Skocz do zawartości

X_12


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam mam w planach właśnie coś takiego!:)

No to już działaj kolego.

 

Właśnie wczoraj zainspirowany twoją pracą zacząłem sobie powoli dłubać. (niedługo fotki)

PS.1 Silniczek...SZACUN!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze koronkowa robota. Powiedz tylko że zakryjesz tą "cyrkulatkę" bo aż łokieć swędzi, jak się gibnie kierowca to będzie jak w "Ziemi obiecanej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tylko że zakryjesz tą "cyrkulatkę" bo aż łokieć swędzi, jak się gibnie kierowca to będzie jak w "Ziemi obiecanej"

Nie no, kółko zostawiam odkryte. Jakaś drwina z konstrukcji tej maszynerii przecież być musi. Trzeba trochę zafałszować i zrobić coś takiego, ażeby wyglądało, że to chyba nie zostało pokazane całkiem na poważnie.

..praca jest na tyle nisamowita, że mam nadzieję iż kulminacja szybko nie nastąpi.

Zapowiada się dość długa rozgrywka. Wpadłem właśnie na myśl, by obok zespół mechaników naprawiał inną, sporych rozmiarów maszynę.

Tymczasem..zdegradowałem poprzedniego pilota do rangi ochroniarza parku maszyn. Jest nowy operator,odpoczywa czekając na usuniecie usterki...

 

475fab0cbdd452cc.jpg

 

0ef2d15b09435965.jpg

 

338005967e2c537c.jpg

 

1f34cf71efbd8126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszka aluminiowa z odciętym dnem i górą

rozcięta wzdłuż i rozprostowana w arkusz

w kombinerki i nad palnik

potrzymacie chwilę dłużej to się faktura pojawi

 

 

Dzięki, przyda mi się ta technika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszka aluminiowa z odciętym dnem i górą

rozcięta wzdłuż i rozprostowana w arkusz

w kombinerki i nad palnik

potrzymacie chwilę dłużej to się faktura pojawi

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz jak osiągnąłeś efekt tych blach pordzewiałych i popalonych?

Puszka aluminiowa, dokładnie jak pisze FAZZY. Po wyplenieniu blachy pojawia się faktura, ale blaszka wtedy staje się bardzo krucha. Łatwo jest wtenczas ją obrobić w palcach i postrzępić. Ale.., aby uzyskać konkretny wzór postrzępień tych blaszek sporo musiałem napsuć, dużo jest odpadów więc na jednej puszcze się nie skończyło. Na koniec aby blacha się nie kruszyła zalewałem blaszkę klejem CA. Trzeba to zrobić od wewnętrznej strony inaczej klej "zaszpachluje" wzorki na których nam zależy. Blacha nabierze sztywności po całkowitym wyschnięciu.

Witam małe pytanko. Jaki materiał użyłeś by wykonać płaszcz na figurce (ta co siedzi sobie).

Peleryna u stojacego wojaka: zrobiona jest z chusteczki higienicznej. Rozwarstwiłem papier, jeden jego płatek złożyłem na pół. Z jednej strony nożykiem wyrównałem brzeg papieru. Papier kleiłem "kropelką" i zacząłem od pagonu prawej reki, w tym miejscu kleju najwięcej. Marszcząc papier kleiłem już delikatniej, punktowo. Dodatkowym atutem na ukrycie kleju była szczelina u podstawy żywicznego kaptura i właśnie w tą szczelinę upychałem papier. Ostatnie klejenie już na pagonie lewej reki. Gdy CA stwardniał, pelerynę po całości wysmarowałem klejem "Wamod" Nie zrobiłem tego prosto z pędzelka, a wylałem klej z boku na kawałek kartonika i odczekałem kilka minut aż klej stężeje.. i takim gęstym wymalowałem po całości. Chciałem w ten sposób podnieść w górę wszystkie "włoski" na fakturze papieru i uzyskać coś jak efekt "sfilcowania" materiału.. bo to nie miała być peleryna nowa i chyba się udało. Na sam koniec gdy już wszystko stwardniało zamaskowałem gluty kleju na pagonach blaszanymi łopatami "Aber" wyoblając je. Dopiero teraz wyrównałem pelerynę odcinając naddatek papieru.

 

Peleryna u siedzącego wojaka zrobiona została w ten sam sposób jak u stojącego ludzika. Wojaka przykleiłem do ramienia maszyny.Tutaj większe gluty kleju maskowałem w kołnierzu kurtki..wojak miał na sobie kurtkę z podniesionym kołnierzem. Gdy już przykleiłem górę i odczekałem do stwardnienia kleju. Formując zmarszczki na "materiale" przyklejałem papier punktowo do pleców klejem "wamod" Klej wiąże wolniej niż CA, więc łatwiej było wykonać przejście peleryny z pleców po ramieniu maszyny do zwisu. Jednocześnie aby klej "wamod" nie puszczał spoiny i faktura zmarszczek nie przesuwała się dodawałem na podeschnięty "wamod" małą kroplę CA. Dopiero jak całość wyschła wysmarowałem pelerynę "wamodem" Kaptur dodałem już po finalnym wypędzlowaniu peleryny. Gdy wyschła uformowałem z papieru kaptur, jego brzeg wsadziłem pod stojący kołnierz kurtki i położyłem na plecach. Kaptur zalewałem klejem CA dla większej sztywności.

 

Silnik usadowiony na łożu. Próba jedynie, bo nie pasuje mi do mojej koncepcji..leży za płasko, więc muszę wymyślić jakiś wihajster, który silnik uniesie nieco w górę...

 

82142170d04fa9c0.jpg

 

3efa79b0058a90f0.jpg

 

35bd0ea277f5af08.jpg

 

e58efe963fc966af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.