Jump to content

Ił 12 Amodel 1/144


kowal76
 Share

Recommended Posts

Zachęcony powstaniem takiego projektu grupowego podłączam się ze swoim modelikiem . Na warsztat idzie model Iła 12 z zestawu Amodel. Model nie jest najlepszej jakości ale myślę, że tragedii nie będzie . Zastanawiam się jeszcze nad malowaniem, gdyż waham się pomiędzy naszym z szachownicami, a czechosłowackimi liniami lotniczymi.

Do malowania oczywiście planuję użyć Gunziaków.

 

A teraz in box

 

DSC_0047.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

DSC_0046.JPG

DSC_0049.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

DSC_0051.JPG

DSC_0054.JPG

DSC_0055.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki. Chyba masz rację i wybiorę szachownice. Zastanawiam się tylko jak było z malowaniem wojskowych Ił 12 ?. Wyczytałem w publikacji BwLP 04, że np Ił 12 w LOT były w naturalnym kolorze blach, a stery, klapy i lotki były koloru brązowo-kremowego. Cały samolot natomiast był pokryty bezbarwnym lakierem brązowo-żółtym. Ciekawe czy wojskowe też tak miały ?.

Link to comment
Share on other sites

Zaproponowałem vacu dlatego, że oszklenia Amodel są mało przejrzyste, a ponadto ich grubość niejednokrotnie daje efekt soczewki. Ja już od dawna nie używam zestawowych "szyb pancernych"

 

Gdybyś się jednak namyślił to z mojej strony jest nadal aktualne. Nawet już jedno kopyto do tego projektu zrobiłem

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że pojawił się nowy warsztat w projekcie Pewnie sporo roboty będziesz miał z obróbką, żeby doprowadzić to do ładu, ale efekt na pewno będzie ciekawy! Oczywiście szachownice jak najbardziej wskazane Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zdjął z plastikowej owiewki grubość folii (owiewka byłaby już do niczego), wypełnił ją w środku ośmiorniczką i użył jako kopyta do tłoczeń W efekcie powinno pasować tak jak to oryginalne oszklenie. A na okienka boczne podesłałbym ci kawałek folii - sam byś zdecydował, czy wycinać okienka i wklejać je w model, czy użyć szkiełek z zestawu

Link to comment
Share on other sites

waham się pomiędzy naszym z szachownicami...
No to chyba oczywiste i nie ma się co wahać
...a czechosłowackimi liniami lotniczymi.
Zaprawdy, nie idź tą drogą, bo zbłądzisz!
Link to comment
Share on other sites

Detali raczej nie będzie

 

Słuszną drogę obrałeś, ja również je odpuściłem, i tak nie widać co jest tam w środku. Gdyby to było 1:72, to jeszcze rozumiem, ale przy 1:144 szkoda czasu (tak samo jak na oszklenie z vacu uważam za zbędne, samo ukończenie modelu w wersji prosto z pudła to będzie sukces).

Link to comment
Share on other sites

Dziś spróbowałem przymierzyć okienka zestawowe do kadłuba i raczej z nich zrezygnuję. Są bardzo kiepskiej jakości i każde jest jakby innych rozmiarów ale może mi się tylko tak wydaje . Postanowiłem że od środka przykleję paski przeźroczystej okładki. Przed przyklejeniem jednak zeszlifuję od środka trochę plastiku aby ścianki przy otworach okien były jak najcieńsze. Nie chce mi się tego robić ręcznie, więc przyniosę sobie z roboty szlifiereczkę pneumatyczną .

Skleiłem dziś też skrzydła i jutro wrzucę fotki już bez ścisków. Wszędzie są szpary i przesunięcia, więc szpachli trochę pewnie zużyję.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, tylko uważaj, żeby Ci nie stopiło plastiku przy szlifowaniu...

 

Gdybym miał taką robotę, to bym wykręcił nożyk z uchwytu i jeździł tą prostokątną stroną która normalnie jest w uchwycie po linii okien aż by się "wydrapał" prostokątny rowek, w który potem wkleiłbym pasek twardej folii.

 

Amodel stosuje dosyć miękki plastik. To może powodować, że przy takiej obróbce będzie się trochę "siepać", ale przy odrobinie cierpliwości powinno się udać (przerabiałem to przy pocienianiu ścianek kadłuba Khamowa).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę . Pokombinuję i będę robić to uważnie aby nic nie zepsuć. O jaki Ci nożyk chodzi ?. Planowałem użyć szlifierki trzpieniowej z końcówką ścierną. Jak się wykręci końcówkę to są tylko szczęki z okrągłym otworem, więc nie wiem za bardzo o jaką prostokątną część Ci chodzi ?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.