Skocz do zawartości

MAN TGA XL with Sunshield Trailer - 1:24 Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem pod wrażeniem, widzę że dałaś sobie radę z kabiną Fotele faktycznie teraz o wiele lepiej wyglądają, a odstajacych nitek w realu pewnie wcale nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki .

Mam do Was jedno pytanie: Czy jeśli pomaluję naczepę farbą żółty mat, i potem farbą żółty połysk, będzie to dobrze wyglądało? Pytam, ponieważ nie zostało mi zbyt dużo żółtego połysku (starczy na 2 warstwy), ale za to mam cały słoiczek żółtego matu. Obie farby są w tym samym odcieniu.

Czekam na odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz, możesz też pomalować tylko matem a później prysnać clearem i też będziesz miała połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by tak jak byś chciała pomalować żółty kolorem np:czerwonym będzi to wyglądać normalnie.A tu zmieni się tylko połysk.Ja bym ci radził abyś pomalowała matem a później lakierem błyszczącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli pomaluję naczepę farbą żółty mat, i potem farbą żółty połysk, będzie to dobrze wyglądało? Pytam, ponieważ nie zostało mi zbyt dużo żółtego połysku (starczy na 2 warstwy), ale za to mam cały słoiczek żółtego matu. Obie farby są w tym samym odcieniu.

Tak, będzie to wyglądało przyzwoicie. Po nałożeniu żołtego matu, jak malniesz dwie warstewki połysku to całość będzie idealnie skryta, więc nie masz się czego obawiać...

 

Pozdrawiam, czekam na dalsze relacje z postępow w pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś znalazłam trochę wolnego czasu i zrobiłam fotki:

 

IMG_1250.jpg

IMG_1252.jpg

IMG_1254.jpg

IMG_1257.jpg

skleiłam ściany naczepy i zaszpachlowałam miejsca ich łączenia

 

IMG_1260.jpg

zmieniłam kabel CB na cieńszy

 

IMG_1265.jpg

zamontowałam wszystkie części wnętrza na stałe

 

W weekend będę malować kabinę, mam nadzieję ostatnią warstwą żółtej farby. Potem, gdy przyjdzie do mnie zamówiona farbka czarny lśniący skończę ramę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W weekend wzięłam się za dalsze prace nad modelem. Oto postępy:

 

IMG_1429.jpg

IMG_1438.jpg

IMG_1439.jpg

IMG_1440.jpg

IMG_1441.jpg

Pomalowałam kabinę już ostatnią warstwą farby - jestem bardzo zadowolona z efektu.

 

IMG_1432.jpg

IMG_1433.jpg

IMG_1435.jpg

IMG_1437.jpg

Pomalowałam również pozostałe części trucka na żółto.

 

Teraz czekam na przesyłkę z czarną farbą na nadkola oraz inne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Bardzo ładnie wyszło. Kalki dopełnią wyglądu. Brawo...

 

parę baboli np po prawej stronie na lini dachu a kabiny

Tym bym się nie przejmował, ponieważ przyjdzie czas na "polerkę" to te, tzw. "babole" znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do polerki, czy możecie polecić mi jakąś pastę polerską i wosk?? Czytałam, że dobra jest tamiya finish, ale chciałabym poznać wasze opinie. Wiem, że na początku będę musiała przetrzeć model papierem wodnym coś ok. 2000-2500. Potem pastę i wosk. Proszę o więcej wskazówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na początku będę musiała przetrzeć model papierem wodnym coś ok. 2000-2500. Potem pastę i wosk. Proszę o więcej wskazówek

 

Polecam po papierku na mokro wytrzeć model, później pasta tamiya fine, następnie pasta tamiya finish, no i na koniec nawoskować jakimś woskiem najlepiej też z tamiyi, efekt jest cudodowny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mam malować model jeszcze bezbarwnym lakierem?? Czy wystarczy sama farba? Moim zdaniem farba jest równomiernie nałożona i chyba nie trzeba kłaść już lakieru bezbarwnego. Ale - chciałabym wiedzieć co byście zrobili na moim miejscu .

 

A co do polerki - Serek dzięki za odpowiedź. A może są jakieś podobne pasty polerskie, ale trochę tańsze niż Tamiya? Co myślicie o tej http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=305711518 lub tej http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=307409531 i do tego taki żółty wosk:http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=307807888?

 

A co do mojej pracy nad modelem to dziś szlifuję miejsca łączeń ścian naczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba zdecyduję się na pastę K2 Tempo. A co do wosku - muszę go koniecznie kupować, czy wystarczy sama pasta?

 

Przepraszam, że zadaję tak dużo pytań, ale jest to mój pierwszy model, do którego tak się przykładam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Wiesz jest takie przysłowie "Kto pyta nie błądzi" więc jak czegoś nie wiesz pytaj śmiało, po to jest to forum .

A co do wosku, ja po polerowaniu pastą, nie używan już wosku, ponieważ sprzedawca w sklepie lakierniczym uświadomił mnie, że w tej paście znajduje się wosk i woskować po polerce tą pastą już nie trzeba.

A tak w sprawie modelu, super Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś zamieszczam fotki z dalszych prac nad modelem:

 

IMG_1445.jpg

IMG_1448.jpg

IMG_1449.jpg

IMG_1450.jpg

"okablowałam" ramę naczepy

 

IMG_1453.jpg

IMG_1454.jpg

IMG_1455.jpg

IMG_1456.jpg

skleiłam ściany naczepy i zaszpachlowałam niektóre miejsca - zostało tylko przeszlifować i do malowania

 

IMG_1457.jpg

IMG_1458.jpg

 

Poza tym kupiłam dziś pastę TEMPO oraz lakier bezbarwny w sprayu . Jutro bedę malowała naczepę żółtym podkładem oraz kabinę lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Dziś zabrałam się za malowanie naczepy i powiem szczerze - beznadziejnie mi to wyszło. Jest to dopiero pierwsza warstwa farby. Doszłam również do wniosku, że nie będę malowała naczepy w śrdoku - bo po pierwsze nie starczy mi już farby, a po drugie plastik jest bardzo cienki, i jeśli pomalowałabym wnętrze na kolor srebrny (tak jak w instrukcji) to przebijało by się to na zewnątrz.

Tak to wszystko wygląda:

IMG_1459.jpg

IMG_1461.jpg

IMG_1462.jpg

IMG_1463.jpg

IMG_1464.jpg

Dach jest narazie tylko położony a nie przyklejony, bo chciałam pomalować wnętrze.

Może na zdjęciach nie widać, wszystkich niedoskonałości - w realu wygląda to o wiele gorzej. Na razie nie jestem z tego za bardzo zadowolona. Ale zobaczymy po 2 warstwie farby.

 

Co do przewodów, to ok. 0,5 mm średnicy.

Lakier, który kupiłam, okazał się być nieodpowiedni do malowania modeli - gdy prysnęłam go na czysty plastik - ładnie wszystko pokrył, jednak gdy zrobiłam to na plastiku pokrytego żółtą farbą - farba zaczęła odchodzić od plastiku i zrobiła się jakby skórka.

 

Pozdrowienia,

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.