Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dawno nic nie robiłem, bo lato nie sprzyja modelarstwu a poza tym modelarstwo to nie jedyne moje hobby :mrgreen:

Uwielbiam Larpy i kilkudniowe wypady, i nocne rajdy ASG a potem człowiek liże rany po uderzeniu od kolby w klatę lub postrzeleniu w brzuch. 

Dlatego jestem przeciętnym modelarzem, ale i tak cieszę się z tego co robię wink3

Ale dość marudzenia i wracam do tematu.

Tym razem na tapetę idą bandyci, ich liczba w Strefie jest tak duża, że również zasługują na pokazanie i wyróżnienie.

A więc wpadłem na pomysł zrobienia winiety, dioramy gdzie bandyci robią zasadzkę na Stalkerów wędrujących na wysypisko.

Miejscem z którego przeprowadzają redukcję populacji Stalkerów jest stara stacja transformatorowa.

A więc praca będzie nosić tytuł:

 

Stalker - Opuszczona podstacja

transformatorowa

 

 

 

hEQofJA.jpg

 

Uck2xSx.jpg

1vA3wdr.jpg

Uf07Wm9.jpg

A54aXic.jpg

VqmySa6.jpg

FJAYJ1G.jpg

kOUdqwK.jpg

1tXarNE.jpg

8HeVGFD.jpg

8PbfMqF.jpg

 

 

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku do przodu :mrgreen:
Ale uprzedzając komentarze, wiem, że tabliczka na drzwiach powinna być opisana cyrylicą,
 ale ze względu na brak takowej jest taka.
Chyba że ktoś takową dysponuje to chętnie przygarnę. wink3

A1PNFK0.jpg
Dg3A04Q.jpg
5E4Uvna.jpg
awvuTG0.jpg
tmm4MCa.jpg
euhrfY7.jpg
oBKdDYU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taki by ci się przydał- zagrożenia ABC :)

https://www.varusteleka.com/en/product/soviet-warning-sign-nbc-surplus/61326

zresztą....zawsze można coś z pinteresta wybrać

https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=soviet warning signs&rs=typed&term_meta[]=soviet|typed&term_meta[]=warning|typed&term_meta[]=signs|typed

 

 

I pytanie-naprawdę  jesteś przekonany co do tych szyb? Niby stłuczone, ale właśnie nie... Psują trochę odbiór.

Już poza wszystkim- widać, że to strefa śmierci i grozy, takiego dobrego łańcucha z kłódką nikt nie zajumał :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LordDisneyland napisał:

I pytanie-naprawdę  jesteś przekonany co do tych szyb? Niby stłuczone, ale właśnie nie... Psują trochę odbiór.

Już poza wszystkim- widać, że to strefa śmierci i grozy, takiego dobrego łańcucha z kłódką nikt nie zajumał :D

Dzięki za linki :)

 

 :hmmm: Hmmm, co do szyb to sam nie wiem, na samym początku było bez szyb, potem zaszkliłem i też jakoś nie tak, więc powybijałem, ale do końca sam nie wiem :cry:

 

A co do łańcucha i kłódki.

Teoretycznie posterunku Bandytów w Strefie nikt nie okradnie, no może jakiś desperat ten łańcuch, ale kłódka bez klucza to nikomu się nie przyda, zgadzam się, że łańcuch trzeba przypalić zbyt fajny wink3

ale Bandyci jak kogoś złapią to już mają klucz i świetną celę, zresztą sensu zamykania, i kłódki w Strefie  można przytaczać wiele. 

Podstacja jako tako znaczenia energetycznego nie ma, prądu brak, ale punk obserwacyjny czy schronienie przed deszczem super.

Chociaż jakaś Elektra po emisji, zawsze może zagnieździć się w wypalonym transformatorze i wypluć jakiś artefakt co może przyciągać Stalkerów, więc jest spoko :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukując nową tabliczkę na drzwi stacji, z cyrylicą a nie po angielsku.:mrgreen:


Postanowiłem zrobić już szyld do jakiejś tam następnej pracy.
Po kilku godzinnej walce z drukarką, wydrukowałem na tekturze falistej szyld, efekt sami możecie ocenić  wink3

1eIOKs6.jpg
o8ekEnu.jpg
023rhab.jpg
7iVolLp.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Monster3 napisał:

Ode mnie jak zwykle łapa w górę :). No i gratuluję autografów :)

Dzięki :piwo:

18 godzin temu, Michal_G napisał:

Mały drobiazg - napompowane koło we wraku UAZ-a? Trochę kontrastuje ze stanem reszty wozu. Reszta na duży +.

Mały drobiazg - napompowane koło we wraku UAZ-a? -:hmmm: Nie ma takiego, wszystkie koła dysponują powietrzem atmosferycznym, te foty już nieaktualne :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LordDisneyland napisał:

Fajni jeńcy, aż bije rezygnacja z tych zdjęć.

 

Aha- BAR znów masz łacińskimi literami :)

Dzięki za jeńców:piwo:

Ale szyld baru celowo tak zrobiony, żeby był zgodny z wiszącym w grze, cyrylicą napisany jest drugi z boku, ale na fotce ściana frontowa :mrgreen:

1eIOKs6.jpg

7iVolLp.jpg

UnPzcAJ.jpg?1

 

 

 

Czas na aktualizację, chociaż foty już nieaktualne  :P 

I jak zawsze nadmiar fotek wink3

 

hivwsEY.jpg
HQkm04k.jpg
Uyoy8Kd.jpg
ZHDUK31.jpg
dndIVLQ.jpg
zeQfyF1.jpg
gsHrEmS.jpg
RtfQmIf.jpg
Mo5uZPI.jpg
1vtfaFz.jpg
Wm8UuyZ.jpg
9uLyBvc.jpg
AdrWpeS.jpg
yT5N1aJ.jpg
S6Dx7AY.jpg
EniYF7V.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Monster3 napisał:

A może ktoś by się pokusił o zrobienie Aurory z Metro Exodus :). To by była genialna sprawa :D

Oj, nie.

Metro zostawiam dla kogoś innego, nie moje klimaty jak już to CzarnobylLite.

Gabaryty nie te, w książkach Haladyna jest pociąg pancerny i nawet go kupiłem, żeby zrobić, ale problem z modelem. Ma 70 cm dł. Tak samo, gdy kupiłem Mi 17 w skali 1:35. Nikt nawet nie pomyśli, jaka musi być wielka diorama. I ile miejsca zajmie ekspozycja.

Z Metra robiłem dwie prace i są w "Przenicowanym Świecie" więc to klimat otwarty i wolny na tym forum. Może znajdzie się chętny.

Chociaż wątpię, bo na forum rządzi konkursowa pancerka. Nikt nie robi dla siebie. Ważne są dyplomy, puchary itd. I pokazanie się na kolejnych zawodach. Modele piękne, światło cienie itp itd. to fakt, ale większość bez podstawek.

Albo jakieś małe, żeby nie przyćmiły modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.