Skocz do zawartości

Tiger I Initial DAK 142 s.Pz.Abt. 501 Dragon 1:35


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć

 

Fajny warsztat. Jestem tutaj nowy więc wybacz mi może tendencyjne pytanie, ale czy zastanawiałeś się nad kolorem jaki pomalujesz Tygrysa? Ja robiłem tygrysa nr 142 z Pz.Abt 501. Przetrzepałem praktycznie wszystkie materiały jakie znalazłem dot. malowań w okresie kampanii w Tunezji. Mam duże wątpliwości czy one na pewno były w kolorze piaskowym. Jak będę w domu to wrzucę zdjęcia na jakich się opierałem. Jest dla przykładu seria zdjęć czołgu 141 podczas wymiany silnika. Porównując kontrast tego pojazdu oraz Sd.kfz 9 który stoi obok, widać że pojazd ma większy kontrast i jest ewidentnie ciemniejszy. Stawiam na zielone lub ciemnoszare, ale głowy sobie nie dam uciąć. Ja wybrałem do swojego modelu wariant z zieloną farbą, chociaż na dzień dzisiejszy uważam że wziąłem za ciemny odcień.

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tym razem przyjmiesz pomoc (nie tak jak z hetzerem) to służę pomocą.

 

Zdecydowanie skorzystam

 

 

Cześć

 

Fajny warsztat. Jestem tutaj nowy więc wybacz mi może tendencyjne pytanie, ale czy zastanawiałeś się nad kolorem jaki pomalujesz Tygrysa? Ja robiłem tygrysa nr 142 z Pz.Abt 501. Przetrzepałem praktycznie wszystkie materiały jakie znalazłem dot. malowań w okresie kampanii w Tunezji. Mam duże wątpliwości czy one na pewno były w kolorze piaskowym. Jak będę w domu to wrzucę zdjęcia na jakich się opierałem. Jest dla przykładu seria zdjęć czołgu 141 podczas wymiany silnika. Porównując kontrast tego pojazdu oraz Sd.kfz 9 który stoi obok, widać że pojazd ma większy kontrast i jest ewidentnie ciemniejszy. Stawiam na zielone lub ciemnoszare, ale głowy sobie nie dam uciąć. Ja wybrałem do swojego modelu wariant z zieloną farbą, chociaż na dzień dzisiejszy uważam że wziąłem za ciemny odcień.

 

Pozdrawiam

G.

 

Witam serdecznie, malowanie było zielone (idealne na modulacje swoją drogą), dunkelgrün bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Specjalnie zarejestrowałem się na tym zacnym forum aby kibicować. Sam kuśtykam bardzo powoli w moim warsztacie (obecnie dwa rozgrzebane Tygrysy). Tym bardziej będzie mi miło podziwiać mistrza.

Wszystkich forumowiczów serdecznie pozdrawiam i postaram się godnie reprezentować modelarską Brać w tym właśnie miejscu. Przy tej okazji przesyłam życzenia świąteczne a przede wszystkim życzę wielu upragnionych modeli pod choinką.

 

Pozdrawiam Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie, malowanie było zielone (idealne na modulacje swoją drogą), dunkelgrün bodajże.

 

No właśnie. Widzę, że zaczyna się zmieniać determinanta koloru piaskowego jako obowiązkowego w tygrysach z 501 w Tunezji.

 

Jak by co mam jeszcze kilka zdjęć tego tygrysa w kolekcji gdybyś chciał.

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie, malowanie było zielone (idealne na modulacje swoją drogą), dunkelgrün bodajże.

 

No właśnie. Widzę, że zaczyna się zmieniać determinanta koloru piaskowego jako obowiązkowego w tygrysach z 501 w Tunezji.

 

Jak by co mam jeszcze kilka zdjęć tego tygrysa w kolekcji gdybyś chciał.

 

Pozdrawiam

G.

 

Chętnie przyjmę zdjęcia i informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... .Ja wybrałem do swojego modelu wariant z zieloną farbą, chociaż na dzień dzisiejszy uważam że wziąłem za ciemny odcień.

W dyskusjach na ten temat przewijały się dwa kolory RAL 8000 i RAL 7008 ewentualnie trochę później jeszcze RAL 8020 i RAL 7027.

No właśnie. Widzę, że zaczyna się zmieniać determinanta koloru piaskowego jako obowiązkowego w tygrysach z 501 w Tunezji.

Jak by co mam jeszcze kilka zdjęć tego tygrysa w kolekcji gdybyś chciał.

Chętnie zapoznam się z fotkami w takowym malowaniem (zielonym) na zdjęciach z epoki.

Poproszę też coś bliżej na temat tego koloru.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki.

Niestety żadne z nich nie jest nowe. W dyskusjach i książkach pokazywane często.

Kolorowe przedstawiają wysadzenie przez saperów amerykańskich właśnie wozu No.142.

Tutaj w większym formacie:

http://1.bp.blogspot.com/-YAuobkZjFtw/VLaaeyco-dI/AAAAAAABOKY/LUS9M-hlTgc/s1600/Rare%2BColor%2BPhotographs%2Bfrom%2BWorld%2BWar%2BII%2B(17).jpg

http://1.bp.blogspot.com/-EkSU5toFzcM/UT8zpIEBiyI/AAAAAAAAExg/NNS5n1c0uyc/s1600/255895_169677039764980_1131051_o%255B1%255D.jpg

, a tu więcej fotek (czarno/białych i kolorowych) z wysadzenia wozu No.142

http://tiger1.info/event-page/142-exploded

A co z kolorem? Pisałeś - "... wariant z zieloną farbą,".

Według mnie pojazd malowany fabrycznie zgodnie z wytycznymi w tym okresie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już posiadam te fotki ale i tak dzięki za podesłanie. Lipa jest straszna bo mam kompletnie inną wersję tygryska i trzeba trochę przerabiać.

 

Krzysztofie z tego co po innych forach i informacjach miał odcień zielony i już niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie z tego co po innych forach i informacjach miał odcień zielony i już niech tak zostanie

Na forach są zwolennicy i przeciwnicy obydwu wersji odcieni.

Ja osobiście trzymam się - H. M. 1941, Nr. 281 - O. K. H. (Ch H Rüst u. BdE), 17.3.41

ODCIEŃ - no niech tam, ale nie kolor zielony.

OK. Twój model i Twoja decyzja - dalej nie dyskutuję. (o odcieniach)

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać muszę że są dość słabo wykonane, ja też lubię styrać ale nie aż w takim stopniu

 

Znalazła się mała podstaweczeczka :P

 

8-Tiger-I_aepwaxr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno , ale ... może?

Dragon daje dużo różnych części do różnych wersji pojazdów.

Sprawa dotyczy jarzma działa.

Ty zamontowałeś część H2.

Natomiast powinieneś użyć część nr.9 z ramki "P".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.