Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ta trawka to niewypał, skontaktowałem się z firmą Bear's Scale Modeling i zrobiono mi na zamówienie samoprzylepne cudeńko.
W między czasie dowiedziałem się, że wyjdzie do produkcji seryjnej.

Zamówiłem również bagienną trawką, więc jak ją dla mnie stworzą też ją przedstawię :P

A ja wam przedstawię co dla mnie zrobiono.

Więc przedstawiam: Trawka samoprzylepna "Spalona Jesień"

qUJj3rg.jpg
j1Oiue0.jpg
YSkXQAT.jpg
4qM4GAS.jpg
K3ehbSG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym, jak się sprawdzi przy nakładaniu ( ta trawa  :)   ) wygląda rewelacyjnie, "jedna łyżka dziegciu w tej beczce miodu" czyż nie jest tak że jak trawa jest wypalona to jest "krótsza" od tej niewypalonej ???  Ale mimo wszystko mi się podoba i absolutnie się nie czepiam .... Bagienna też ciekawe, w jednym z Czeskich Modelarzy z przed ok. 3 lat była diorama z malarzem malującym w parku pomnik z motywami Napoleona (Cesarz na Koniu) i tam świetnie autor wizualizował sadzawkę, On też chyba Latarnie Morską popełnił itd.. ...

Kibicuję dalej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, chorąży napisał:

Ciekawym, jak się sprawdzi przy nakładaniu ( ta trawa  :) ) wygląda rewelacyjnie, "jedna łyżka dziegciu w tej beczce miodu" czyż nie jest tak że jak trawa jest wypalona to jest "krótsza" od tej niewypalonej ???  Ale mimo wszystko mi się podoba i absolutnie się nie czepiam .... Bagienna też ciekawe, w jednym z Czeskich Modelarzy z przed ok. 3 lat była diorama z malarzem malującym w parku pomnik z motywami Napoleona (Cesarz na Koniu) i tam świetnie autor wizualizował sadzawkę, On też chyba Latarnie Morską popełnił itd.. ...

Kibicuję dalej ..

Chciałbym przedstawić filmik jak się używa ( przykleja ) trawkę samoprzylepną firmy Bear's Scale Modeling
Mata ma wymiar 24x18cm i kosztuje 36zł plus koszty wysyłki, chciałbym również prosić o zbędne komentarze, 
bo nikt nie płaci mi za reklamę i niczego za darmo nie dostaję. 
Za specjalnie dla mnie wykonaną trawkę zapłaciłem tyle ile kosztuje i zastała wykonana na podstawie fotki poniżej.

O9lHVwu.jpg

A na tej fotce widać, że wypalone miejsca są krótsze, może nie do przysłowiowej ziemi ale jednak są.

YSkXQAT.jpg

Jak otrzymam przesyłkę postaram się zrobić lepsze fotki, fotki z poprzedniego posta przedstawiają trawkę zrobioną dla mnie i wykonane w jeszcze w pracowni fonem w celu zatwierdzenia zamówienia.

Filmik jak poprawnie przykleić trawkę:

 

Edytowane przez megapol
poprawnie wklejenie filmiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że ktoś mógł źle zrozumieć moje zdanie dotycząca zbędnych komentarzy muszę troszeczkę to sprostować.

Nie chcę aby ktoś pomyślał, że robię firmie Bear's Scale Modeling jakąś krypto reklamę i naganiam klientów, i osiągam jakieś profity z tego.

Zamawiam, kupuję, płacę i to wszystko.

 

A warsztat, model, figurantów, diorama, itd. jak najbardziej podlegają dyskusji, można krytykować i wygłaszać swoje opinie nawet te negatywne. 

