Skocz do zawartości

SU-122 Tamiya 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Model ukończony.

Co prawda miałem robić galerię po ukończeniu podstawki, ale muszę nad nią jeszcze trochę popracować a to może potrwać, więc na razie galeria samego modelu.

Model to Tamiya w skali 1:48 waloryzowany blachami fototrawionymi i lufą aluminiową Abera, dodałem również linę Eureka. Malowany zestawem 4BO Russian Green od AK Interactive, brudzony pigmentami i specyfikami, Vallejo, Mig i AK Interactive. Figurka to żywica firmy CMK.

Warsztat można zobaczyć tu KLIK

Widoczne na niektórych zdjęciach paprochy zostały już usunięte.

Życzę miłego oglądania.

DSC_0225.JPG

 

DSC_0226.JPG

 

DSC_0227.JPG

 

DSC_0228.JPG

 

DSC_0229.JPG

DSC_0230.JPG

 

DSC_0231.JPG

 

DSC_0232.JPG

 

DSC_0233.JPG

 

DSC_0235.JPG

 

DSC_0236.JPG

 

DSC_0237.JPG

 

DSC_0239.JPG

 

DSC_0240.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie bardzo ładny model. Jedynie czego mi troszkę brakuje to stosunkowo charakterystycznych dla tego typu zawieszenia nierówności w górnym biegu gąsienicy. Ale nie umniejsza to w żadnym stopniu efektu jaki uzyskałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komentarze.

Krzysiek niestety w 1:48, żaden producent nie pomyślał o gąsienicach ogniwkowych do teciaka.

Natomiast w zestawie Tamiya górny kawałek gąsek jest jednym odlewem i jakiekolwiek jego naruszenie wiąże się z ryzykiem, że gąsienice będą za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciaki z Hobby Bossa mają chyba bardziej pofalowany górny odcinek gąsienicy, no i są dostępne żywiczne gąski do T-34, które łatwiej tak ukształtować.

Choć dla mnie "Suczka" w wykonaniu Merkuza i tak super się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem że Friule są, ale sprawdziłem i faktycznie nie ma. Szkoda. Jak będę w Telford w tym roku to mu wrzucę temat na głowę.

Krzysiek jak masz takie mozliwości to było by super. W 1:48 jest kilka modeli z rodziny T-34 które wato postawić na porządnych gąskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbyś jakieś plastiki z tej skali do ręki to zrozumiałbyś desperację

Miałem dość różnych gąsienic "72" w rękach i desperacji nie widzę

Poza tym są świetne jak na tą skalę żywice.

Ale nie róbmy koledze gąsienicowego śmietnika w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem że Friule są, ale sprawdziłem i faktycznie nie ma. Szkoda. Jak będę w Telford w tym roku to mu wrzucę temat na głowę.

Krzysiek jak masz takie mozliwości to było by super. W 1:48 jest kilka modeli z rodziny T-34 które wato postawić na porządnych gąskach

 

Dwa lata temu w Telford gadałem z panem od Friulii i raczej poza tym co ma w ofercie nie miał w planach rozszerzyć asortymentu 48ki bo licho się sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Przedstawiam kilka zdjęć końcowej galerii SU-122.

Trochę to trwało ale udało się dokończyć podstawkę już jakiś czas temu.

W między czasie model został wyróżniony na konkursie w Mińsku Mazowieckim oraz na V Warszawskiej Fieście Modelarskiej.

 

DSC_0049.JPG

 

DSC_0030.JPG

 

DSC_0031.JPG

 

DSC_0032.JPG

 

DSC_0033.JPG

 

DSC_0034.JPG

 

DSC_0035.JPG

 

DSC_0037.JPG

 

DSC_0038.JPG

 

DSC_0039.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.