Skocz do zawartości

MAN TGA XL with Sunshield Trailer - 1:24 Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście na żółto tak jak DHL. Czekam na zamówiony sprzęt (aero i kompresor) i będę zaczynać ćwiczyć malowanie. Jak się trochę poduczę zacznę malować Mana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś otrzymałam zamówiony towar :D. Kompresor MA-1000 MAR i aerograf 03 mm PROFESJONALNY DYSZA Z REGULACJĄ FACHOWIEC http://www.swiat-modeli.com/opis.php?PHPSESSID=a28a0d9e616d483e4eb61f9bdefb3a62&id=2723 . No i dziś muszę trochę się podszkolić, a jutro zacznę malować podkładem ramę ciągnika i naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to życzę powodzenia nie jestem może niesamowitym kolesiem od malowania, ale jak będziesz miał problemy to zawsze pytaj.. lepiej zapytać niż coś popsuć koledzy doradzą Ja swój kompresor zbudowałem z lodówkowej sprężarki. Mam jako zbiornik dla powietrza starą gaśnicę, profesjonalny reduktor i dwa gniazda na szybko złączki sprzęt dobrze się sprawuje

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomalowałam podkładem obie ramy i kilka części. Będą pomalowane jeszcze raz podkładem, a potem na czarny połysk. Są to moje pierwsze części malowane aerografem, więc nie wyszło to profesjonalnie.

 

img0902st7.th.jpg img0903wj1.th.jpg img0906lk4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomalowałam podkładem obie ramy i kilka części. Będą pomalowane jeszcze raz podkładem, a potem na czarny połysk. Są to moje pierwsze części malowane aerografem, więc nie wyszło to profesjonalnie.

Nie jest źle lepiej jest malować kilka razy aniżeli narobić zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał czarny mat na ramy

 

No i chyba jednak pomaluje na matowy. Zaraz zaczynam kłaść drugą warstwę podkładu i jutro czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami dziś pomalowałam obie ramy czarnym matem. Planuje pomalować nadkola czarnym połyskiem lub czerwonym.

img0907ta4.th.jpg img0908dz6.th.jpg img0909bj2.th.jpg

Dziś będę jeszcze pracowała nad wnętrzem. Jutro nowe fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny! Czerwony na nadkolach by pasował jeśli będziesz tego mana robiła na DHL-a stuningowanego... Np. jak dodasz grill, osłonę słoneczną, halogeny itp.

 

Kibicuję koleżance w ciągu dalszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłam kilkanaście małych przewodów i jakiś jeden 2 metrowy. Chciałabym zrobić z nich instalację w obu ramach.

 

img0992qb9.th.jpg

 

Myślicie, że dobrze będzie wyglądać jeśli kabelki będą białe lub srebrne?? Czy lepiej zrobić je w kolorze ramy?

 

Dziś zabieram się za wnętrze oraz malowanie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś przewody i reduktory były montowane do pomalowanej ramy i przeważnie były czarne. Obecnie najpierw montuje się cały osprzęt do ramy a później jest wszystko razem malowane w jednym kolorze. Krótko mówiąc pomaluj przewody pod kolor ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziś postanowiłam zmontować instalację (okablowanie) na ramie ciągnika.

 

img0999mp7.th.jpg img1000er8.th.jpg

Przed malowaniem

 

img1002cs5.th.jpg img1003pr7.th.jpg

No i tu już po pierwszym malowaniu czarnym matem. Właśnie wtedy zaczął mi szwankować aerograf i okazało się, że dysza jest ukręcona razem z gwintem, dlatego są kropki farby. Próbuję na razie coś z nim zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zepsutego aerografu, kontynuuję prace nad modelem. Wczoraj pomalowałam wnętrze kabiny i deskę rozdzielczą lakierem półmatem MM. Dziś dokleiłam dywaniki do wnętrza. Wszystko prezentuje się narazie tak:

img1004jz6.th.jpg img1005gq8.th.jpg img1006ar9.th.jpg img1007ll0.th.jpg

 

Oczywiście wszystko jak na razie nie jest przyklejone tylko przyłożone do zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zepsutego aerografu, kontynuuję prace nad modelem. Wczoraj pomalowałam wnętrze kabiny i deskę rozdzielczą lakierem półmatem MM. Dziś dokleiłam dywaniki do wnętrza. Wszystko prezentuje się narazie tak:

 

Oczywiście wszystko jak na razie nie jest przyklejone tylko przyłożone do zdjęcia.

