Skocz do zawartości

MAN TGA XL with Sunshield Trailer - 1:24 Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Super Ci to wyszło . Może się czepiam, ale na pierwszej fotce na owiewce widać czerwony ślad jakby było dotknięte palcem.

 

Pozdrawiam

 

Ten ślad już zmyłam, było to tylko lekkie przybrudzenie.

Co do napisu postaram się go jeszcze trochę poprawic, a jutro owiewka będzie pomalowana lakierem.

 

A ja mam pytanko: czy możesz pokazać sam szablon? Jak on wygląda, z czego jest zrobiony?

Pozdrawiam

Już niestety za późno, ponieważ szablon porwał mi się i wylądował w koszu. A był on wydrukowany na cienkiej tekturce, a następnie wycięty żyletką.

 

Pozdrawiam,

Adize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A propo szablonu możesz wydrukować go na papierze potem przykleić na napis taśmę papierową i będzie ci to przebijać przez taśme podłóż coś twardego wytnij np:skalpelem i lekko zerwij szablon a jak będzie zrywać sie z papierem to zrób to na papierze do zdjęć i powinno być wporządku o ile nie zerwie ci lakieru.

 

Pozdrawiam,

ITALERITRUCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Adize naklej trzy paski lub 2 taśmy maskującej w zależności od wielkości napisu DHL, następnie na to naklej kartkę z wydrukowanym "DHL". Po krawędziach przeciągnij żyletką lub skalpelem, tylko żeby krawędzie były proste, następnie odklej napis i już masz gotowy naklejony szablon. Dociśnik krawędzie taśmy i psiknik cienką warstwę aerografem. Odczekaj aż wyschnie i w zależności od tego czy wymagana jest poprawka, pomaluj jeszcze raz cienką warstwą. Po Lekkim wyschnięciu odklej taśmę i masz ładny napis "DHL". Niewiem jaką to farbą malujesz, ja jak malowałem coś emaliami kożystając z szablonów, to po pryśnięciu odczekałem kilka minut i od razu odklejałem maskowania, nie wiem jak jest w przypadku akryli.

 

Co do modelu, to dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten napis wygląda jak malowany pędzlem, a nie aerografem. A co do podpowiedzi jawkersa - ja bym zrobił tak samo, tyle że:

wydrukowany napis DHL jakbym wycinał - wyciął o jakiś 1-2mm więcej ( w sensie litera byłaby grubsza) i gdy bym nakleił szablon na element każdą literę od środka również bym obkleił taśmą - gdy tego nie zrobisz farba może ci podejść pod szablon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie rady. Dziś pomalowałam lakierem dwie części oraz wieczorem wypolerowałam je pastą polerską. Oto efekty:

IMG_1835.jpg

IMG_1836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję - lekka "skórka" jest. Dziś jeszcze przeszlifuję papierkiem 2000, myślę, że będzie lepszy efekt.

 

Pozdrawiam,

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poprawiam napis, wykorzystując wasze rady. Dziś wieczorem lub jutro postaram się to zrobić. A poza tym postawnowiłam jednak zostawić matowe nadkola. Jutro postaram się też pomalować części, które będą czarne (klamki do drzwi, grill itp.).

 

Pozdrawiam,

Adize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Dziś udało mi się pomalować te oto części na czarny mat.

IMG_1857.jpg

IMG_1858.jpg

IMG_1859.jpg

IMG_1860.jpg

 

I teraz mam pytanie: czy malować grill i lusterka na połysk? Czy może zostawić mat?

 

IMG_1856.jpg

IMG_1855.jpg

Tak prezentują się części zamocowane na sucho na trucku.

 

Dziś przymocuję pozostałe części do ramy trucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam pytanie: czy malować grill i lusterka na połysk? Czy może zostawić mat?

 

Jak już mają być czrne, to niech będą matowe.

 

Ps. Ładnie pomalowane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj znów mała aktualizacja. Zdjęcia ramy w detalach:

 

IMG_1862.jpg

IMG_1863.jpg

IMG_1864.jpg

IMG_1867.jpg

IMG_1870.jpg

IMG_1871.jpg

IMG_1872.jpg

IMG_1873.jpg

IMG_1874.jpg

IMG_1877.jpg

IMG_1878.jpg

IMG_1881.jpg

Przykleiłam niektóre kalki do ramy ciężarówki oraz przymocowałam brakujące części. Rama jest już prawie kompletna.

 

A teraz będę zmagać się z szablonem DHL .

