Skocz do zawartości

Pancerny UAZ-469 Trumpeter+różności 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popaczaj tutaj , może sobie dopasujesz . To są klosze z obudowami - bardzo fajne .

 

http://www.jadarhobby.pl/elf-m-432.html

Dokładnie, zwróć uwagę na ten sethttp://www.jadarhobby.pl/elf-3503-male-swiatla-do-pojazdow-skali-135-p-47612.html?manufacturers_id=432... o modelu się nie wypowiadam, bo to jak zwykle górna póła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, jak uporam się z plandeką, to coś na pewno wybiorę z zaproponowanych przez Was rzeczy.

 

A skoro o plandece mowa... Magic Sculpt + Green Stuff, dwie/trzy warstwy i weekend spokojnej roboty. Wygląda to obecnie tak:

 

P1350602.jpg

 

Biały nalot, to resztki po szlifowaniu. Jeszcze czeka mnie trochę pracy nad kilkoma miejscami. Nie żebym był zadowolony, bo uczucia mocno mieszane póki co, ale chyba nie muszę tego wypieprzać i robić drugi raz...?

P1350603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zgrabnie Ci to wyszło Ale coś mi nie gra ze zdjęciami oryginału. U Ciebie widać, że jest zrolowana plandeka z tylnej części pojazdu. W oryginale nie widać tego rolowania, więc może tam jest tylko kawałek brezentu przykrywającego przednie fotele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, mam tego pełną świadomość. I nie wiem, co jest nie tak z tą plandeką - w sensie, faktycznie, to co jest zrolowane na oryginale wygląda na dość szczątkową plandekę - rolka jest strasznie mała. Szczerze mówiąc myślałem, że wina jest w tym, że nie umiem rozwałkować masy odpowiednio cienko. Chyba jednak macie rację - chłopaki mają tam płachtę w wersji mini...

 

Inna sprawa, że też chciałem ją tak podwiesić o stelaż, ale nie szło - cóż... chyba będzie jednak drugie podejście Trochę szkoda masy, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tam jest normalnowymiarowa plandeka, ale opuszczona w dół za fotelami? Na tym zdjęciu:

Bp2VRiYIYAALfxK.jpg

widać ciemność za siedzącymi chłopakami. Na tym:

id970-03.jpg

też widać raczej bez wątpliwości, że plandeka opada w dół, że nie jest to tylko mały daszek.

 

Ale...

 

Z kolei na tym powiększeniu:

10547195_852697578074383_8520109944217626410_o_zpsbvqeagou.jpg

wygląda to nieco inaczej. Tak jak Bartek wspomniał widać jakiś materiał w pionowej szczelinie pomiędzy płytami opancerzenia, ale nad krawędzią długiej tylnej płyty, nad żółtą plamą kamuflażu, widać chyba roślinność w tle... No i widać kawał poziomego fragmentu stelaża, więc tutaj nie jest to raczej plandeka przewieszona i opadająca w dół, tylko mały daszek.

 

Jeżeli mogę, to taka moja mała sugestia. Wnętrze kabiny jest na tyle ciekawe i porządnie przez Ciebie zrobione, że na Twoim miejscu zrobiłbym wersję nie z fragmentem plandeki opadającym do tyłu, tylko z tym małym daszkiem rozpiętym nad przednimi fotelami, podwiązanym do stelaża jak na powiększeniu wrzuconym przez jawkersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i porady - to motywuje do zmian.

 

Co do materiału pomiędzy płytami, to podejrzewam, że jest to coś podobnego jak tutaj:

armia1.jpg

nie zaś fragment plandeki.

Spróbuję odtworzyć taki mały daszek z plandeki. Za którymś razem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

 

Czas odkurzyć wątek. Patrzeć nie mogłem na swój pierwotny ulep i tak mi zbrzydło, że miesiąc trwało aż się zebrałem to drugiego podejścia.

I oto jest - nowa plandeka. Wciąż daleko jej do ideału, ale myślę, że jest 10x lepsza od poprzedniej.

W międzyczasie pokończyłem pracę nad niektórymi detalami, dodałem fakturę stali na wewnętrznych częściach płyt pancernych i cóż... model w zasadzie gotów do malowania.

P1080844.jpg

P1080847.jpg

Z racji strasznego rozdrobnienia do zdjęć połapany na blu-tack, stąd wiele konfliktów z geometrią i symetrią

 

Wynajdę jeszcze jakieś odpowiednie lampy na przód(myślę, że UAZ dużo zyska z nimi) i do lakierni.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Jedna warstwa. Chciałem uzyskać możliwie delikatną i cienką warstwę plandeki, z racji tego, że zwisa luźno na stelażu i można pod nią zajrzeć. Zastanawiam się jeszcze tylko nad złapaniem jej o górę stelaża jakimś paskiem albo czymś, bo wydaje mi się, że grawitacja ściągnęłaby ją ze stelaża bez podwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

 

Powolutku sobie maluję. Z racji strasznego rozdrobnienia modelu jeszcze sporo czasu zajmie mi wymalowanie wszelkich detali. Póki co - jest kamuflaż na UAZie i bazowe kolory na niektórych innych częściach.

P1080950.jpg

P1080944.jpg

P1080943.jpg

Zdecydowałem się na odrobinę pracy z lakierem do włosów - bardziej zależało mi na zrobieniu przetarć na plamach kamuflażu niż jakiś wielkich odprysków, chyba nawet się udało.

Jedynie środek zmordowałem bardziej.

P1080948.jpg

Teraz będę w wolnych chwilach malował sobie silnik, ramę, detale, itd...

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przetarcia wyszły super. Nie za dużo nie za mało.

Kamuflaż też jest ok.

Prosimy o częstsze odświeżanie tematu.

Oj, żebym ja miał na to wpływ. Będę robił co w mojej mocy, niestety praca nie zawsze pozwala na dłubanie przy modelu. A czasem po prostu już się nie chce nawet siadać wieczorem do modelowania po całym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przyczepić, ale nie ma do czego Bardzo dobra robota Wiem, że się powtarzam, ale może dzięki temu nie zapomnisz - do kompletu koniecznie musisz mu dorobić ukraińskiego kolegę Humvee.

Mam w pamięci, ale na razie złapałem chrapkę na inny pojazd - już leci z Chin. Od razu dodam - nie, tym razem nie Ukraina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.