Skocz do zawartości

MAN TGA XL with Sunshield Trailer - 1:24 Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dlaczego najpierw nie skleisz kabiny, a następnie zaczniesz malować?

Widzę, że uparcie chcesz zastosować materiał. Według mnie, troszkę niezabardzo to wygląda, ponieważ materiał nie jest w skali. Ale to tylko moja uwaga.

A ten brąz, to kolor bazowy, czy podkład?

 

Gdy będę malować kabinę z zewnątrz, najpierw ją skleję, a później pomaluję. Kolor brązowy to już bazowy kolor. Jest to mój 2 truck, a pierwszy robiony z taką dokładnością, więc nie wszystko wychodzi mi tak jak powinno. Dziękuję za opinie, zarówno te negatywne jak i pozytywne - przynajmniej wiem co robię źle i co trzeba poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ładnie , jak robisz fotki nie pochylaj sie nad przedmiotem bo zucasz cien i nic nie widac . Tak to ładnie , widze ze aerograf Ci słuzy .Powodzenia w pracach

 

To nie jest mój cień tylko cień obiektywu aparatu. Nie mogę dobrze oświetlić zdjęcia, dlatego gdy używam lampę błyskową, widać cień obiektywu. Postaram się robić lepsze fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrzucam fotki z wczorajszych prac:

 

0e2e9b030e58596cm.jpg 1bd1dd50acd851fbm.jpg 0fb18368bec53826m.jpg 4d6966bcc44c42fam.jpg 110d268585593a5cm.jpg

części przygotowane do malowania podkładem i na czarny mat

 

e343a877762a5187m.jpg 0200df3df30ecc76m.jpg

już po malowaniu

 

Dziś pracuję nad ramą (prace nad nią już dobiegają końca) i nastepnie biorę się za kabinę. Jutro będą nowe fotki

 

P.S. Postanowiłam wrzucać zdjęcia na fotosik.pl bo na imageshack.us jedno zdjęcie wgrywa się ponad 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś popracowałam trochę nad kabiną.

 

IMG_1171.jpg

IMG_1172.jpg

IMG_1173.jpg

IMG_1174.jpg

tu kabina jeszcze bez dachu

 

IMG_1175.jpg

IMG_1176.jpg

IMG_1178.jpg

IMG_1179.jpg

IMG_1180.jpg

IMG_1181.jpg

a tu po nałożeniu szpachli

 

Rama ciągnika jest już prawie skończona, pozostaje mi tylko zamówić czarną błyszczącą farbę na nadkola.

 

A co do podkładu na kabinę - może być to szara farba, taka jaką używałam do podkładu ram i części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A co do podkładu na kabinę - może być to szara farba, taka jaką używałam do podkładu ram i części?

Wszystko zależy od tego, jakim kolorem będziesz malowała kabinę.

Jeżeli żółtym lub białym, polecam biały kolor podkładu, ze względu na to iż biały i żółty kolor słabo kryją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będę kupowała farby i szpachlę na pewno rozważę zakup tamyi.

 

A co do mojej relacji - dziś aktualizacja.

 

IMG_1188.jpg

IMG_1189.jpg

IMG_1190.jpg

IMG_1191.jpg

wyszlifowana kabina

 

IMG_1192.jpg

odtłuszczanie w płynie do mycia naczyń PUR

 

IMG_1197.jpg

IMG_1198.jpg

w trakcie malowania podkładem

 

IMG_1200.jpg

IMG_1201.jpg

IMG_1202.jpg

IMG_1203.jpg

tu już po malowaniu podkładem

 

Teraz nasuwa mi się pytanie: Czy kłaść jeszcze jedną warstwę podkładu, czy wystarczy tylko jedna aby warstwa bazowej farby dobrze przylegala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Teraz nasuwa mi się pytanie: Czy kłaść jeszcze jedną warstwę podkładu, czy wystarczy tylko jedna aby warstwa bazowej farby dobrze przylegala?