 

Pozdrawiam,

Adize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok psują obwisające tylne nadkola. Mogłas je czyms podłożyc, żeby tak nie wyglądały. Co do szarości to chyba sa fotki takie, że tak to wygląda bo myślę, że sa one czarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRUGER_MAN, chodzi Ci o klin pod koła?. Wg mnie powinien on być koloru, albo żółtego albo pomarańczowego, ale to kwestia gustu. I jeszcze jedna mała uwaga. Jakbyś mogła (nie nalegam oczywiście) to pomaluj piasty kół tylnich pod kolor ramy. Pozatym wszystko OK.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No nie źle, nie żle. Podoba mi się. Czym malowałaś klosze lamp tylnych? Pytam ponieważ, albo to fotki tak obrazują lampy, że wydają się być pomalowane nie przeźroczystą farbą, albo tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te felgi to są krzywe i krzywo pomalowane czy to specjalnie takie wgniecenia, otarcia i zużycie materiału?

rozumiem, że model duży, ciężki i raczej się go nie ogląda z każdej strony podnosząc.. ale na zdjęciach od dołu rażą nieusunięte ślady po łączeniu form.. i to na wielu częściach, chyba wypadało by to usunąć:P

 

ten MAN na kratce to malowany pędzlem z ręki czy był jakiś szablon w użyciu? bo też niezbyt dokładnie pomalowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZZY_bez_humoru Mi się wydaje, że napis był malowany wykałaczką, lub czymś w tym stylu. Czymś z lekko zaostrzonym końcem, ponieważ widać takie charakterystyczne ślady na powierzchni farby. Ale mogę się mylić - nie powiem na 100%

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wyjaśniam wszystkie wasze wątpliwości:

 

Fajnie, czysto, tylko ta rama i to wszystko takie szare się wydaje, a nie czarne

Zapewniam Cię, że wszystko jest czarne, tylko na zdjęciach wyszło trochę jaśniejsze

 

No to fajnie , tylko ten chrom na feldze jakis taki , wydaje mi sie ze to co tam masz na czerwono pomalowane ( zapomniałem fachowej nazwy) powinno być zółte .

Na felgach nie jest chrom, tylko kolor silver Model Master . A co do klinu jes on pomalowany na pomarańczowo (tak jak w instrukcji).

 

No nie źle, nie żle. Podoba mi się. Czym malowałaś klosze lamp tylnych? Pytam ponieważ, albo to fotki tak obrazują lampy, że wydają się być pomalowane nie przeźroczystą farbą, albo tak jest.

Lampy były malowane takimi specjalnymi farbkami do szkła, jednak nie wyszło to jakoś specjalnie dobrze i nie ma tej przeźroczystości...

 

ten MAN na kratce to malowany pędzlem z ręki czy był jakiś szablon w użyciu? bo też niezbyt dokładnie pomalowane..

Ten napis MAN jest naklejoną kalkomanią Jednak muszę go jeszcze trochę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Lampy były malowane takimi specjalnymi farbkami do szkła, jednak nie wyszło to jakoś specjalnie dobrze i nie ma tej przeźroczystości...

Ja też używam do malowania kloszy, jak i kogurów i świateł obrysowych, farbki do szkła. Ciekawi mnie dlaczego Ci się tak stało, ponieważ powinna po wyschnięciu osiągnąć przeźroczystość. Może jeszcze do końca nie wyschnęła? Ale i tak ciężarówka, przepraszam rama na kołach z silnikiem, dobrze wygląda. czekam na dalsze postępy, a przede wszystkim na to jak Ci wyjdzie napis "DHL".

 

 

EDIT:

Jak będziesz maskowała, zrób takie maskowanie, jakie ja zrobiłem na statecznikach F-18.

Oto efekt:

Szablon godła z tygrisem, wyciąłem z taśmy maskującej wcześniej naklejając na nią wydrukowane godło. Następnie wyciąłem kształty które mają być pomalowane.

436e6940ad0d7a39.jpg

A tu już po zdjęciu maskowania, jeszcze muszę pomalować kilka włosków, nos oraz oko.

d4d963c1b4c1734e.jpg

Jak tak wykonasz szablon, napis "DHL" powinien Ci wyjść prosty i ładny.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie!

Oto dzisiejsze dokonania:

 

IMG_1884.jpg

IMG_1885.jpg

IMG_1891.jpg

Przykleiłam kalki na trucka oraz zskleiłam lusterka boczne.

 

IMG_1896.jpg

Przykleiłam również rejestrację na naczepę.

 

I tu pojawił się mały problem:

Otóż jest taka mała srebrna część i nie wiem gdzie ją przymocować. W instrukcji napisane jest tak:

IMG_1899.jpg

A oto ta część:

IMG_1902.jpg

 

Może Wy wiecie gdzie ją przymocować ?

 

A oto, co udało mi się zrobić z napisem DHL.

IMG_1909.jpg

IMG_1906.jpg

 

A więc po pierwsze zmieniłam koncepcję i nie wykorzystałam szablonu. Z szablonem zrobiłam tak, jak mi radziliście, jednak po wypróbowaniu szablonu na kawałku plastiku, krawędzie były nierówne i nie wyglądało to dobrze. Postanowilam więc, że wydrukuje napis na specjalnej kartce do drukowania naklejek (takiej z klejem). Papier jest stosunkowo cienki i nie odznacza się zbyt mocno. Wydrukowałam napis, wycięłam i prysnęłam czerwoną farbą. Napis przykleiłam na naczepę (brakuje jeszcze tych małych kreseczek). Uważam, że napis wygląda estetycznie i nawet mi się podoba. Oczywiście wszystko będzie jeszcze pomalowane lakierem bezbarwnym.

 

Pozdrawiam,

Adize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.