Skocz do zawartości

Sherman Firefly Tasca


Aro82

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem o tym ;)

Ale powiedziałem sobie że mogę mieć jednocześnie 2 pojazdy-jeden schnie czy coś tam Ito robię drugi.

I mam zamiar się tego trzymać. Z resztą mam za mało czasu na jeden model nie mówiąc już o dwóch czy trzech na raz ;)

Odnośniee zakupów to I tak czeka mnie jeszcze wydatek-do każdego modelu jak narazie (całe dwa hehe) używałem blaszek. Niektóre było ciężko zgiąć itp. Chcę kupić wyginarke do blaszek. Polecacie coś konkretnego? Jestem z tych co raczej wolą kupić dobrej jakości sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najlepsza jest firmy The Small Shop - dostaniesz ją w Historex Agents.

Ja też pewnie na niej skończę, a już drugą mam i jedyną jej zaletą jest to że jest tania :(

 

Mieszanie kolorów nie jest trudne - bierzesz strzykawkę z igłą 1.2 i pobierasz odpowiednie ilości.

Ja w żadnym ze swoich ulepów nie korzystałem z gotowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci zazdroszczę tego Poole. Byłem niedawno tydzień na wczasach w Christchurch.

A te próbki to sobie sam do zdjecia położyłem. Przed wyjazdem pomalowałem kilka kombinacji żeby sobie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się Paowie "podniecacie" tym "właściwym" kolorem tym bardziej, że potem brzydzenie, pigmenty itp. No i jeszcze optyka aparatu, obróbka i finalnie spora różnica w kolorach pomiędzy tanim wyświetlaczem w budżetowym laptopie a porządnym monitorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to że w sumie to na rynku nie ma jeszcze do końca poprawnego koloru jako bazy. Ammo wypuściło ostatnio SCC15 ale też ponoć nie trafiony. Po prostu mnie zastanawia że przy takiej ilości modeli Brytyjskich pojazdów nikt jeszcze nie zrobił powiedzmy idealnego koloru. Ale to by był biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to że w sumie to na rynku nie ma jeszcze do końca poprawnego koloru jako bazy. Ammo wypuściło ostatnio SCC15 ale też ponoć nie trafiony. Po prostu mnie zastanawia że przy takiej ilości modeli Brytyjskich pojazdów nikt jeszcze nie zrobił powiedzmy idealnego koloru. Ale to by był biznes.

A czy ktoś zrobił już idealny amerykański OD ?

Każdy producent farb przedstawia ten kolor inaczej...

Strasznie się Paowie "podniecacie" tym "właściwym" kolorem tym bardziej, że potem brzydzenie, pigmenty itp. No i jeszcze optyka aparatu, obróbka i finalnie spora różnica w kolorach pomiędzy tanim wyświetlaczem w budżetowym laptopie a porządnym monitorem.

Masz rację. Ale ja chciałbym używać idealnego koloru jako bazy. Czyli teoretycznie pojazdy wyjeżdżają z fabryki pomalowane tak samo (nówka nie śmigana), a potem trafiają na różne fronty i w różne ręce.

I właśnie jestem na etapie szukania idealnego koloru - tym bardziej, że w wyborze modeli jestem raczej monotematyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter - dyskusja faktycznie śmieszna, ale o czym było pisane w poprzednich postach pojazdy alianckie mają gorzej niż np. niemieckie udokumentowane kolory.

Reasumując - czym jest Dunkelgelb wydaje mi się każdy wie (i większość producentów współczesnych farb modelarskich produkuj mniej więcej ten sam odcień), a czym jest SCC.15 - nie. Poza tym SCC.15 pojawił się w katalogach masowo produkowanych farb modelarskich zupełnie niedawno (poza niszowymi producentami farb z Wysp Brytyjskich).

Co do stwierdzenia że nie ma najwłaściwszego odcienia - zgadzam się, ale...

