Skocz do zawartości

Merkava Israel MBT Tamiya 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry

 

zrobiłem swoją pierwszą (gumową) gąskę, tj położyłem podkład, później nato black - desert dust, pigmenty i fixer.

Wyszło jak wyszło zostawiam wam do oceny (mi się wydaję, że czeka mnie zakup nowych gąsienic ) zdjęcia robione wczoraj około godzinki po położeniu fixera, dziś z rana lepiej wyglądają.

oJn3RmO.jpg

VDHCBLW.jpg

RhMlLbg.jpg

NlbROU4.jpg

 

Jeszcze czekają mnie delikatne obicia i stalą przejechać, więc to nie jest ostateczny efekt.

Pewnie mi nie wybaczycie, ja sobie wybaczam, pierwszy raz to robiłem i trzeba popsuć by się nauczyć

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu walczę z samym sobą, chciałem by była z pudełka ....

Znalazłem : ATL-63 Merkava Mk I-II

Chyba zmienię zdanie jednak

 

Zamiast z jednego pudełka, będziesz miał z dwóch... Co to za różnica? Pudełko jest pudełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłes tej tragicznej siatki na fototrawionke a furie zamontujesz nie ma w tym sensu zwłaszcza że i tak masz fartuchy

Albo daj ogłoszenie ktoś napewno ma te gąski to ci odstąpi

Albo wyczyść te patyczki higienicznym i białym spirytusem zamontujesz i pobrudz na modelu poprzecieraj miękim ołówkiem lub sucha pędzlem na srebro i będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny model zazdroszczę umiejętności

 

Moje umiejętności są zerowe i pewnie takie będą przez dłuższy okres...

 

Nie wymieniłes tej tragicznej siatki na fototrawionke a furie zamontujesz nie ma w tym sensu zwłaszcza że i tak masz fartuchy

Albo daj ogłoszenie ktoś napewno ma te gąski to ci odstąpi

Albo wyczyść te patyczki higienicznym i białym spirytusem zamontujesz i pobrudz na modelu poprzecieraj miękim ołówkiem lub sucha pędzlem na srebro i będzie super

 

Z założenia model miał być prosto z pudła i taki pozostanie prócz lin, które zniszczyłem.

Jak uda mi się wrócić wcześniej do domu i będzie w miarę jasno to zrobię zbliżenie na siatkę, która nie jest (moim zdaniem) taka tragiczna.

Raczej skłaniam się do Twojej propozycji z wyczyszczeniem i pobrudzeniem ich na modelu.

 

 

A mówiłem żeby blachy zakupić . Pozdr. A.

Zgadza się

 

Nie wymieniłes tej tragicznej siatki na fototrawionke ...

 

Spoko... Zaraz wymieni, przecież dokupi przy okazji gąsek... Samych gąsek przecież nie będzie kupował

 

OJ nie nie nie

Nie przy tej Merkavie... przy następnej albo następnej

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki źle napisałem nie twoje wykonanie siatki jest tragiczne tylko patent producenta ja się podałem i kupiłem metalową powodzenia z gaskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki źle napisałem nie twoje wykonanie siatki jest tragiczne tylko patent producenta ja się podałem i kupiłem metalową powodzenia z gaskami

 

Ja ją podzieliłem na 4 części i każdą osobno kleiłem .

rVpp28Y.jpg

J7XoguZ.jpg

15JCPn1.jpg

 

Ps. Czarny preshading wyszedł mi strasznie i zapewne będę go zmywał

Takie testowanie aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ja próbowałem wyciąć w całości

Spróbuj może poprawić jasna farba środki paneli

Poprubuj różne ustawienia ciśnienia na jakimś złamie albo spodzie ważny, mi się dziś udało kamo na leopardusy bez odkurzu z ręki zrobić ario za 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja swoich gumowych gąsek do merkavy nie malowałem praktycznie, zrobiłem mokrego washa z pigmentów miga, kolor się trzyma, a krawędzie przetarłem metalizerem. Odpukać się trzyma i nic nie pęka. Jak malowałem gumowe gasienice to pękały i łamały się po kilku latach. Też się do friuli przekonałem ostsatnio, składam gąski do Magacha 6b od merkavy mk.2 obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyć lajtowy ale jakoś czasu brak.

Jak powiedziano tak zmyłem to co mi nie poszło

1 raz myłem cleanlux'em ładnie szybko poszło

15uapeq.jpg

xRNg3Yp.jpg

No i surfacer 1000, coś tam jeszcze poprawię przed ps

XWmBlTt.jpg

 

powoli do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.