Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chorąży napisał:

Hej...

Pytanie, jakimi kolorami malowałeś pochłaniacz i torbę na maskę p.gaz figuranta ??  Bardo to realistyczne (całość)..

Drobna uwaga, czy laseczka nie ma plecaczka z dermy skóropodobnej ??? Taka faktura wydaje się  :)   ..

Pochłaniacze to Vallejo 71010 Interior Green a torba  to Vallejo 70988 Khaki.

Co do plecaka panny to sam nie wiem, z wyglądu taki jakiś młodzieżowy może i ortalion lub cordura i wielokolorowy, tylko kto taki oczojebny brał by w Zonę.:hmmm:

Ale faktycznie może to być derma skóropodobna i na dodatek pikowany.:mrgreen:

Tak czy inaczej też zastanawiam się nad przemalowaniem go na jakiś kolor, gdyby to był rosyjski mieszok problemu by nie było, 

z kombinezonem też mam problem, na razie jest zielony ale trzeba się jeszcze zastanowić, standardowo wygląda to na rosyjski KLMK a ich kolory kamuflaży są różne :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie z kolorami utrafiłeś idealnie :)  kombinezony, kolory takie jak pamiętam z tamtych czasów. Czekam na relację i postępy, pewnie nie tylko ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chorąży napisał:

wg. mnie z kolorami utrafiłeś idealnie :)  kombinezony, kolory takie jak pamiętam z tamtych czasów. Czekam na relację i postępy, pewnie nie tylko ja :)

Dzięki   :piwo:

 

No to szczurek gotowy  wink3

hILntuo.jpg
MPMOlhB.jpg
nKsnPM0.jpg
U7PC0zY.jpg
lmOZvuu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie broń wyszła. Aczkolwiek nie ma sensu taktycznego noszenie AKMS-a ze złożona kolbą. A robienie "obrzyna" (skracanie lufy) z wyborowego Mosina to zbrodnia wołająca o pomstę (te kb w dobrych rękach były naprawdę bardzo celne na duże odległości). Ale kto tam wie co komu w Zonie do głowy strzeliło, nie koniecznie sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 10:47, Michal_G napisał:

Całkiem fajnie broń wyszła. Aczkolwiek nie ma sensu taktycznego noszenie AKMS-a ze złożona kolbą. A robienie "obrzyna" (skracanie lufy) z wyborowego Mosina to zbrodnia wołająca o pomstę (te kb w dobrych rękach były naprawdę bardzo celne na duże odległości). Ale kto tam wie co komu w Zonie do głowy strzeliło, nie koniecznie sensownego.

 

:hmmm: no fakt, ja też nie mam pojęcia co strzeliło twórcy tej figurki żeby z Mosina zrobić obrzyna i na dodatek zostawić lunetę :D

a co do AKMS-a to nie wiem co powiedzieć, może poręczniej nosić w ciasnych pomieszczeniach ?

Ale szczurek już na gotowo   :mrgreen:
Teraz jeszcze jakieś europalety zrobić i beczki
trzeba po przeliczać i balse pociąć.wink3


GAMXkh8.jpg


oSxos6s.jpg
jIKXlm0.jpg
XdIKU0o.jpg
ahnBtnF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mosina, to paradoksalnie luneta zwiększy precyzje /celność strzału, może nie na 900 m ale prowadzenie ognia na dystansach "europejskich" czyli do ok. 400 m na pewno będzie precyzyjniejsze niż przy pomocy przyrządów pierwotnych, poza tym jak urżnęli lufę, to pozbyli się też połowy przyrządów celowniczych,  co nie ??   :)  bo na początku lufy mosina jest muszka ..

