Skocz do zawartości

MAN TGA XL with Sunshield Trailer - 1:24 Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłam zabrać się za trucka Man Tga XL z naczepą Sunshield, którego dostałam pod choinkę. Na początek zabiorę się za części, które nie mają zbyt dużej powierzchni i które najlepiej pomalować aerografem, którego na razie nie posiadam. Na naczepie będzie widniał napis DHL, ponieważ uważam, że tak duża NAKLEJKA (podkreślam, że to nie kalka, tylko najzwyklejsza naklejka) psuje wygląd całego trucka.

Chciałabym, aby naczepa w koncowej fazie wyglądała mniej więcej tak:

MAN-TGA-XXL-Hansen-DHL-Willann-090604-1-NOR.jpg

 

Myślę, że za jakiś miesiąc będę posiadać już aerograf i wtedy zabiorę się za malowanie karoserii. Sam truck będzie żółty.

 

Fotki IN-BOX:

img0655wp6.th.jpgimg0658ir7.th.jpgimg0659sz3.th.jpgimg0660ml1.th.jpg

 

Wypraski:

img0661ae1.th.jpgimg0662mu0.th.jpg

 

Instrukcja, kalki:

img0663ng7.th.jpgimg0665pz4.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zauważ, ze Manik na zdjęciu to wersja XXL, a Twój model to XL. To może być problem o ile chcesz wykonać model prawdziwego pojazdu. Miło będzie popatrzeć jak kobieta zmaga się z tak dużym modelem

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się osiągnąć podobny efekt trucka, ale najbardziej zależy mi na naczepie, aby wyglądała tak jak na załączonym zdjęciu. Pracę rozpocznę na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię że bedziesz się tylko wzorowała na fotce oryginału bo nie dość, że Twój manik jest niski to w zestawie masz naczepę chłodnię a nie firankę. Tak czy owak życzę Ci powodzonka w budowie zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może autorka ma na myśli, że chce po prostu zrobić naczepę kuriera DHL? Tak czy siak zapowiada się ciekawie. Cieszę się tym bardziej dlatego, że kolejna kobieta wzięła udział w naszym konkursie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może autorka ma na myśli, że chce po prostu zrobić naczepę kuriera DHL? Tak czy siak zapowiada się ciekawie. Cieszę się tym bardziej dlatego, że kolejna kobieta wzięła odział w naszym konkursie.

 

Pozdrawiam

Mozliwe ze tylko che zeby jej naczepa wygladala tak jak na zdjeciu czyli malowanie DHL-u ,a jak o caly zestaw chodzi to trudno jej bedzie , No ale ja jestem pod wielkim wrazeniem bo widze pierwszy raz w zyciu zeby kobieta brala sie za modelarstwo no i w konkursie , zasiadam w 1 zedzi i obserwuje relacje . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wielkim wrazeniem bo widze pierwszy raz w zyciu zeby kobieta brala sie za modelarstwo no i w konkursie , zasiadam w 1 zedzi i obserwuje relacje
Toć trochę słabo konkurs obserwujesz. W naszym konkursie startowała już kobieta - chociażby Agnieszka z tym oto wątkiem: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5278

Tak czy inaczej miejsc w pierwszym rzędzie jeszcze jest, więc siadaj obok mnie. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wyglądała tak jak na załączonym zdjęciu
Kermit ona chce wyraźnie aby była identyczna, a tego nie zrobisz na bazie chłodni, która jest krótsza, ma resor na zawieszeniu, agregat( można wywalić) nie ma paru detali na ramie. aa i ta firana to Krone, więc przrabiać by trzeba było sporo rzeczy.

 

pierwszy raz w zyciu zeby kobieta brala sie za modelarstwo no i w konkursie , zasiadam w 1 zedzi i obserwuje relacje . Pozdrawiam
Na Modell Truck Manii 2007 wzięła udział kobieta i zajęła 2 miejsce więc...

 

 

TAk czy siak życzę powodzenia w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze tylko che zeby jej naczepa wygladala tak jak na zdjeciu czyli malowanie DHL-u ,a jak o caly zestaw chodzi to trudno jej bedzie , No ale ja jestem pod wielkim wrazeniem bo widze pierwszy raz w zyciu zeby kobieta brala sie za modelarstwo no i w konkursie , zasiadam w 1 zedzi i obserwuje relacje . Pozdrawiam

 

Właśnie chę tylko aby malowanie było takie same jak na zdjęciu DHL. Nie chcę aby naczepa była identyczna .

Prace będą szły wolno, ale myślę że uda mi się coś z tego wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chę tylko aby malowanie było takie same jak na zdjęciu DHL. Nie chcę aby naczepa była identyczna
To nareszcie się wyjaśniło. Cieszę się.
Prace będą szły wolno' date=' ale myślę że uda mi się coś z tego wyciągnąć[/quote']Życzę Ci, aby udało się z tego wiele wyciągnąć. I nie spiesz się; "jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy". Buduj wolniej, ale lepiej i dokładniej. Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały update. Zaczęłam robić wnętrze. Wszystkie części malowane pólmatem revell 383. Fotele oklejone materiałem, a na kierownicy, drzwiach oraz desce rozdzielczej małe materiałowe wstawki. Chcę aby wnętrze Mana wyglądało "luksusowo" .

 

img0728pg4.th.jpgimg0729os1.th.jpg

Fotele w czasie oklejania materiałem.

 

img0730zq2.th.jpg

Pomalowałam też Model Masterem 1781 felgi kół.

 

img0739fh2.th.jpgimg0741ux7.th.jpgimg0742yd0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem dokładnie co to za materiał - leżał gdzieś w szufladzie, więc go wykorzystałam.

 

UPDATE

 

img0745qc7.th.jpg

Tu wyszlifowane części gotowe do nałożenia podkładu. Teraz tylko czekam na aerograf.

 

img0746aq6.th.jpg

A tu bak w trakcie szlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów update.

 

img0895sp6.th.jpgimg0896dx5.th.jpg

Złożona rama naczepy i kilka jeszcze nieprzyklejonych części (jutro skończę, pod szpachlę, a potem podkład).

 

img0897gh8.th.jpgimg0898zd0.th.jpg

Wyszlifowana rama ciągnika (już przeznaczona pod podkład).

 

 

Już niedługo będę miała aero więc zabiorę się za malowanie kabiny i ram podkładem a potem kolorkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na tej części nie będzie zegarów, lecz na tej części, którą zaznaczyłam kółkiem. To mój błąd, że przykleiłam tam materiał, choć po przyklejeniu tej drugiej części w ogóle nie będzie go widać.

 

beztytuupp0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na tej części nie będzie zegarów, lecz na tej części, którą zaznaczyłam kółkiem. To mój błąd, że przykleiłam tam materiał, choć po przyklejeniu tej drugiej części w ogóle nie będzie go widać.

 

beztytuupp0.th.jpg

 

Wszystko jasne:)

 

Pozdrawiam. seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś znów aktualizacja.

 

img0899or6.th.jpgimg0900ig6.th.jpgimg0901as1.th.jpg

Wyszlifowana rama naczepy z przmocowanymi częściami, wyszlifowany zbiornik oraz materiałowa leżanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.