Skocz do zawartości

Pancerny UAZ-469 Trumpeter+różności 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetny, świetny, świetny...

Pospiesz się z ukraińskim humvee, bo ja sie za niego zabiorę

Bierz się, fajnych tematów starczy dla całej Waszej hummerowej grupy, a i dla mnie coś zostanie.

Na pewno będę kibicował, a i może uda mi się Was wesprzeć zdjęciem czy informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotarłem do etapu mozolnego maziania detali. Jak pomyślę ile tu jeszcze pracy...

 

W każdym razie - mamy opony:

P1350726_zpsecy6nobz.jpg

Kabinę:

P1350738_zpsroq8uetq.jpg

DszK:

P1350739_zpsffd5vmog.jpg

Komorę silnika:

P1350731_zpsrxfa8iez.jpg

I sam silnik. Tu na razie tylko część detali wymalowania. Baza to Aluminium Tamki i na to czerń/dark iron z Tamki wycierane na lakier do włosów. Także póki co, nie ma tu ani grama jakichkolwiek siuwaksów.

P1350733_zps3ggzoeel.jpg

P1350735_zpsfhxkqugc.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie podrzucić mi jakieś zdjęcie, gdzie dobrze widać jego umiejscowienie? Zajrzałem w Twoją relację, ale albo jestem za mało ogarnięty, albo po prostu umknął mi w plątaninie kabli przy silniku..

 

Oleju jeszcze trochę się pojawi, ale po kurzeniu, żeby było na świeżo i mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jesteś w stanie podrzucić mi jakieś zdjęcie, gdzie dobrze widać jego umiejscowienie? Zajrzałem w Twoją relację, ale albo jestem za mało ogarnięty, albo po prostu umknął mi w plątaninie kabli przy silniku..

W moim modelu jest widoczny, za przewodami wysokiego napięcia a przed aparatem zapłonowym. W bloku silnika jest nawet na niego miejsce, tylko trzeba wywiercić otwór.

5%202_zpsorpgdvwm.jpg

5%203_zpswscjn2tg.jpg

Bagnet jest przed aparatem zapłonowym.

20150515_170324_zpsng5y6dzq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyli nie wzorujesz się na żadnym ze zdjęć, które wrzuciłeś w pierwszym poście?

Co masz na myśli? Wzoruję się cały czas, raz lepiej, raz gorzej - jeśli chodzi Ci o rdzę, to ona będzie od "wewnątrz" płyt pancernych - na jednym ze zdjęć widać, że od środka płyty malowane nie są.

EDIT:

Zapomniałem napisać o rdzy. Jest po prostu piękna, jeśli można tak o rdzy napisać

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Panie, rdza Ci siadła- świetny efekt.

Robiłeś jakimś dedykowanym zestawem?

Dzięki! Nie, żadnych gotowych zestawów nie użyłem. Opiszę może w skrócie, dla potomnych.

 

1. Czarny podkład.

2. Ciemnobrązowa mieszanka fab.

3. Zabezpieczenie z sido i na to lakier do włosów.

4. Pomarańczowa/rdzawa mieszanka w różnych mieszankach(np. dodawałem kropelkę żółtego/czerwonego)

5. Zdzieranie i zabezpieczenie sido.

6. Robienie przebarwień różnymi odcieniami rdzawych kolorków - przy pomocy "tapowania" gąbką

7. Zacieki(możliwe naj jaskrawo-rdzawą mieszanką rozcieńczonych akryli (Tamka mieszana z wodą)

8. Lekki filtr i zacieki/fading z farb olejnych

9. Lakier matowy

10. Pigmenty - "chlapane" z pędzla - od kolorów rdzawych po odcienie brudu i kurzu. Zabezpieczenie fixerem.

 

Rozpisane w punktach może wydaje się skomplikowane i niewarte zachodu, w rzeczywistości wcale nie ma z tym jakoś b. dużo pracy. Mi efekt się podoba, a rdzę na takich dużych powierzchniach robiłem pierwszy raz. Pozostaje dopracować technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda. Choć te klucze, mi nie za bardzo pasują. Rzuć obok kanistra jakąś szmatę.

Zrobi się.

Klucze są dość płaskie, bo nie skleiłem ich z dwóch połówek jak pan Bóg nakazuje (oszczędność i cebula 100%, wiem).

Wyciągnę je jeszcze washem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.