A co do akms ze złożoną kolbą, to można takiego używać stabilizując broń podczas strzału przy pomocy "pasa nośnego" kilkupunktowego", dość praktyczne w pomieszczeniach czy innym terenie zurbanizowanym, lub przy "obwieszeniu" kamizelki taktycznej lub właśnie "op-1" aby nie uszkodzić powłoki gumowej kombinezonu, ale wymaga zmiany przyzwyczajeń, gdyż nawet strzelając "z biodra" przy rozłożonej kolbie służyła ona do stabilizacji, klony niemieckich mp5 w podobny sposób mogą być użytkowane oczywiście pomijając fakt różnice pomiędzy pistoletem maszynowym a karabinkiem itd,  itd... 

 

Cieszę się z zdjęcia z wymiarami palet, pozwolę sobie też skorzystać :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chorąży napisał:

Co do mosina, to paradoksalnie luneta zwiększy precyzje /celność strzału, może nie na 900 m ale prowadzenie ognia na dystansach "europejskich" czyli do ok. 400 m na pewno będzie precyzyjniejsze niż przy pomocy przyrządów pierwotnych, poza tym jak urżnęli lufę, to pozbyli się też połowy przyrządów celowniczych,  co nie ??   :) bo na początku lufy mosina jest muszka ..

A co do akms ze złożoną kolbą, to można takiego używać stabilizując broń podczas strzału przy pomocy "pasa nośnego" kilkupunktowego", dość praktyczne w pomieszczeniach czy innym terenie zurbanizowanym, lub przy "obwieszeniu" kamizelki taktycznej lub właśnie "op-1" aby nie uszkodzić powłoki gumowej kombinezonu, ale wymaga zmiany przyzwyczajeń, gdyż nawet strzelając "z biodra" przy rozłożonej kolbie służyła ona do stabilizacji, klony niemieckich mp5 w podobny sposób mogą być użytkowane oczywiście pomijając fakt różnice pomiędzy pistoletem maszynowym a karabinkiem itd,  itd... 

 

Cieszę się z zdjęcia z wymiarami palet, pozwolę sobie też skorzystać :)

I piękne dzięki Panie chorąży za piękne wyjaśnienie, bo nawet nie myślałem, że mosin na taką odległość bez lufy może strzelać,  bardziej podejrzewałem, że panna po wystrzelaniu magazynka złapała za lufę i lała mutasy po łbach kolbą i trzeba było lufę skrócić żeby kolegi z boku nie postrzelić :mrgreen:

 

cdn. prac

Tadam, tadam i po opływie około godziny mamy już posklejane palety,
 jak ktoś użyje kropelki to pewnie jeszcze szybciej się uwinie :mrgreen:

no i dla zainteresowanych wymiary beczki stalowej o poj. 200 l.

 TlyiUhU.jpg
4pHo9F6.jpg
JC72y1j.jpg
bqCYLGn.jpg
8R5AkQK.jpg
1oY48wu.jpg
9GZwBCf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc palety, wpadł mi do głowy pomysł na nową pracę, więc żeby nie zapomnieć, musiałem już zacząć.:hmmm:
Do tej pracy będzie potrzebnych kilka modeli, a że wpadły w moje ręce jako złom za parę groszy na allegro BMP i BTR oraz dokupiłem tanio UAZa 469 firmy MilitaryWheel na wrak się idealnie nadaje, ( a tak na marginesie nie najgorsza firma, oczywiście modele tej firmy wymagają poświęcenia trochę więcej pracy, ale przecież to modelarstwo :mrgreen: ) no i ten najdroższy i największy który zamówiłem i jeszcze nie dotarł.
Szkoda go będzie połamać, pociąć, ale na produkcję wraków modelarskich nie ma co liczyć.wink3

parę fotek zakupionego złomu BMP i UAZa w produkcji :

fh2eeb1.jpg
ZyGvcto.jpg
aZfutNP.jpg
MfX1B95.jpg

9i0AUfs.jpg
bqC1EGg.jpg
PyGZFJD.jpg
hIRb0LH.jpg
OjFbDAO.jpg
tFMfq3T.jpg
7LGWuLY.jpg
5k5vLv5.jpg
tXfhu8r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać fotek BTRa, ale nie wiem co to za model, bo takiej wieżyczki jeszcze nie widziałem.
Zakupiony za 20 zeta z powodu dziwnej przypadłości ogumienia, dla mnie bez znaczenia na wrak się nada chociaż fajnie by było odzyskać felgi.