 

To ja się przyczepię - chyba trochę za duże "oczka" w tym materiale. No i jakoś nie widzi mi się tak oklejona kierownica.

No, ale ja to truskwaki cukrem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyczepię - chyba trochę za duże "oczka" w tym materiale. No i jakoś nie widzi mi się tak oklejona kierownica.

No, ale ja to truskwaki cukrem ......

 

No kierownica jest do poprawy, będzie bez żadnego materiału. A materiał jest jaki jest - mi się podoba. Ale dzięki za opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Następnym razem, jak będziesz sklejała jakiś model ciężarówki i będziesz wykonywała jakąś instalację, to polecam użyć żyłki wędkarskiej o średnicy 0,4-05 mm. Super to wtedy wygląda. A tak na tym etapie, to nie źle Ci idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów mała aktualizacja. Pomalowałam zbiorniki, skrzynię i wał czarnym matem MM oraz aluminium MM. Dziś domaluję jeszcze trochę detali i wszystko razem zmontuję.

 

img1119so8.th.jpg img1122sz2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą ciągle dalej. Oto postępy:

 

img1129nq0.th.jpg img1133as8.th.jpg img1134id3.th.jpg img1135eg8.th.jpg img1136kc8.th.jpg

zaszpachlowane nadlewy itp. po wewnętrznej stronie bocznych ścian, dachu oraz tylniej ściany trucka. Będą one jutro malowane na brązowy kolor (taki jak wnętrze). Pomalowana pierwszą warstwą czarnej farby podłoga od dołu. Wyszlifowane siodło gotowe do malowania na czarny mat.

 

img1138sl9.th.jpg img1139gf4.th.jpg img1140st7.th.jpg

tu już wyszlifowane części przeznaczone do malowania

 

 

img1132zz7.th.jpg

zdjęty materiał z kierownicy z wyrównaną powierzchnią - również będzie jeszcze raz pomalowana na brąz.

 

img1141us9.th.jpg img1142sp4.th.jpg

z tyłu fotele wyglądają niezbyt ładnie z powodu przyklejonego materialu, dlatego postanowiłam wyciąć z tekturki kształt tylniej ścianki fotela, pomalować na brązowo i przykleić.

 

Jutro planuję pomalować od środka przygotowane części na brązowo oraz myślę nad zrobieniem pasów bezpieczeństwa. Macie może jakieś pomysły z czego można je wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały postęp w pracy:

 

img1144mb9.th.jpg img1145hu2.th.jpg img1146nt2.th.jpg img1147li2.th.jpg img1148ut5.th.jpg

Najpierw pomalowałam brązową farbą wewnętrzne części bocznych ścian, tylniej ściany, kierownicę oraz dach.

 

img1149hp9.th.jpg img1151ag6.th.jpg img1152xg7.th.jpg

Potem przykleiłam paski z materiału na ściany.

 

img1153wa7.th.jpg img1154jq4.th.jpg img1156jd1.th.jpg

przymocowałam też kalkę z zegarami na desce rozdzielczej i namalowałam detale srebrną farbą

 

img1159pw3.th.jpg

Przykleiłam wspomniane wcześniej tekturki na tył foteli

 

img1157rc5.th.jpg img1158ez1.th.jpg

Przymocowałam kalkomanię Man we wnętrzu i pomalowałam detale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dlaczego najpierw nie skleisz kabiny, a następnie zaczniesz malować?

Widzę, że uparcie chcesz zastosować materiał. Według mnie, troszkę niezabardzo to wygląda, ponieważ materiał nie jest w skali. Ale to tylko moja uwaga.

A ten brąz, to kolor bazowy, czy podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.