Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/3 Ausf. D American Hot Rod [AFV 1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

Już o tym pisałem kilka postów wcześniej. Ale przemyślałem to jeszcze raz i doszedłem do wniosków, że pisze w tym wątku po to, żeby dostawać więcej takich komentarzy jak Wasze! Serdecznie dziękuję!

 

A jak już przy tym jesteśmy, jak Wam się modele podobają? Bo o tym głównie na tym forum chcemy rozmawiać, przynajmniej ja tak to rozumiem.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Spotter!

 

Wielkie dzięki za komentarz. Dwie sprawy:

 

-Wątek. Ile można pisać?

Pokaż co tam budujesz można by zrobić grupowy warsztat

Potraktowałem to jako zaproszenie od gospodarza tego wątku. Jak na razie nic mi nie wiadomo o tym, żeby on to widział inaczej, więc skąd problem?

 

-Druga sprawa

ulepy

Ja sobie zdaję sprawę z tego, że moje modele mają prawo się nie podobać. Oczywista sprawa. Ale pisząc tak jak powyżej okazujesz brak szacunku dla mojej pracy, i to nie jest w porządku. Co ciekawe, na drugim forum - zagranicznym, gdzie wrzuciłem dokładnie te same foty, mam prawie dokładnie taką samą liczbę odpowiedzi jak tu na modelworku i wszystkie pozytywne. Jak to jest, że tu u nas odpisują tylko ludzie którym się nie podoba a tam tylko ludzie którym się podoba?

Mniejsza już o moje modele, bo dla mnie one są dostatecznie dobre, przy całej świadomości rzeczy, które jeszcze można by poprawić. Moja gorzka refleksja z porównania tych dwóch forów jest taka, że my w Polsce nie szanujemy pracy - swojej i innych - a potem ludzie z zagranicy uważają się za lepszych i nie szanują nas ani naszej pracy (wysokość zarobków!).

 

Oj daleko pojechałem... Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele w skali 1/72 to dla mnie kosmos. Jest to małe. Akurat znajomy zrobił podobnego i wiem jakie to małe. Za to masz moje uznanie.

Jednak malowanie nie jest najlepsze. Szczególnie widać to na tym z dwukolorowymi pasami. Aero strasznie pyli. Będziesz musiał nad tym popracować.

Oprócz tego zdjęcia słabe, modele nie oświetlone. Ciężko oceniać.

 

Co się tyczy zagranicznych forów to jest dużo racji w tym co pisze Spotter.

Jednak już kiedyś o tym była mowa. Łatwiej napisać "fajny model" lub "ale kicha" niż jakiś rzeczowy komentarz.

 

Na koniec jeszcze takie moje przemyślenie. Wydaje mi się że lepiej ci służy skala 1/35, bo choćby takie modele jak STRV 103C czy M42A1 Duster wyszły ci naprawdę ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie modelarstwo powinno działać w ten sposób - najważniejsze że moje modele podobają się mnie. Skala 1/72 jest dość trudna, z malowaniem jest tak samo. Załóż kiedyś warsztat w 35, na pewno wyjdzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że poza granica naszego kraju ludzie starają się motywować a nie oceniać.

Inną sprawą jest to co zauważył bazylms, czyli cytuję: "Łatwiej napisać "fajny model" lub "ale kicha" niż jakiś rzeczowy komentarz." i chyba to w większości wypadków wynika z lenistwa.

Również przychylę się do tego co napisał StarBourne: "najważniejsze że moje modele podobają się mnie." I chyba tez o to w tym chodzi, a nie o zadowalanie publiki.

Czasem wydaje mi się, że wszyscy o tym zapomnieliśmy (przez fora i facebooki), że modelarstwo ma przynosić frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze - ale się dyskusja rozkręciła!

 

Spotter - ja rozumiem zastrzeżenia, ale tragiczne? To chyba trochę ostro powiedziane. Jakbyś mnie tak zapytał, to wolę dostawać pochwały i dalej się rozwijać. Myślę, że to jest możliwe. Krytykę chętnie przyjmę, ale gdzie ta krytyka? Oprócz tego, że aerograf trzeba by inaczej ustawić, to przyjąłem i dziękuję.

 

Krzysiek - tak jak już pisałem, gorący dzień i rozpuszczalnik błyskawicznie odparował, nie zareagowałem na to odpowiednio. Co do fot - cały czas mam problem żeby odpowiednio plan oświetlić.

 

Za granicą rzeczywiście czasem przeginają z chwaleniem rzeczy słabych, ale idzie za tym rozumowanie takie, że trzeba docenić, że komuś się chciało najpierw zbudować, potem wrzucić do sieci i jeszcze zaryzykować, że ktoś to będzie oceniał. Jak dociśniemy śrubę za mocno, to nikomu się nie będzie chciało tego robić, może z wyjątkiem garstki psychopatów.

 

Cóż, będę musiał wykręcić coś w 1:35 żeby zobaczyć czy się nie zestarzałem!

 

StarBourne - warsztaty są, np. tu http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=32820 albo tu http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=36882 http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=59531

 

Panzer Machine - frajda, jak najbardziej. Dlatego uważam, że jak już ktoś coś na sieć wrzuci, można mu napisać coś miłego. Rzadko kiedy model jest tak zbombany że już NAPRAWDE NIC NIE MA. Jak już się miło zacznie to można też zaproponować co zrobić lepiej - wtedy łatwiej to przyjąć.

 

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.