Skocz do zawartości

MAN TGA XL with Sunshield Trailer - 1:24 Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrące swoje trzy grosze co do past itp. Po pierwsze odradzałbym takie lakiery samochodowe w sprayu. Dlaczego? Przykładowy lakier bezbarwny motipa może i jest łatwy w użyciu, ale gdy przyjdzie do polerki - będzie pękał. I cała robota pójdzie na marne. Co do past polerskich - wydaję mi się że pasty polerskie typowo samochodowe mają za grube ziarno - mogą być problemy z idealnym wypolerowaniem. Co do wosku - wosk np. tamiyi ma pełnić takie same funkcje jak wosk samochowy - chronić powierzchnię i nabłyszczać ją. Wosk na modelu po polerce nabłyszczy ci lakier i będzie chronił przed, np naszymi odciskami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć,

Dziś pomalowałam naczepę drugą warstwą farby i już wygląda to o wiele lepiej.

IMG_1531.jpg

IMG_1532.jpg

IMG_1533.jpg

IMG_1534.jpg

 

IMG_1535.jpg

Pomalowałam też wnętrze naczepy żółtym podkładem-jutro wnętrze będę malowała srebrną farbą.

 

IMG_1536.jpg

IMG_1537.jpg

IMG_1539.jpg

Prysnęłam również niektóre części (w tym felgi) srebrną farbką.

 

PS. Dziś przeniosłam moją pracownię malarską do garażu - zrobiło się ciepło więc spokojnie mogę tam malować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor to MINI MA-1000, kupiony w sklepie www.narzedziowy.pl . A co do modelu to jutro maluje naczepę trzecią warstwą, jej wnętrze srebrnym kolorkiem oraz - jeśli dostanę przesyłkę z farbami - pomaluję czarnym połyskiem nadkola ciągnika.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś mały postęp w pracy:

IMG_1549.jpg

IMG_1550.jpg

IMG_1551.jpg

Skończona rama naczepy

 

IMG_1546.jpg

IMG_1547.jpg

Światła w trakcie malowania farbkami do szkła oraz srebrną farbą MM

 

Próba polerki:

 

IMG_1545.jpg

Przed polerką

 

IMG_1554.jpg

Wypolerowana prawa strona

 

IMG_1555.jpg

Niewypolerowana lewa strona

 

Jestem bardzo zadowolona z efektu jaki daje pasta polerska.

Pomalowałam też naczepę ostatnią warstwą zółtego matu i na dniach będzie malowana połyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powierzchnia jest bez lakieru bezbarwnego, ale złożyłam zamówienie w sklepie na lakier, więc za jakiś tydzień będę go posiadała. Polerowałam pastą TEMPO. Pozdrowienia,

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

koksik750 jak napisałam wyżej była to próba polerki - chciałam zobazcyć jak działa pasta polerska .

 

IMG_1561.jpg

IMG_1562.jpg

IMG_1563.jpg

IMG_1564.jpg

IMG_1566.jpg

IMG_1567.jpg

IMG_1569.jpg

Dziś pomalowałam felgi kolorem SILVER Model Master oraz kilka mniejszych części. Mam do Was pytanie: jaki najlepiej kupić lakier ? Mam na oku ten http://www.hobbysta.pl/lakier-bezbarwny-olejny-blyszczacy-p-4302.html . Co Wy na to? Może polecilibyście mi jakiś inny...

 

Czekam na odpowiedź,

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej - dlatego właśnie pytam . Truckerek93 jaki konkretnie numer lakieru mi polecasz? Może ten http://hobby-model.pl/sklep/product_info.php?manufacturers_id=10&products_id=996 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerku tego lakieru nie znam, tak powiedziałam, bo mam jeden połysk, kupiłem go dawno temu aby zobaczyć jak działa aero z butli, nie byłem zadowolony, butla szybo robi się zimna i traci ciśnienie, jak zołzę kompresor lodówkowy, to zabiorę się za aerografowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dziś nadszedł czas na małą aktualizację.

 

IMG_1786.jpg

IMG_1787.jpg

IMG_1789.jpg

IMG_1790.jpg

Przykleiłam dach naczepy (nie pomalowałam wnętrza bo doszłam do wniosku, że naczepa nie będzie otwierana), namalowałam również czerwony pasek, jak narazie tylko z jednej strony. Jednak i tak trzeba będzie to poprawić. Napis DHL będzie wycięty z szablonu i prysnięty farbą.

 

Trzeba zrobić jeszcze dużo poprawek (między innymi zaszpachlować gdzieniegdzie miejsca łączenia dachu z naczepą).

Zamówiłam lakier Gloss Varnish Vallejo Air i czekam na przesyłkę.

 

Pozdrawiam,

adize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałaś ten pasek potrzebuje lekkich poprawek. Nie chcę cię martwić ale spod żółtego na agregacie przebija czarny i widać różnicę koloru między naczepą a agregatem. Miałem ten sam problem w Scanii. Spróbuj jeszcze raz malnąć agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, agregat pomaluję jeszcze raz lub dwa razy . Dzięki za porady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was i przepraszam, że tak rzadko uaktualniam swoją relację... Wiecie, mało czasu w tygodniu...

A co więcej zamówiłam na www.modelsklep.pl farbę Pactra black gloss i szpachlówke Humbrola i już prez 3 tygpdnie nic nie przysyłają...

 

Dziś namalowałam napis DHL aerografem za pomocą szablonu. Oto efekty:

IMG_1792.jpg

IMG_1793.jpg

Nie wyszło to perfekcyjnie, jednak wszystko będzie malowane jeszcze lakierem, więc myślę, że będzie lepszy efekt.

 

A tu kabina i części przygotowane do jutrzejszego malowania lakierem Vallejo Air Gloss Varnish:

IMG_1796.jpg

IMG_1794.jpg

IMG_1795.jpg

 

A teraz lecę na Drogę Krzyżową . Wiecie... bierzmowanie .

 

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko: czy możesz pokazać sam szablon? Jak on wygląda, z czego jest zrobiony?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.