Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/3 Ausf. D American Hot Rod [AFV 1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dumo - pierwsza warstwa wygląda dobrze! W tym Sturmpanzerze gąsienica spięta na krótko wygląda naprawdę dramatycznie!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esdek wygląda super, zwłaszcza z tymi amerykańskimi kołami

 

Śmieszny jest taki ogołocony

 

No to teraz się będzie działo. Przewidujesz jakieś zwyczajowe "smaczki" - oprócz Hamerykańskich kół?

 

Jaga dostało dodatkowe zaczepy na kadłubie i jednego bandaża na kole brakuję

 

Dumo - pierwsza warstwa wygląda dobrze! W tym Sturmpanzerze gąsienica spięta na krótko wygląda naprawdę dramatycznie!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

 

Dlaczego dramatycznie co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie, do modelu nie mam żadnych zastrzeżeń - po prostu zrobił na mnie wrażenie. Wyobraziłem sobie jaki dramat chopaki musieli przeżywać, skoro zdecydowali się pojechać w ten sposób. Nie mówiąc o tym jakie to musiało być uderzenie, które urwało te koła. W tym sensie dramatycznie!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie, do modelu nie mam żadnych zastrzeżeń - po prostu zrobił na mnie wrażenie. Wyobraziłem sobie jaki dramat chopaki musieli przeżywać, skoro zdecydowali się pojechać w ten sposób. Nie mówiąc o tym jakie to musiało być uderzenie, które urwało te koła. W tym sensie dramatycznie!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

 

Aaa no to spoko

 

To akurat nie jest zniszczona wersja tylko z zepsutą bodajże przekładnią dlatego ma zdemontowane koła napędowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Czyli co - konfiguracja do holowania? Przyzwyczaiłem się do czołgów z kołem napędowym z tyłu :-)

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Położyłem kalki z zestawu Italeri (251/7) i kamuflaż z błota plus trochę brudzenia:

 

251C_10.jpg

 

Robią się też mostki szturmowe. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter - no przykro mi, że Ci się nie podoba, ale nie miałem lepszego pomysłu na przedstawienie wzorka, który żołnierz gdzieś w jakiejś dziurze namalował błotem przy pomocy pęku szmat. Ja muszę powiedzieć, że jestem na razie dosyć zadowolony - inaczej bym tego nie pokazywał. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry!

 

Dumo - nie wiem, jak tam Twój 251 - mam nadzieję, że uda Ci się go skończyć?

 

Po tym jak Spotter mnie zjechał z górki na pazurki prace trochę zwolniły, ale teraz moja maszyna już jest skończona - można się brać za Ausf. D.

 

Najbardziej mnie zatrzymywała kwestia przynajmniej symbolicznego "zagracenia" wnętrza. Dorobiłem jakieś "generic" skrzynki i kilka "Tellerminen". Całość prezentuje się tak:

 

251C_11.jpg

 

251C_12.jpg

 

251C_13.jpg

 

251C_14.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

 

Czy model malowany wyłącznie pędzlem? Tak wygląda dlatego pytam.

 

Błocenie, brudzenie - koniecnie zrób jakąś różnorodność.

Nie podoba mi się ubrudzenie przednich kół.

 

Reszta kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Kamuflaż był malowany pędzlem. To po to, żeby reprezentował "dzieło" stworzone przez żołnierzy przy pomocy lokalnego błota (kolor najlepiej dobrany do otoczenia!) i szmat. Wszędzie w sieci się czyta, że coś takiego było stosowane, ale zdjęć mało. Rozumiem, że jak nie masz pędzla, to i o aparat fotograficzny mogło być ciężko.

 

Bardzo dziękuję za komentarz, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

 

Mnie bardziej chodziło o bazę nie o pasy kamuflażowe.

 

Gdybyś robił bazowy z aero a potem z pędzla tylko pasy, to zdecydowanie lepiej i łatwiej byłoby zrobić jakąś modulację.

Podobnie koła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Panzergrau kładłem aerografem, ale cieniowanie robiłem tylko różnymi odcieniami szarego i w efekcie na zdjęciach prawie tego nie widać. Gdybym to robił dzisiaj, to cieniował bym do koloru błota, tak jak na kołach. Trochę mnie tu skala rozwaliła - w 1:35 o wiele łatwiej jest to zrobić.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry!

 

Jak tam ten amerykański hot rod?

 

Ja dorwałem w swoje ręce model też Ausf. D, ale w skali 1:72, z Dragona. Zacząłem robić wnętrze:

 

251D_01.jpg

 

Jeszcze jedna fota:

 

251D_02.jpg

 

Przepraszam za jakość, mam problemy z oświetleniem tego. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, troszkę jesteś upierdliwy - ale i tak się ciesze z komentarza! Poczułem się zaproszony przez kolegę Dumo. Wydawało mi się, że chce zrobić taki mały projekt grupowy. Odpowiadając na Twoje pytanie (mam nadzieję, że nie retoryczne) - wiem jak zrobić własny warsztat. Nawet kilka już zrobiłem - polecam.

 

Dumo - jeżeli moje posty w Twoim wątku Ci przeszkadzają, to daj proszę znać, ja przestanę.

 

A poza tym pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Sławku - ale ja przecież Ciebie akurat o to nie pytałem?

 

Szkoda, że wcześniej w tym wątku nie komentowałeś.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry!

 

Witam po dłuższej przerwie, oto moje postępy w pracy:

 

251D_03.jpg

 

251D_04.jpg

 

Moje założenie było takie, że mamy tu pojazd na terenie Ukrainy, gdzie błoto jest prawie czarne.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry!

 

Próba malowania natryskowych pasków w kolorze brązowym i zielonym na tle dunkelgelb:

 

251D_05.jpg

 

251D_06.jpg

 

251D_07.jpg

 

Ustawienie aerografu nie było tu proste!

 

Mam nadzieję, że się podobało - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Serdecznie Wam dziękuję za komentarze.

 

Musze powiedzieć, że się zmartwiłem tym co napisaliście.

 

StarBourne - skoro tak to czujesz, trudno z gustem dyskutować...

 

Rafał B - właśnie mimo świadomości problemów które tu występują, to jestem z efektów dosyć zadowolony.

 

Spotter - Bardzo dziękuję za porady. Na pewno skorzystam z nich przy nastepnej okazji. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy to będzie ten model, czy jakiś następny. Mój problem na dziś jest taki, że nie moge z aerografu korzystać tak często jakbym chciał.

 

Analizując pracę której wyniki widać na zdjęciach doszedłem do wniosku że kiedy to malowałem było dość ciepło (powyżej 25 C) i farba podczas malowania w szybkim tempie robiła się coraz gęstsza. To miało negatywny wpływ na jej rozpylanie.

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry!

 

No i gotowe. Razem z holowanym działem ostatni (mój) Hanomag prezentuję się następująco:

 

251D_08.jpg

 

251D_09.jpg

 

251D_10.jpg

 

251D_11.jpg

 

PAK40_01.jpg

 

251D_12.jpg

 

251D_13.jpg

 

251D_14.jpg

 

A razem z poprzednimi modelami moja kolekcja wygląda tak:

 

razem01.jpg

 

razem02.jpg

 

Bardzo dziękuję Wam za komentarze i za uwagę - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.