Skocz do zawartości

Pancerny UAZ-469 Trumpeter+różności 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, ale jeszcze trochę walki przede mną.

 

Swoją drogą, ktoś ma szybki i bezbolesny sposób na zrobienie takich uszczeleczek do świateł/szyb?

 

Z reguły maluje się od dupy strony na rantach czarną farbą albo niezmywalnym pisakiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W tym momencie to już będzie chyba zbyt karkołomne... Pomyślę o czymś innym.

Co karkołomne, jak też zapomniałem o uszczelkach. Co prawda w kierunkach z przodu, ale się dało. Uważam że łatwiej jest domalować uszczelki na tylnych światłach, niż na przednich kierunkowskazach.

 

A oto jak ja to robiłem.

Nowy pędzelek 000, czarna farba, rozcieńczona do konsystencji mleka. Delikatnie na pędzelek i jednym ruchem malujesz do połowy szerokości klosza na czarno. Nic się nie stanie jak pomalujesz całą szerokość na czarno (maluj humbrolami, revell, MM itp). Zaostrzoną wykałaczką zdrapiesz sobie czarną farbę z połowy klosza. Jeżeli ubrudzisz lakier na nadwoziu, to spokojnie, nic się nie stało. Moczysz czysty pędzelek w rozcieńczalniku z Wamodu, odrobinę wycierasz do ręcznika papierowego i spokojnie ścierasz lekkimi ruchami czarną farbę z karoserii. Farba na karoserii jest już na tyle zaschnięta (stara), że nie ruszy jej lekko nasączony w rozcieńczalniku pędzelek, natomiast czarna farba się zmywa.

Ja tak to załatwiłem.

 

Jakimi farbami malowałeś karoserię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zawalczę z tym dzisiaj.

 

Tymczasem krótki raport z tego, co zrobiłem do tej pory: UAZ stanął na własnych kołach, ubrudziłem spód pojazdu, oraz skończyłem zagracać wnętrze.

P1350784_zps7shuac4s.jpg

P1350786_zpsxwphnsez.jpg

P1350787_zpss1zbjoyv.jpg

P1350791_zps99wzkojg.jpg

P1350790_zps4h73xkhe.jpg

P1350793_zpsiwupf0hv.jpg

P1350795_zps5t4enxne.jpg

Teraz to już tylko dokleić lampy i poprawić te z tyłu, zrobić tablicę na przód, z nazwą "TIGGO", nie urwać nic(!), a potem wszystko razem ukurzyć i dobrudzić do reszty.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei, czyli od góry:

 

Zdjęcie 1: nawiert lufy wydaje mi się za mały;

Zdjęcie 2: lusterko jakoś dziwnie „przekręcone”, górny zawias w drzwiach otwiera się razem z mocującym go nitem;

Zdjęcie 3: rura wydechowa za grube ścianki;

Zdjęcie 4: rura wydechowa ok;

Zdjęcie 5: górny zawias w przednich drzwiach wygląda ok, maska od dołu wydaje mi się za mało utytłana w stosunku do tego co jest w samej komorze silnika;

Zdjęcie 6: maska jak wyżej, sprawdziłeś jak „odginają się klamki”, przy otwartych drzwiach? Drzwi przednie są otwarte a pozycja klamek różna.

Zdjęcie 7: bardzo słaba lufa km w widoku od góry;

Zdjęcie 8: według mnie ta płachta na przednim siedzeniu jest za gruba.

 

Wszystko to kosmetyka. Jako całość bardzo mi się podoba. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.