Jump to content
karambolis8

Spitfire Mk. Vb EN951 J. Zumbacha 1:32 Hobby Boss + dodatki

Recommended Posts

Hej.

Jestem w trakcie budowy kolejnego Spita. Model dostał dosyć wysoki priorytet, więc aktualizacji można spodziewać się częściej, niż w innych rozgrzebanych warsztatach.

23305-26926-88-pristine.jpg

Oklepany Spit Zumbacha, co tu więcej dodać ;) Z dodatków mam blaszki do kokpitu, klapy, poprawne statecznik i śmigło oraz oczywiście lufy.

Na dobry początek klapy

qNAKkRy.jpg

Pozdrawiam,

Adam

21, to " oczko "

Mozę wróży coś dobrego ,albo przymierza się do 1:24

Że nie jest to element docelowy. Chciałem zobaczyć jak mi wyjdzie. Jak można się domyślić, powinno być tam szkło, a jeszcze go nie ma.

EDIT. Solo zwrócił mi uwagę, że w sumie to nie widać, po co w ogóle się w to bawię. Poniżej zdjęcia które chyba trochę więcej tłumaczą

y9zEDVC.jpg

830zA7N.jpg

Cdycfu7.jpg

i6BGncl.jpg

fel5Iow.jpg

GK3fGAb.jpg

Q3QcTLI.jpg

Będziesz dziabał tego z dużą kaczką, co to na pierwszej fotce wątku jest? Pytam, bo ten EN951 to raczej średnio samolot Zumbacha, choć kaczkę na nim namalowali...

A to ciekawa informacja. Jakieś źródło? Mam w ręku "Donaldy Zumbacha" w których wprost jest napisane: J. Zumbach latał na EN951 od września '42 do grudnia '42.

A to ciekawa informacja. Jakieś źródło? Mam w ręku "Donaldy Zumbacha" w których wprost jest napisane: J. Zumbach latał na EN951 od września '42 do grudnia '42.

Od września do grudnia 42 r. to Zumbach się raczej nie za bardzo bojowo nalatał... Wykonał raptem trzy loty - 16 IX poleciał na "Circus 1" organizowany przez 12. Grupę; 9 X na "Circus 224" i 8 XI na "Circus 235". 16 IX poleciał na AB174, dwa pozostałe na tym co go chcesz robić. Najczęściej tym samolotem latali Szymkowiak i Zdanowski, każdy po 4 loty... Latali nim też: Bieńkowski, Stasik, Głowacki, Ciastuła i inni... Co do źródła tych informacji to mam dość bogate zasoby archiwalne dot. PSP w tym 303. DM.

Dzięki za ciekawostki. Nie ma na nim zestrzeleń i lotów nie było dużo, co nie znaczy, że nie można powiązać tego samolotu z Zumbachem.

Dzięki za ciekawostki. Nie ma na nim zestrzeleń i lotów nie było dużo, co nie znaczy, że nie można powiązać tego samolotu z Zumbachem.

A pewnie, że można...

Moim zdaniem zielony powinien kończyć się na wcześniejszej wrędze.

Dopiero teraz dostrzegłem, że zrobiłeś rozjaśnienia w kokpicie farbą bazową z domieszką białej. Dlatego wyszedł ci lekki seledyn. Zieloną (czerwoną,pomarańczową i ciepłe brązy też) lepiej rozjaśniać żółtą, wygląda to wtedy bardziej naturalnie. Na szczęście u ciebie nie widać zbyt mocnego kontrastu.

To nie farba bazowa z białą tylko niby-dedykowany odcień vallejo ;) Będę pracował jeszcze olejami to ostateczni będzie wyglądało to trochę inaczej.

Kokpicik na wykończeniu

RUcY3Qz.jpg

FkYniNG.jpg

Rx0RGXQ.jpg

Beznadziejnym malowanym blaszkom edka pomogło pociągnięcie lakierem matowym

ay10FZc.jpg

Elegancka robota, bardzo fajne obicia.

Tylko czy cokolwiek z tego będzie widać w zamkniętym kadłubie?