Skocz do zawartości

Shelby GT500 - Revell 1:12


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

...przydałoby się jeszcze dodać parę rzeczy, gdyż w tej skali jest pole do popisu...

 

Właśnie dlatego nigdy [ nigdy nie mów nigdy ;) ] nie kupię modelu w tej skali... można się zatracić..., a czas budowy całego modelu będzie bardzo długi..., jeśli miałbym bzika na punkcie Mustanga.... to tak... ale nie mam...., aczkolwiek każdy wkład własny w budowę modelu jest wart uwagi i docenienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przydałoby się jeszcze dodać parą rzeczy, gdyż w tej skali jest pole do popisu, a "pusta" komora przy tej wielkości modelu zwyczajnie razi.

No i wleźli mi na ambicję

Aktualnie prace trwają nad dodatkowymi elementami. Komora nie będzie pusta a silnik dostanie sporo nowych detali

 

Co do dokumentacji to jest to zwykłe gt500 a nie jakiś prototyp ukrywany przed światłem dziennym więc zdjęć w necie jest bardzo dużo.

No niby prosta sprawa, pewnie. Ale jak trzeba znaleźć konkretne detale lub ujęcia to już się robią schody. Zdjęć jest faktycznie sporo ale zazwyczaj ogólnych. Spędziłem połowę tygodnia na grzebaniu w necie i pojawiło się trochę nowej dokumentacji także będzie progres. A już znalezienie zdjęcia silnik wyjętego z auta z pełnym, zamontowanym osprzętem i okablowaniem graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaranie boskie z Wami

Nie dość, że Revell to jeszcze na ambicję wchodzą. A miało być tak pięknie. Pyknę se dużego Shelby'ego, bez napinki i będzie ładnie się prezentował.

No ale nie! A tu brakuje, a tu za mało, a tu łosza dać. Skleiłbym już dawno a tu muszę się modelarstwem zajmować

 

A już na poważnie to plan był faktycznie skromniejszy. Zwyczajnie mi się nie chciało albo byłem negatywnie nastawiony. Ale z drugiej strony, podrażniona ambicja wzięła górę

No i teraz mozolę się z silnikiem, że aż mam wyrzuty sumienia, że tłoków nie ma w środku

Fajna dłubanina. Najbardziej mnie kręci przeróbka karoserii i już się nie mogę tego doczekać. Ale to za jakiś czas.

 

A na razie utknąłem na rzeźbie

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-18_zps3ym45qqb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaranie boskie z Wami

Nie dość, że Revell to jeszcze na ambicję wchodzą. A miało być tak pięknie. Pyknę se dużego Shelby'ego, bez napinki i będzie ładnie się prezentował.

No ale nie! A tu brakuje, a tu za mało, a tu łosza dać. Skleiłbym już dawno a tu muszę się modelarstwem zajmować

 

Nie narzekaj, bo zaraz wspomnę, że taka skala aż prosi się o ładne i profesjonalne oświetlenie ledami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich intensywnych dniach udało się skończyć silnik

Czuję się jak koronczarka od zaplatania tych rurek No ale chyba wreszcie wygląd zadowoli czytelników tego wątku

Wystające kable zostaną dokończone po włożeniu silnika na swoje miejsce. Szkoda, że całą tą plątaninę zasłoni chłodnica no ale cóż poradzić.

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-26_zpsgf3bhud2.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-25_zpskqhojjau.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-23_zpsos6mzdws.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-21_zpsirqqp4k7.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-19_zpssnm4kkbo.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-22_zpssgjqjbgj.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-24_zpsxzcc1xvy.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-20_zpsd9so2uce.jpg

 

A co do pytań o skalę to dla porównania daję paczkę fajek.

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-27_zpssiu9babg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając nieco temat i wybiegając nieco w przyszłość mam pytanie. Czy ktoś korzystał z takiego lakieru?

http://www.klakiernik.pl/pl/p/Lakier-bezbarwny-AXALTA-3760S-kpl-1-0,33-L/1313

Jakieś opinie, zalecenia? Do tej pory używałem lakierów bezbarwnych Zero ale kusi mnie technologia 2K.

Jest jeszcze coś takiego:

https://lakiery24.com/lakiery-bezbarwne/562-motip-colormatic-lakier-bezbarwny-z-utwardzaczem-2k-wysoki-polysk-200ml.html

Czytałem również o lakierze firmy Gravity ale jakoś nie mogę ich w Polsce namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPisząc "Zero" Masz na myśli Zero Paints?

Tak. Ale ja używam jednoskładnikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie korciło to Zero 2k ale za połowę kupię Troton 2k albo APP 2k w większych opakowaniach a sprawdzone przez dwóch kolegów. Jeden który używał APP napisał nawet temat o fabrach samochodowych do modeli. Gdzieś czytałem że idzie teraz w Zero Paints 2k bo jest trochę milszy w polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego popadło. Druciki, kabelki ale przważnie z cynowego drutu ponieważ łatwo się kształtuje i można go dostać w różnych grubościach.

Gotowych zestawów nigdzie nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą do przodu. Skończone podwozie i dodany wydech. Cały spód pokryty lakierem bazowym i doprawiony delikatnym brudzingiem.

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-28_zpsnaim1ye0.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-29_zps4cgxahn6.jpg

 

Puszki tłumików pokryte chromem. Udało mi się zdobyć kawałek metalowej folii samoprzylepnej stosowanej w poligrafii. Efekt bez porównania z jakimkolwiek chromem Alclada itp.

Lewa - chrom w sprayu, prawa - folia.

Tymczasem Revell pozytywnie mnie zaskoczył i do zestawu dołożył bardzo ładne, metalowe końcówki wydechu

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-30_zpsbpfmv77t.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-32_zpsl7azn84d.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-34_zpszzt9yqxw.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-35_zpshpgfrmxz.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-33_zpsxmk77ykl.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-31_zpstk3r4hqg.jpg

 

Następny etap to zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle to wygląda.

Masz foto podwozia oryginału? Te puszki tłumików wydają się trochę za bardzo błyszczeć i w tym przypadku niedoskonały chrom byłby chyba bardziej realistyczny bo zazwyczaj tłumiki są matowe/półmatowe. Z drugiej strony to hamerykaniec, a tam lubią wszystko świecące, stąd moje pytanie o foto oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.