Skocz do zawartości

Sherman Firefly Tasca


Aro82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za odp. Czy ktoś z Was ma może tę książkę i podzielił by się obrazkami. Nie wiem dokładnie w których miejscach mają być uszy do pałatki. Pałatke wykonam chyba z greenstuffu. Jeśli wyjdzie lipnie to odpuszczę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aro82 pyta o różne rzeczy przy budowie swojego modelu, kto może odpowiada. Czy nie po to (między innymi) są fora modelarskie ?

Należy mieć nadzieję, że te 11 stron encyklopedii (i być może jeszcze kolejne) doprowadzą do galerii i wszyscy obejrzymy fajniejszy model niż taki który powstałby bez tego wątku warsztatowego.

 

O ile dobrze widzę, na tym forum są dłuższe relacje z budowy.

A poza tym - dla jednych ważny jest cel, dla innych droga do celu (a temat shermana i to jeszcze polskiego łatwy nie jest...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Koledzy od początku warsztatu troszkę się "pastwią" się nad Kolegą Aro82...

Po prostu koledzy dbają żebym się nie nudził.

A tak na poważnie to "encyklopedia" ta dużo mi dała. Na początku pisałem że warsztat będzie bardzo wolno szedł. Brak czasu i inne sprawy...

Także na efekty trzeba jeszcze troszkę poczekać. I nie odbieram tego jako pastwienie się - posiadają dużą wiedzę i się nia dzielą. Pomagają. Podpowiadają.

To co dam radę zrobić to zrobię. Aczkolwiek wysoko stawiają poprzeczkę jak dla początkującego.

 

Czasami myślałem po co mi to forum... kup model,sklej,pomaluj -ciesz się modelarstwem. Ale później stwierdziłem że warto zrobić coś więcej niż pudełkowy model i przy okazji dowiedzieć sie wielu ciekawych rzeczy.

Także jeśli ktoś liczył na szybki model to na pewno nie u mnie...

Także kwestię "prześladowań " mamy wyjaśniona. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mam nadzieję że wszyscy dotrwamy do końca i efekt będzie co najmniej dobry ;)

Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Koledzy od początku warsztatu troszkę się "pastwią" się nad Kolegą Aro82...

To akurat ja napisałem .

Po prostu obawiałem się, że taki natłok szczegółowych informacji może Cię trochę zniechęcić...

Jeśli tak nie jest, to cieszę się tym bardziej i kibicuję .

I żeby nie było, także doceniam Kolegów dzielących się swoją wiedzą .

A długością trwania warsztatu zupełnie nie przejmuj się, najważniejszy jest finał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

Witam. Pewnie niektórzy z Was będą zdziwieni że po takiej przerwie coś tu się ruszyło-a jednak! Na samym początku chę przeprosić wszystkich zaangażowanych w pomoc za moje zniknięcie. Niestety chorowałem na absolutny brak czasu, wiele spraw w życiu osobistym (w tym narodziny drugiego potworka)itd. Ale wracam! Trzeba skończyć Firefly'a i ruszać dalej :)
O to co udało się ulepić do tej pory...Do końca jeszcze trochę roboty.
I od razu pytanko-czy gąski na pojeździe są metalowe? Tak mi się wydaje ale chę mieć pewność zanim zrobię ślady wytarć na nich 😉
Czekam na ewentualne sugestie i opierdziel z Waszej strony :)

20220220_182755.jpg

20220220_201503.jpg

20220220_201507.jpg

20220220_201514.jpg

20220220_201528.jpg

20220220_201536.jpg

20220220_201542.jpg

20220220_201554.jpg

20220220_201650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Aro82 napisał:


I od razu pytanko-czy gąski na pojeździe są metalowe? Tak mi się wydaje ale chę mieć pewność zanim zrobię ślady wytarć na nich 😉
Czekam na ewentualne sugestie i opierdziel z Waszej strony :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raczej stalowe, na dole są dwa zdjęcia stalowych gąsienic, T54E2 i T54E1.

3071 a.jpg

3073 a.jpg

IMG_5457.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bigmodel napisał:

 

Raczej stalowe, na dole są dwa zdjęcia stalowych gąsienic, T54E2 i T54E1.

3071 a.jpg

3073 a.jpg

IMG_5457.JPG


U mnie w modelu użyta gąski jak poniżej T62 ale chtba na pudełku znalazłem odpowiedź :D

gaska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.