Skocz do zawartości

"Sowiecki Potwór" czyli SU-152 Trumpeter 1:35


keravnos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie (po za tym że na każdym zdjęciu inny kolor, he, he). Błoto bardzo realistyczne.

 

Wiem, muszę dokupić drugą lampę do zdjęć. Na razie mam tylko jedną i w zależności jak ją oddalę to wychodzi inny odcień:/ Żeby było śmieszniej zdjęcia robię w RAW-ach i przy obrabianiu w każdym są takie same ustawienia O_o

W rzeczywistości kolor jest taki jak na tym zdjęciu :

 

TmIUfTI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace nad potworkiem idą powoli, ostatnio prace nad modelem poszły w odstawkę odkąd na horyzoncie pojawił się Wiedźmin :]

Żeby nie było, że wątek umarł przedstawiam ostatnie postępy nad pracami:

Zamontowałem koła po pomalowaniu i przetarciu metalizerem na rantach, zainstalowałem liny holownicze i wydechy. Pododawałem liście w zakamarkach i ślady wilgoci. Na górze zrobiłem kilka odcisków po butach i zacieki po błocie. Na chwilę obecną brakuje tylko gąsienic i ogólnego wykończenia pojazdu.

 

hyvG77N.jpg

 

zEPnhbq.jpg

 

MUJMXx7.jpg

 

AiiAGwW.jpg

 

V9D1mPv.jpg

 

k56AzDL.jpg

 

Xv1pg3n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Na lufie coś jeszcze podziałaj bo taka nietknięta przy reszcie wygląda. Trochę okopceń na końcówce też nie zaszkodzi. Jak planujesz wykończyć lampę?

 

Lufa pójdzie na koniec jak zmontuję resztę. A w lampę wkleję szkło, chociaż zastanawiam się nad samym gołym odblaskiem.

A na chwilę obecną prace wyglądają następująco:

Gąsienice są pomalowane, pokryte rdzą i metalizerem po zewnętrznej stronie. Zostają pigmenty, błoto i metalizer w miejscu styku z kołami. A że czekam na dostawę to zająłem się pozostałymi bohaterami historii, czyli nie do końca żywymi Niemcami i sprawcami tego stanu Rosjanami. Figurki pomalowałem podkładem, a do ich pomalowania nabyłem farby od AK dedykowane specjalnie do figurek. Do tego zestaw filtrów do ujednolicania kamuflażu. Farby testowałem wcześniej i powiem, że spisują się rewelacyjnie. Są idealnie matowe i bardzo dobrze kryją nawet przy cienkiej warstwie. Zacząłem zbierać klamoty na dioramę (stary zestaw od Miniart z płotkiem i stołami), dodatkowo czekam na dostawę studni Eureka XXL. Pojazd uzupełnię o trochę sowieckiego ekwipunku również z zestawu Miniart 35154.

 

g2x0pB3.jpg

 

MRtKNZn.jpg

 

DT0LArY.jpg

 

trXVf8X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszyscy już pewnie zapomnieli o tym wątku, mnie zresztą tez brak czasu daje się we znaki i trochę zaczyna męczyć. Aktualnie dłubię nad bohaterami scenki, na chwile obecną jeden jest już zrobiony w 95% (nie ma jeszcze filtrów i drobnych plam z błota itp na mundurze), natomiast reszta "się robi". Z racji tego, że wokół Niemców leży sporo broni, nabyłem paski do karabinów i pistoletów maszynowych od Abera. Kolejna cudowna zegarmistrzowska robota ale jak się uda to na pewno doda scence realizmu. Jak uporam się z figurantami to dokończę studnię i zacznę dłubać nad gruntem i dioramą. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca zamknę temat;) Na koniec jak zawsze kilka zdjęć, chociaż chyba nie umiem fotografować figurek bo w rzeczywistości wyglądają lepiej niż na fotkach...

 

OhsqLDU.jpg

 

9wOrQty.jpg

 

C7UjfOR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.