Skocz do zawartości

MAN TGA XL with Sunshield Trailer - 1:24 Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wysępionego w najbliższą sobotę kwiatka?
No tak, dzień kobiet się zbliża...

 

A tak ogólnie to przyglądam się i przyglądam i uważam, że coraz lepiej to wszystko wychodzi. Powodzenia w dalszych pracach!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to ta tabliczka jest pod wysokie tablice rejestracyjne, Ty już zamontowałaś inną a wiec tej nie musisz już przyklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Z tą tabliczką to tak jak Tornado napisał - nie będę jej już przyklejać.

 

A dziś aktualizacja:

 

IMG_1911.jpg

Skończony napis z jednej strony naczepy

 

IMG_1913.jpg

Namalowany pasek z drugiej strony

 

IMG_1912.jpg

IMG_1914.jpg

Namalowany czarny pasek na agregacie - okropnie wyszedł - muszę go koniecznie poprawić, a najgorsze jest to, że nie mam już żółtej farby...

 

IMG_1915.jpg

napis DHL

 

IMG_1916.jpg

IMG_1917.jpg

IMG_1918.jpg

IMG_1920.jpg

A tak to wszystko się jak dotąd prezentuje

 

IMG_1919.jpg

Tu jeszcze pomaluje te światełka z tyłu naczepy.

 

IMG_1922.jpg

IMG_1924.jpg

Chciałabym zrobić przewody łączące ciągik z naczepą - czy taki kabelek jest dobrej wielkości? Jeśli tak to jakie kolory są opowiednie i gdzie dokładnie mam je przymocować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grubość jest odpowiednia. Ja też używam tego typu przewodów .Powinny one iść mniej więcej spod agregatu do dołu kabiny. Kolory to czarny, czerwony, żółty... To są te standardowe kolory, ale teraz ludzie używają różnych kolorów do produkcji tyck przewodów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj ponownie.

Musiałam zrobić cokolwiek z tym agregatem, żeby lepiej wyglądał i postanowiłam wykorzystać kalki z zestawu. Oto jak to wyszło:

IMG_1926.jpg

IMG_1927.jpg

 

A tutaj przymiarka przewodów łączących trucka i naczepę:

IMG_1928.jpg

IMG_1929.jpg

Będą one pomalowane na czerwono i czarno.

 

Pozdrawiam,

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś pomalowałam światełka z tyłu naczepy.

IMG_1937.jpg

IMG_1934.jpg

Wymagają tylko małych poprawek. A i oczywiście przez moją nieostrożność zepsuł mi się napis na agregacie THERMO KING - kalka nadaje się teraz do wyrzucenia... Postanowiłam przykleić tam naklejkę DHL, jutro dam fotki.

Pozdrawiam,

Adize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny z tym malowaniem, co do malowania... ale wiem jak trudno jest malować tak na żywca wzory na aucie. Chociaz jedna rzecz mnie nurtuje?? Czy DHL ma chłodnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki... . Jeśli DHL nie ma chłodni to właśnie będzie ją miał! PIERWSZA CHŁODNIA DHL-u nadchodzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś pomalowałam lakierem bezbarwnym kabinę, owiewki mostu i górną owiewkę. I powiem jedno - gorszego lakieru niż vallejo Air nigdy w życiu nie widziałam. Próbowałam wszystkich kombinacji - z rozcieńczeniem, bez i ciągle wychodzi skórka pomarańczy. I to dość duża. Jednak na kabinie wyszło w miarę dobrze. Ale gdy zaczęłam malować naczepę - to dopiero totalna załamka. Dziś wrzucam fotki kabiny.

Oto one:

IMG_1941.jpg

IMG_1942.jpg

IMG_1943.jpg

IMG_1945.jpg

IMG_1946.jpg

IMG_1948.jpg

IMG_1949.jpg

IMG_1950.jpg

IMG_1951.jpg

Pomalowałam już prawie do końca wnęki na światła oraz uszczelki okien i wycieraczki. Czy powinnam malować uszczelki świateł? Jeśli tak, to mam pomalować je na wnękach w kabinie, czy na samych kloszach?