...wydaje mi się, że powinny być jakieś dopuszczalne zakresy "od odcienia" - "do odcienia". Żeby nie doprowadzać modelu do absurdu, bo np. OD revella wygląda niemalże jak RLM66...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podobnie jak z rosyjską zielenią ;)

 

6LzM6iT.jpg

 

tak czy inaczej będę malował Ammo SCC 15 jako bazę i później coś tam się rozjaśni,pozmienia...pożyjemy zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem na początku warsztat będzie bardzo powolny.

Mam nadzieję jutro ruszyć z budową(a jeszcze podstawka pod Kubusia sie robi w międzyczasie). Farba scc 15 zamowiona. Km'y też. Jeszcze druciki miedziane do roznych pierolniczków zakupie.

1 Jeszcze takie pytanko odnośnie kół-na fotce chyba są pelne? Marcin w swoim modelu też użył pełnych. Więc chyba wybór jest oczywisty ale wolę o to spytać.

2 na wózkach warto chyba dodać brakujące śruby I nawiercic otwory?

3 zdajecie sobie sprawę że jestem początkujący? Jak na razie mam za sobą 2 modele. T-34 z którego jestem zadowolony I Kubusia na którym nie podoba mi się kilka rzeczy (do obejrzenia w galerii?)

Tak tylko chciałem Was ostrzec że coś może pójść nie tak ;)

 

Jeśli jest jest jeszcze coś do przerabiania/dorabiania to proszę o podpowiedzi. Będziemy rzezbić.

Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jeszcze takie pytanko odnośnie kół-na fotce chyba są pelne? Marcin w swoim modelu też użył pełnych. Więc chyba wybór jest oczywisty ale wolę o to spytać.

Tak. Masz takie w zestawie. Jeśli chcesz, to odpuść sobie wklejanie takich malusieńkich nitów (są na ramce z podwoziem). Trudno zrobić to czysto.

2 na wózkach warto chyba dodać brakujące śruby I nawiercic otwory?

Moim zdaniem tak. Choć po brudzeniu a przede wszystkim ewentualnym błoceniu mogą nie być widoczne. Śrub masz do doklejenia dużo mniej niż w dragonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przepraszam że każę Wam długo czekać ale jak wspominałem-mało czasu :(

Kilka pierwszych elementów powycinanych i oszlifowanych-nie ma co tu chyba wrzucać każdej części..?

Jest i kilka pytań:

1. W ile anten był wyposażony ten czołg? 2? 1? I czy zaznaczone miejsca to ich podstawy?

 

97pPoUB.jpg

 

2. Na elemantach wózków są śruby. Czy jeszcze trzeba by było dorobić inne/więcej? Widziałem w galerii Bazylmsa ,że dorabiane były śruby ale tu są,więc wolę spytać.

 

QnSTGsE.jpg

 

ZcqG82c.jpg

 

3. Martinello czy chodziło Ci o te nity? Innych nie znalazłem na ramce i nie ma ich w instrukcji...

 

4SCHbb4.jpg

 

4. Wiem (wydaje mi się ;) ), że "mój" pojazd tego nie ma ale co to jest i do czegó służy?

 

QekO6rl.jpg

 

W krótce postaram się wrzucić postępy z prac.Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i kilka pytań:

1. W ile anten był wyposażony ten czołg? 2? 1? I czy zaznaczone miejsca to ich podstawy?

2. Na elemantach wózków są śruby. Czy jeszcze trzeba by było dorobić inne/więcej? Widziałem w galerii Bazylmsa ,że dorabiane były śruby ale tu są,więc wolę spytać.

3. Martinello czy chodziło Ci o te nity? Innych nie znalazłem na ramce i nie ma ich w instrukcji...

4. Wiem (wydaje mi się ;) ), że "mój" pojazd tego nie ma ale co to jest i do czegó służy?

 

Odpowiedzi:

1. Brytyjskie pojazdy miały radiostację nr 19 - i dwie anteny - do łączności na krótki i długi dystans.

2. Większość śrub masz - chyba brakuje tylko takich na górze korpusu wózka (do naciągu sprężyn); no i nie ma 4 otworów z przodu wózka.