Nie wiem czy pisałaś wcześniej, ale zapytam. Jakimk kolorem będziesz malowała kabinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kabinę będę malowała kolorem żółtym

To moim zdaniem, wystarczy tego podkładu. Żółć pokryje wszystko, a żółty przez żółty nie dędzie prześwitywał.

Bo jak byś malowała białym, to radził bym dokładnie pokryć kabinę podkładem.

Dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za rady. Dziś wieczorkiem lub jutro rano pomaluję kabinę pierwszą warstwą żółtego i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jeszcze nie malowałam kabiny na żółto, ale wpadłam na pomysł, że urozmaicę trochę wnętrze trucka. Postanowiłam zrobić CB radio i GPSa. Oba urządzenia postanowiłam wykonać z plastiku z karty telefonicznej.

 

IMG_1204.jpg

IMG_1206.jpg

IMG_1207.jpg

IMG_1208.jpg

IMG_1211.jpg

IMG_1212.jpg

IMG_1214.jpg

 

Jutro zamontuję radio na desce rozdzielczej. Fotki GPSu będą jutro. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dość duże postępy:

 

IMG_1219.jpg

IMG_1220.jpg

kabina w trakcie malowania

 

IMG_1224.jpg

IMG_1225.jpg

IMG_1226.jpg

IMG_1227.jpg

kabina po malowaniu 1 warstwą żółtej farby. Myślę, że trzeba będzie pomalować jeszcze przynajmniej 2 warstwami.

IMG_1215.jpg

IMG_1216.jpg

IMG_1236.jpg

GPS podczas konstruowania

 

IMG_1231.jpg

IMG_1232.jpg

IMG_1233.jpg

IMG_1236.jpg

wszystko zamontowane na desce rozdzielczej

 

Dziś zmieniłam wygląd foteli... Jednak chyba będę robiła je od nowa, ponieważ obie wersje nie wyglądają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kolerzanko Adize, podoba mi się w tobie twoja ambicja

Tak trzymać.

 

Na początku mojej przygody z modelarstwem, bawiłem się modelami kartonowymi.

Więc dam ci jedną rade, związaną z obróbką kartonu.

GPS który wykonałaś jest z kartonu, z tego co widzę. Szlifowałaś boki i się lekko poszczępiły, co jest normalne. Aby uzyskać gładką powierzchnię, należy bok lartonu, lekko namoczyć klejem, np: "Super Glue". Karton wtedy, nasiąka klejem i twardnieje, przez co możesz szlifować i nie będzie się wtedy strzępić, tylko uzyskasz gładką płaszczyznę.

 

Co do pomalowanej kabiny, to jest super, podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod dużym wrażeniem zarówno GPSa jak i CB. Duż plus za podjęcie tematu. Jednak gdy spojrzałem na moje CB, to potwierdziła się jedna moja obawa: przewód mikrofonu jest w Twoim CB chyba nieco za duży. Tak gdzieś trzykrotnie chyba... Ale i tak powdziwiam wykonanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB radio w prawdziwym samochodzie jest montowane w innym miejscu. Najczęściej w górnej części kabiny przy szafkach itp. A GPS przypomina garmina. Cb zamontowane w tym miejscu mogło by spaść i rozbić szybę albo spaść na podłogę o uderzyć kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie i rady. Truckerek93 spróbuję zamontować CB na górze kabiny, choć w tym modelu nie ma tam żadnych szafek. GPSa zostawię w tamtym miejscu. Dziś będę zmieniać wygląd foteli.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

u mnie już po feriach, dlatego praca będzie szła trochę wolniej. Ale i tak dziś dość dużyh postęp:

 

IMG_1242.jpg

IMG_1244.jpg

IMG_1245.jpg

IMG_1246.jpg

IMG_1247.jpg

Zrobiłam od nowa obicie foteli. Zerwałam stary materiał, wyszlifowałam i pomalowałam brązową farbą. Odmontowałam również CB adio i zamontowałam samego GPSa. CB będzie zamontowane na górze kabiny. Pomalowałam również kabinę drugą warstwą farby. Jak pomaluję jeszcze jedną warstwą to wrzucę fotki. Jestem bardzo zadowolona z efektu foteli - myślę, że wyglądają o niebo lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.