Nie każdej osobie przecież muszą się podobać te moje wypociny.:mrgreen:

 

Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających i Dobrej Zony wink3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba koniec prac nad " Trupiarką"
Model firmy ICM 35515 "Ził 131" podrasowany częściami firmy Armor35 w celu konwersji do "Ził-a 130"

SUTOnmB.jpg
e5U6QNo.jpg
qx4nLvW.jpg
aWCgZdf.jpg


A więc przedstawiam jak zawsze nadmiar fotek i miłego oglądania:

Stalker "Trupiarka"


B7Uewz5.jpg
f33Isl6.jpg
IIN4cag.jpg
lg9G9RY.jpg
HNZIlik.jpg
sNWj3eY.jpg
q2Lenuw.jpg
0UI6Hl2.jpg
YE9NLdM.jpg
LOsu0RN.jpg
O903q5U.jpg
B94zHw3.jpg
pZDvy1j.jpg
CoKeeHh.jpg
y9THV3J.jpg
zdw9gVT.jpg
YaOo5LR.jpg
VLqCyai.jpg
NTQMJMS.jpg
Jp8Hzht.jpg
1nUXl7M.jpg
vtPPezB.jpg
8towRpg.jpg
fAoNeXn.jpg
TlEEVt6.jpg
IGGWxS1.jpg
e2Xkm7J.jpg
yNUumg2.jpg
hwHK4eC.jpg
6QLRCwg.jpg
neciBfB.jpg
6H3WUL7.jpg
L8j7JNK.jpg
5eigpg6.jpg
UAJNhmS.jpg
5Xish80.jpg
4pVkVMS.jpg
cS2fzPu.jpg
vkxzfNb.jpg
T6t93zs.jpg
GIKRkEN.jpg
Jd83OzA.jpg
9H1vkpl.jpg
c65hRaT.jpg
RtSAFxN.jpg
MHzZoFh.jpg
mN2RlYP.jpg
KPXv480.jpg
lXXSgCN.jpg
MP2ZrXZ.jpg
9Ahn0hX.jpg
PUtrx2d.jpg
1rwthAm.jpg
kAcZfZa.jpg
OGqI4aJ.jpg
qb259Uh.jpg
drGoMSy.jpg
6fZWRF5.jpg
iOdKp3H.jpg
NBrbs9A.jpg
FkHQSlr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chorąży napisał:

Podoba mi się,  co planujesz dalej ??

Hmmmm, dobre pytanie, musiałbym wrócić do Laboratorium, ale w planach jest "Monolit Story", "Pustowar i Ślepa Plama" oraz "Plac Lenina" nie zapominając o "Bagnie Szaleńców".

Figuranci są, nawet jedni już pomalowani i mutantami też dysponuję. Nawet pomnik Lenina w skali 1:35 poskładany.

Monolit Story

1477164134_0_b68ce_e9dd999b_orig.gif.a54259896d9079f321f944543a7789ac.gif

Z2TGVsY.jpg

gbbISyL.jpg

NfS20hC.jpg

zpya7jr.jpg

KCpeC6J.jpg

 

 

Bagno Szaleńców

z9OOIiI.jpg

ncXyZag.jpg

ivGVcgu.jpg

SDyr2tI.jpg

owMvbcI.jpg

 

 

 

Pomnik Lenina

McCgl7b.jpg

P7BvmVh.jpg

DJOvmam.jpg

 

Jest tego trochę, ale jeszcze nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby następnego warsztatu stworzyłem sobie z kryształu górskiego Spełniacz Życzeń.
Ale mam problem z wyborem świecenia więc chciałbym prosić o komentarz którą wybrać, na fotkach biała a filmik przedstawia zmieniającą kolory.

 

i foty:


b5cI9kl.jpg
41B6G9C.jpg
dfchMOh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A próbowałeś może podświetlić monolith ledem przypominającym działanie świeczki - mogłoby to fajnie wyglądać. Spróbuj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 12:12, chorąży napisał:

I co słychać w temacie, a w zasadzie na warsztacie ??

 

W dniu 26.02.2019 o 12:32, toled napisał:

A próbowałeś może podświetlić monolith ledem przypominającym działanie świeczki - mogłoby to fajnie wyglądać. Spróbuj ?

ad1. Na razie zablokowała mnie praca, 2 zmiany mnie wykańczają.

ad2. na pewno będzie to świeczka bo najtańsza i nadaje się u mnie do wszystkiego, od ogniska po światła awaryjne w tunelach, ale Monolit lepiej wygląda przy efekcie spawania - rozwiązanie drogie ale godne przemyślenia bo z drugiej strony można zrobić anomalię typu elektra.