 

IMG_1954.jpg

A tu przewody łączące ciągnik z naczepą.

 

Teraz będę pracować nad naczepą i już niedługo koniec prac.

 

Pozdrawiam,

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie Ładny MAN-ik

 

A ja mam dwa pytanka:

 

1.Jak robiłaś napisy (widocznie nie doczytałem )

 

2.Jak się robi tak realistyczne światła Czym się je maluje lub coś

 

Pozdrawiam ccrriiss

 

P.S.

DHL ma chłodnie i to tylko jedną I jest ona na naszym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytanka:

 

1.Jak robiłaś napisy (widocznie nie doczytałem )

 

2.Jak się robi tak realistyczne światła Czym się je maluje lub coś

 

1. Pisałam już jak robiłam napisy, ale napiszę jeszcze raz . Kupiłam taki specjalny papier do drukowania naklejek (samoprzylepny). Wydrukowałam napis i wycięłam literki. Następnie każdą literę pomalowałam czerwoną farbą (aby kolor był głębszy) i przykleiłam na model .

 

2. To pytanie chyba nie jest skierowane do mnie, ale ja swoje maluje takim srebrnym markerem i mniejsze części srebrną farbą. Najlepiej będzie jak odpowiedzą Ci trochę bardziej doświadczeni koledzy

 

IMG_1955.jpg

Oto owy marker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem ponownie!

Oto wynik moich dzisiejszych prac nad modelem:

IMG_1957.jpg

IMG_1958.jpg

IMG_1959.jpg

IMG_1960.jpg

IMG_1963.jpg

IMG_1965.jpg

IMG_1970.jpg

IMG_1967.jpg

IMG_1966.jpg

IMG_1971.jpg

 

Kabina jest narazie włożona na sucho bez kleju i dlatego na niektórych zdjęciach jest krzywo. Jeszcze dziś zamocuję szyby i wnętrze

Mam pytanie: Czy należałoby malować uszczelki świateł? Jeśli tak to mam je pomalować na kloszach czy na wnękach w kabinie?

 

Pozdrawiam,

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć.

Podoba mi się twoj Man, tylko niewiem co to jest, powiem te szyny wychodzące spod owiewki nad kabiną. Są niedomalowane, albo poprostu tak na zdjęciu widać. Co do uszczelek, popatrz gdzieś w galerii widziałem Mana i miał właśnie pomalowane uszczelki wokół redlektorów. Możesz się przyjrzeć jak tam jest to zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki przyklejonych reflektórów z czarnymi uszczelkami:

IMG_1975.jpg

IMG_1976.jpg

Można zauważyć, że we wnętrzu jest już zamontowane CB radio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, rzeczywiście ta część powinna być czarna. Jutro ją przemaluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś przemalowałam ten element na czarno i pomalowałam pierwszą warstwą bezbarwnego naczepę. Malowałam lakierem w sprayu bo vallejo Air jest jak dla mnie straszny. Na dachu naczepy zrobiła się dość duża skórka pomarańczy jednak zeszlifuję to papierkiem wodnym i prysnę jeszcze raz. Oto efekt:

IMG_1993.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak piszę post pod postem, ale mam jeszcze porcje nowych zdjęć. Postanowiłam z wykorzystaniem artykułu Reggy'ego zrobić delikatny wash ciągnika. Wykorzystałam do tego farbę olejną o nazwie Burnt Umber (Umbra Palona) firmy Artico. I oto co otrzymałam:

 

IMG_1995.jpg

IMG_1996.jpg

IMG_1998.jpg

Jest to bardzo delikatny wash i myślę, że teraz trochę lepiej to wygląda. Linie podziału są ostrzejsze i ogólnie efekt mi się w miarę podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.