0iPbqR0.jpg
YlMGELi.jpg
1ACPsdP.jpg
mnJbkph.jpg
1kMa1Yk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A fotele w Uazie są z gąbki i z czarnego materiału skóro podobnego. Wydaje mi się, że w takich warunkach, materiał by popękał, gąbka się miejscami rozleciała i widać by było sprężyny. Tak że wg. mnie fotele są do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jawkers napisał:

A fotele w Uazie są z gąbki i z czarnego materiału skóro podobnego. Wydaje mi się, że w takich warunkach, materiał by popękał, gąbka się miejscami rozleciała i widać by było sprężyny. Tak że wg. mnie fotele są do poprawy.

Fotele już się robi nowe, została tylko blacha, kierownica do malowania i drążki biegów

gąbka i skaj to przy takiej destrukcji karoserii to już wspomnienie i tu zastanawiam się jak powinien wyglądać brezent z dachu,

czy materiał ten jest mocniejszy od tapicerki czy nie w takich samochodach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie brezentu - rozważ opcję zdemontowania stelaża (wjechali w Zonę "na kabriolet") i wtedy problem trwałości staje się bezprzedmiotowy. Zresztą w warunkach "okołobojowych" UAZ-em jeździ się raczej bez plandeki (przynajmniej w lecie, o ile mocno nie pada) - możliwość szybkiego opuszczenia pojazdu i prowadzenia ognia z wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal_G napisał:

W sprawie brezentu - rozważ opcję zdemontowania stelaża (wjechali w Zonę "na kabriolet") i wtedy problem trwałości staje się bezprzedmiotowy. Zresztą w warunkach "okołobojowych" UAZ-em jeździ się raczej bez plandeki (przynajmniej w lecie, o ile mocno nie pada) - możliwość szybkiego opuszczenia pojazdu i prowadzenia ognia z wnętrza.

 

Muszę to przemyśleć :hmmm:

 

Na reszcie dzisiaj dotarł, największy wrak jaki zrobię :mrgreen: 

QMEjwrL.jpg
BeROx3T.jpg
BKxssqH.png
KdpIphX.jpg
mBRNf2h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej z  UAZem wink3

Stalker "8 Pole" Cziki-briki

UAZ 469 nadal bez plandek, ale snajpera pierwsza przymiarka i przygotowanie się do strzału. :) 
Jedne foty wyszły jakieś poruszane, ale następnym razem zrobi się lepsze  :mrgreen:

kUlLk1P.jpg
DJuV6R1.jpg
HVDd91c.jpg
GAjSjS9.jpg
nsnr8IX.jpg
0xzN3eq.jpg
tazhfPb.jpg
nikfjZI.jpg
JvVcsVc.jpg
VpvrCHK.jpg
su3edD6.jpg
YKco3pm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fajny temat, nie ukrywam, że w zasadzie codziennie patrzę do tego wątku, ostatnio chciałem wyrzucić tego (jaki Ty sklejasz) UAZ-a,bo po 10 latach postoju na półce i kontaktu (1-stopnia) z 3 letnia wnuczką wygląda mniej więcej jak Twój wrak, czyli zostaje i do wykorzystania jako kolejny :0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chorąży napisał:

Kolejny fajny temat, nie ukrywam, że w zasadzie codziennie patrzę do tego wątku, ostatnio chciałem wyrzucić tego (jaki Ty sklejasz) UAZ-a,bo po 10 latach postoju na półce i kontaktu (1-stopnia) z 3 letnia wnuczką wygląda mniej więcej jak Twój wrak, czyli zostaje i do wykorzystania jako kolejny :0)

 

Wystaw go na allegro, ja go kupię :mrgreen:

Wczoraj udało mi się kupić, za 1/4 ceny  BM-21 Grad Late Version ( Trumpeter 01014 ) bo brakuje jednej felgi i oszklenia kabiny reszta kompletna i do sklejania.

