba.

 

Wszystko to kosmetyka. Jako całość bardzo mi się podoba. Gratulacje!

To ja po kolei się odniosę.

 

Ad 1. Uwagi do RB Model proszę. Ale jak patrzę na to foto, to chyba nie jest źle:

1444054815_2024781_900.thumb.jpg.e1016f17d905ca902ea19afade036ca8.jpg

Ad 2. Lusterko mogę odgiąć jednym palcem, ale to cholerstwo(zresztą jak cały model) jest straszliwie kruche. Z tym zawiasem to za to nie wiem o co chodzi.

Ad. 3 i 4 - musisz się zdecydować. Najlepiej chyba będzie na żywo ocenić.

Ad. 5 - nie bardzo wiem jak utytłać wnętrze maski - kurz raczej by się nie osadził, bo to by chyba przeczyło grawitacji. Silnik, choć ruski, chyba olejem i benzyną nie rzyga na wszystkie strony?

Ad 6. W kwestii klamek, to nie wiem jak przy otwartych drzwiach, ale w tym egzemplarzu nawet przy zamkniętych są w cały świat:

10547195_852697578074383_8520109944217626410_o.jpg

Zresztą krzywe klamki widać też na pierwszym wklejonym foto.

Ad 7. Zgadzam się, bije po oczach - może to kwestia mocnego światła i ostrości złapanej na wnętrze pojazdu. Tak czy siak myślę nad lekkim przyciemnieniem DszKi.

Ad 8. Może tak być faktycznie, rzeźbiarz ze mnie początkująco-weekendowy.

 

Dzięki za konstruktywną krytykę, czasem na forach tego brakuje. Wszystkie uwagi biorę pod uwagę i jutro na spokojnie sam rzucę okiem na model i wprowadzę ewentualne poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...

 

Nie chodzi mi o udowadnianie swoich racji, model mi się jak napisałem podoba, także to raczej troska o twój wysiłek, który włożyłeś w jego wykonanaie. Pkt. 1 zostawiamy. Pkt. 2 lusterko jak uważasz, co do zawiasu to sprawia on wrażenie jakby nit odchodził od blachy (pokazać na zdjęciu?). Pkt 3 i 4 - z różnych stron różnie to wygląda. Pkt. 5 jak uważasz. Pkt. 6 klamki ok. Pkt. 7 i 8 jak uważasz. Jeszcze raz podkreślam, że to kwestia kosmetyki i całośc bardzo, bardzo jest!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem i doceniam.

 

Co do zawiasów i drzwi to spokojnie - odpadają średnio 2x dziennie, więc dopóki model nie stanie na podstawce, to to się jeszcze będzie zmieniać.

 

Luzik

 

Pkt. 2 lusterko jak uważasz, co do zawiasu to sprawia on wrażenie jakby nit odchodził od blachy (pokazać na zdjęciu?)

 

Już widzę i sorry - poprawka niezasadna, jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się rzekło - czas na podstawkę. Bardzo skromnie, cudów i wodotrysków nie przewiduję - podstawka ma 8x14cm, także nawet nie ma na czym poszaleć. Pojawi się jeszcze trochę kolorów, może też nieco przydeptanej trawy.

P1350810_zpsahmrzutp.jpg

P1350811_zpsfyu77a1s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.