Skocz do zawartości

Tiger I Initial DAK 142 s.Pz.Abt. 501 Dragon 1:35


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zainteresowanie i za informację, bardzo kontrowersyjny temat.

 

Tigerek w następnym tygodniu już będzie przygotowany pod łosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Baza gotowa, aż się boję teraz wjechać olejami

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok: Ale tępo . Jedziesz dalej dobrze jest.

 

Teraz już niestety trochę zwolnie

 

"Profesjonalne" cykanie zdjęć:

 

174677961_aswahxw.jpg

 

49-Tiger-_aswapar.jpg

 

50-Tiger-_aswapsq.jpg

 

51-Tiger-_aswapah.jpg

 

52-Tiger-_aswapap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, wewnętrzne strony włazów nie były białe.

 

Tak tak wiem ale chciałem troszkę więcej kolorków nadać, niezbyt to historyczne ale jakoś nigdy nie przywiązywałem wagi do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo napisał

niezbyt to historyczne ale jakoś nigdy nie przywiązywałem wagi do tego

to po co cała ta spinka jakie miał barwy ten dany czołg, trzeba było go pomalować jak bądź aby więcej kolorku było jak piszesz a tak to brak konsekwencji co chcesz przedstawić ,swoją wizję czy historyczny wygląd bo mieszanie tego to taka kupa. Reszta pracy bardzo dobry kawał modelarstwa pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo napisał

niezbyt to historyczne ale jakoś nigdy nie przywiązywałem wagi do tego

to po co cała ta spinka jakie miał barwy ten dany czołg, trzeba było go pomalować jak bądź aby więcej kolorku było jak piszesz a tak to brak konsekwencji co chcesz przedstawić ,swoją wizję czy historyczny wygląd bo mieszanie tego to taka kupa. Reszta pracy bardzo dobry kawał modelarstwa pozdrawiam OLO

 

Bardzo mnie ciekawił temat kolorów, ponieważ jest bardzo kontrowersyjni i powoduję wiele wiele kłótni

Reszta jak wydech włazy brak krzyży to już mój wymysł, no niezbyt dużo przeróbek jak na mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to Alianci by go z daleka zauwazyli i boom po tygrysie w takim malowaniu. Od siebie powiem tyle poczatek warsztatu byl obiecujacy. Potem chyba juz wyszlo zmeczenie przerobkami i zmiana koncepcji a potem malowanie sf. Masz racje twoj model wiec robisz jak chcesz ale po co walkowanie tematu malowania jak i tak zes chlopie swoje widzimisie zrobil.

Chesz dogonic solo w iloscie postow?

Ten warsztat spokojnie zamknalbys w 6-7 stronach a tak mamy 12 i konca nie widac. Tylko potem niech ludzie nie marudza ze silnik forum niewydala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze malowanie nie jest sf, po drugie wali mnie ilość postów, wrzucam jeśli mam ochotę, po trzecie jakie solo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z bovington nie ma oryginalnego malowania niestety, mam kilku znawców tematu którzy mnie prowadzili z malowaniem i tak ma być chociaż co do samych kolorów zdania także były podzielone. Nigdy nie będziemy wiedzieli jak wyglądał na prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaraz zgłupieję!

Są zdjęcia z momentu zdobycia tego czołgu. Jest kilka na prawdę dobrych fot dookoła, więc w dużej mierze można ustalić rozkład plam tego egzemplarza. Powtarzam to po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaraz zgłupieję!

Są zdjęcia z momentu zdobycia tego czołgu. Jest kilka na prawdę dobrych fot dookoła, więc w dużej mierze można ustalić rozkład plam tego egzemplarza. Powtarzam to po raz kolejny.

 

To ja już nic nie wiem w takim razie, pokaż te fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem przemyślałem sprawę i jest git, będę się bawił w efekciarstwo od jutra, dzisiaj jak znajdę chwilę czasu pomieszam oleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash: abteilung 502 shadow brown + faded green + dark rust

 

Pigments: mig medium rust + light rust

 

Fixer: pigment fixer mig + klear kote flat alclad

 

54-Tiger-_assaeah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zajefajnie wyglądają O_o

 

Dzięki bardzo

 

Pierwszy lekki wash już nałożony, wykonany za pomocą farb olejnych abteilung:

 

55-Tiger-_assqnwa.jpg

 

56-Tiger-_assqnwq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś Rafał z tymi numerami, żeby Ci za nowe nie zostały.

 

We wtorek będę kombinować przy wypłowieniach postaram się trochę zmniejszyć saturacje na kalkomaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpicowałem jeszcze trochę gąski, nałożyłem mocno rozcieńczoną ciemną płukankę:

 

MG6083jpg_asqreqn.jpg

 

Fotka jest dość rozmyta, zwyczajnie mam lenia i nie chciało mi się ustawiać statywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ogólnie ok ale jak dla mnie zgaś ta "modelarską"manierę drewnianych trzonków, ekwipunek pojazdu był malowany tak samo jak pojazd, przyjęło się w modelach bo ładnie wygląda ale skoro robiłeś taki "resercz" do malowania to odpuściłbym sobie, tak samo klocek ...

ale to moje zdanie...

oglądam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak seb napisał, bardziej styl niż historyczna poprawność. Greifik co do narzędzi to pamiętam że w którejś z trójek zrobiłem narzędzia w kolorze bazowym Tym razem będzie drewienko

 

Szybka fotka w przerwie podczas schnięcia pierwszej warstwy wypłowień:

 

57-Tiger-_aapxrrh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.