Felga to nie problem, bo mam z innego modelu a szybki z tego z fotek poniżej, nie dokończony bo czeka na swoją kolej.

Ten Ural idealnie nadaje się do Zony i Stalkera a wyrzutnia do Frontu 47

hNqTt4w.jpg

iM8m9dd.jpg

hmze7CS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ostatniej fotografii-źle się dzieje, jegomościowi cuś zaszkodziło, a maski nie zdjął...

 

Twoja szafa z zapasami do scenek postapo musi ciekawie wyglądać :) Jako że też zbieram różne "przydatne modelarsko  ", wiem, czego mogę się mniej więcej spodziewać, ale ciekaw jestem skali zjawiska :)

 

 

PS- mogę trochę zaśmiecić wątek? Takie dwa hotłylsy ostatnio psułem, z dużą radością zresztą :D:

image.png.29da4b91ea85baa172e944a042ef531c.png

image.png.c8c70cd62ac05542d332709da50b9fb5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chorąży napisał:

Podeślij adres na "privat' to Ci je za free podeśle (jak wrócę do domu).. oczywiście jeżeli chcesz...

Jasne, że chcę i chętnie je adoptuje, u mnie dostaną drugie życie jak przyjdzie ich kolej. 

Nie będą samotni Zona je przygarnie :mrgreen:

3 godziny temu, LordDisneyland napisał:

Odnośnie ostatniej fotografii-źle się dzieje, jegomościowi cuś zaszkodziło, a maski nie zdjął...

Twoja szafa z zapasami do scenek postapo musi ciekawie wyglądać :) Jako że też zbieram różne "przydatne modelarsko  ", wiem, czego mogę się mniej więcej spodziewać, ale ciekaw jestem skali zjawiska :)

PS- mogę trochę zaśmiecić wątek? Takie dwa hotłylsy ostatnio psułem, z dużą radością zresztą :D:

image.png.29da4b91ea85baa172e944a042ef531c.png

image.png.c8c70cd62ac05542d332709da50b9fb5.png

 

ad1. Książkowa czy z gier Zona rządzi się swoimi prawami, więc maski to taki symbol, ja osobiście się z tym nie zgadzam no ale stalkerzy by mnie zjedli gdyby masek nie było wink3

ad2. Z samego postapo to lichutko, bo kilka modeli ciężarówek, chociaż uwielbiam klimaty MadMaxa i pole do popisów było by ogromne, tak jak te twoje świetne hotłylsy, które idealnie do tego świata pasują.

 

U mnie to raczej Dieselpunk czyli Front47, to już miałbym się czym chwalić, resiny z Maim rządzą, od robotów po pojazdy i egzoszkielet, po figurantów innych firm.

Ale prym wiedzie, i moje królestwo to Stalker na palcach jednej ręki mogę wyliczyć jakich wyprodukowanych figurek żywicznych mi brakuje w skali 1/35 i 54mm dotyczy to i stalkerów oraz mutantów. Kiedyś miałem z nimi problem teraz jestem na bieżąco.

Dlatego mogę już zaprezentować najnowszy projekt w skali 1/35 Sergeya Travianskiego który będzie można kupić za 2 lub 3 miesiące pod patronatem Evolution Miniatures 

8Tw5fY0.jpg

Pojazdy też raczej rosyjskie takie : Urale, Ził-y, Kamaz, Gaz-y 66, BTM-3, Mi 8-17 i nawet pociąg pancerny, ale też brakuje mi Vodnika, Typhoona i Tigra

 

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2019 o 10:27, Monster3 napisał:

Szacun kolego. Lubię wszelkie post-apo i książki o Misiu a to co tu wytwarzasz to mistrzostwo świata. 

Wielkie dzięki :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.