A tak wygląda projekt przyszłych figurantów mojego znajomego Sergeya Traviansky, Stalkerzy będą w skali 54mm (1:32)

fIqtBb2.jpg

 

Ale radocha jest jak poczta znosi nowych figurantów, ale sam nie wiem kiedy to przerobię a zeszyt z projektami puchnie ?

 

7hnuN0c.jpg

SWlgkX7.jpg

xYQmSvI.jpg

H6XE7NW.jpg

b4OOw6o.jpg

Wfds2il.jpg

AzIzMJE.jpg

39nkdfI.jpg

8hhEbb9.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez megapol
niepoprawne wyświetlanie zdjęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, megapol napisał:

ad2. na pewno będzie to świeczka bo najtańsza i nadaje się u mnie do wszystkiego, od ogniska po światła awaryjne w tunelach, ale Monolit lepiej wygląda przy efekcie spawania - rozwiązanie drogie ale godne przemyślenia bo z drugiej strony można zrobić anomalię typu elektra.

A zobacz filmik poniżej - wersja najtańsza. Ewentualnie coś takiego stworzyć na Arduino lub szukać na Ebay/Alliexpress bo podobno są i pewnie niedrogie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, toled napisał:

A zobacz filmik poniżej - wersja najtańsza. Ewentualnie coś takiego stworzyć na Arduino lub szukać na Ebay/Alliexpress bo podobno są i pewnie niedrogie. 

Dzięki, efekt fajny. Pomyślimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie było, że temat Monolitu umarł pokażę nad czym ostatnio pracowałem.:mrgreen:

A więc zadaszenie prawie gotowe, jeszcze szklenie okien i szlifowanie niedoróbek a potem rdza itd.  wink3

UwvCZiN.jpg
5sQstXI.jpg
TN1pAxA.jpg
7ho9HRt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chorąży napisał:

Fajne, robi wrażenie, niesamowita konstrukcja przestrzenna...  To z tektury ??

Dzięki. 

 

Wszystko z tektury i już przeszlifowane, teraz aluminiowe płyty faliste na dach, z zabezpieczeń masła roślinnego, :mrgreen: 

no i te okna trzeba szklić, więc będzie się czym bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LordDisneyland napisał:

Ma rację chorąży.

 

Słuchaj, niektóre z tych figurek to aż krzyczą do mnie "zakup nas! Zakup! Nic, że zalegniemy w szufladzie, a co tam, kup!" :D  Stąd pytanie- doradzisz jakiś sklep? Czy też np. wszystko od producenta kupujesz?

Hehe, to tak jak u mnie, krzyczą ze stron internetowych sklepów żeby je kupić, potem zaszczepiają pomysły a jeszcze później wykłócają się, że obiecałem dać im życie.wink3

Sklepy to żadna tajemnica, 70% to sprowadzam z Rosji, 20% Niemcy, reszta to producenci przeważnie Włochy, Anglia itd.

Nie wiem o które figurki dokładnie chodzi?

Rosja: to przeważnie Sergey Traviansky, robi figurki dla Mercury Models, Evolutions Miniatures itd.

http://www.ruscale.ru/category/tank/offset420/

http://soga-miniatures.ru.com/

https://www.plasticmodel.ru/

http://armor35.ru/

Niemcy: to przeważnie  Martin Hille

https://www.zinnfigur.com/en/Round-Figures/Blank-kits/Kellerkind-Miniaturen/

Te poniżej tworzy Andrea Muzzu i sprowadzam z Włoch przez FB od Marco Riolo i to chyba najlepsze rozwiązanie, link do jego sklepu poniżej. :mrgreen:

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, LordDisneyland napisał:

 Z rosyjskimi sklepami kłopotów nie ma? Chodzi mi zwłaszcza o wysyłkę, cło itp...

Żadnych problemów, płacisz Western Union na nazwisko podane w mailu i do 3tyg cieszysz się figurantami. Przesyłki monitorowane do samego domu, zero problemów z cłem nawet za zakup powyżej 10 000 rubli. Ja jeszcze nigdy cła nie płaciłem. Wysyłka droga, od 500 do 850 rubli - uzależniona wagą, dlatego polecam zakup większej ilości figurek.

Z czystym sumieniem polecam te sklepy, od roku kupuję i żadnych problemów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.