3. Tak, o te. Czasami tasca nie umieszcza tego w instrukcji. Odpuść...

4. Twój pojazd tego nie ma, jak i pozostałych części na boku kadłuba opisanych jako do stosowania tylko w pierwszym malowaniu (ex. 1 vehicle). To stelaż do kamuflażu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeszcze kilka pytań:

 

1. 2 anteny to już wiem-czy miejsca które zaznaczyłem są prawidłowe? i czy wiesz może coś na temat która jaką długość miała?

2. O które dokladnie śruby chodzi? (jakieś foto) bo szczerze mówiąc nie bardzo wiem. A jeśli je łatwo dorobić to czemu nie?

3. Znalazlem w instrukcji mocowanie nitów do kół-odpuszczam. Mikroskala poza moimi możliwościami hehe ;)

 

IirStv6.jpg

 

To chyba na razie wszystko. Dzięki za wsparcie. W miarę dalszej budowy pojawią się (w końcu) fotki jak i więcej pytań

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeszcze kilka pytań:

1. 2 anteny to już wiem-czy miejsca które zaznaczyłem są prawidłowe? i czy wiesz może coś na temat która jaką długość miała?

2. O które dokladnie śruby chodzi? (jakieś foto) bo szczerze mówiąc nie bardzo wiem. A jeśli je łatwo dorobić to czemu nie?

3. Znalazlem w instrukcji mocowanie nitów do kół-odpuszczam. Mikroskala poza moimi możliwościami hehe ;)

Odp. 1. Cytat ze strony http://www.angelfire.com/biz/snwvlly/ws19.htm :

The "A" set operates from 2 to 8 Mc/s on either R/T (radio-telephone or AM), CW, or MCW (tone-modulated CW, for communicating with receiving sets without BFO's). Range is about 10 miles on R/T or 20 miles on CW between vehicles using an 8-foot whip antenna. " ("CW" is Morse Code - doubles the range, especially in bad conditions. Although I looked forward to it in my Cadet Signals days, the Army never bothered with CW by the '50's, if ever.) But I don't think I ever saw "10 miles" with the A Set, or even 5. Anyway, the spec file goes on to say:

"The "B" set operates from approx. 230 to 240 Mc/s using R/T only. Range is several hundred yards between vehicles using a 20-inch whip antenna."

"A" to ta dłuższa osadzona w "koszyczku", "B" - krótsza w "cebulce"

 

Poczytaj jeszcze tutaj -> http://www.vmarsmanuals.co.uk/archive/763_EMER_F252_WS19_General_Description.pdf

 

Odp. 2

Sprawdz wątek warsztatowy bazylms'a - tam to było niedawno pisane. EDIT - o już wkleił odpowiednią fotkę

 

Odp. 3 - popieram. Tylko dla maniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jednak daruję te nity.Nawet nie mam pomysłu czym mógłbym je złapać do klejenia ;)

Pojawia się kolejne pytanie:

Tylna belka z hakiem jest jako opcja.Na fotce "mojego" czołgu nie widać (chyba) czy ona jest czy nie. No i nie wiem czy ją zakładać czy nie. Może ktoś się orientuje czy były one w większości wozów itp?

cooper69-masz może jakieś fotki (zbliżenie) na koła z nitami ? ewentualnie z warsztatu itp?

 

Dzięki Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc hak będzie.

Cooper69 faktycznie jest w warsztacie-gapa ze mnie a czy odmierzałeś sobie jakoś odległości czy tak na oko? I czym załapałeś nity do klejenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa...

Na obrazku poniżej zauważyłem że mój czołg ma inaczej (inny?) hamulec wylotowy. Dopiero po tym zwróciłem uwagę że na oryginalnym zdjęciu też tak jest. Może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi? I czy metalowa luga którą posiadam bedzie ok czy jest to inne działo?

 

brQrpd8.jpg

 

To może poważnie popsuć plany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.