Skocz do zawartości

Jesienne desantowanie-Douglas C-47 Skytrain,Airfix 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

położyłem je na wczesniej połozony sidolux , wiem metoda garazowa.

Tak się domyślałem. I dla tego kiedyś pierwszy i ostatni raz nałożyłem kalkomanie na sidolux.

 

a co byś polecał na farbe emalie , który lakier błyszczacy?, na koncu wiadomo jeszcze psikam matem bezbarwnym tez umbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Do tej pory używałem bezbarwny połysk z humbrola, ponieważ w moim przypadku zdawał bardzo dobrze swój egzamin. Lepiej się sprawdza niż połysk z MM.

Natomiast mat też z humbrola. MM zostawiał taki biały nalot, nie do usunięcia.

 

Edit.

Teraz mam GX100 z Mr.Color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczy mnie pytanie czy te napisy znaczniki zostawic czy usówac? chodzi mi o te żółe koło drzwi oraz okna . Nibby na kilku samolotach jakies sa.

Zdjecia z telefonu tak na szybo

114c8397db23e2dagen.jpg

 

722572bc2f606facgen.jpg

 

2f8a1dcae59226d76fef410cbefc3741.jpg

 

7abd74a683516abbgen.jpg

 

Napisy eksploatacyjne, ich występowanie i rozmieszczenie tak naprawdę zależy od konkretnego egzemplarza C-47. Ja długo doszukiwałem się ich na swojej Dakocie ale takowych nie stwierdziłem więc nie nakładałem (albo nie były naniesione albo zostały zatarte lub zamalowane). Przejrzyj jeszcze raz zdjęcia archiwalne.

 

Ja używam Gloss MM. Jest dość wydajny i przy dobrym rozrobieniu wodą daje ładny połysk. Mat rzeczywiście jest gorszy i przy złym rozcieńczeniu lub zbyt grubej warstwie zostawia białawy nalot. Do tego zieleń po jego nałożeniu trochę szarzeje. Lepszym ale niestety mniejszym pojemnościowo i przy tym mniej wydajnym jest mat Gunze H.

 

Twoje kalki na zdjęciach niestety widocznie się srebrzą

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia co sie stało' kalkomania.z.X prawie sie rozsypała wyglada to tragicznie, dzisiaj to usuwam, zrobilem szablon na kartce wymiarowo taki sam i psikne to aero, mysle ze bedzie to chyba wtedy lepiej wygladac niz to jak teraz

348bea151bd9498d.jpg

 

8bb823655b925000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pryslem od szablonu, wygladaja chyba lepiej, dokleilem rowniez numer seryjny ktory tez przerwalem, popoprawialem z pedzla malowanie kolo gwiazdy i Przy literze E5. Zdjecia tak na szybko telefonem jak to teraz wyglada.

 

5fc9784060028bcd.jpg

 

fbe75cf98dcbcd9c.jpg

 

e5cbc067fa1c590e.jpg

 

 

W razie co, jakbyś chciał to mogę podesłać Tobie te kalki.

 

Dzieliwielkie ale dokupilem kalki innego producenta bo w malowaniu pudelkowym byly , ale dIeki za checi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś za mały szablon i poszedł Ci odkurz. Na prawej stronie widać ostre przejście w połowie numeru seryjnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś za mały szablon i poszedł Ci odkurz. Na prawej stronie widać ostre przejście w połowie numeru seryjnego :/

 

no tak poszło troche poszło rykoszetem , wogóle to troche spapraełem, X sie posypały przy okazji popsułem numer seryjny ale dosztukowałem z innych, problem był z trójką bo niemisalem i zrobiłem z 6, tylko jesze musze ja poprawic.Porawiłem juz troche bo zdjecia były na "ciepło". .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinieneś pomyśleć nad poprawą jakości zdjęć. Zakup namiotu bezcieniowego z lampami byłby dobrym pomysłem. Ja długo nie mogłem się zebrać, a teraz żałuję, bo nawet telefonem można zrobić fajne zdjęcia. Prezentacja Twoich prac bardzo na tym zyska.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinieneś pomyśleć nad poprawą jakości zdjęć. Zakup namiotu bezcieniowego z lampami byłby dobrym pomysłem. Ja długo nie mogłem się zebrać, a teraz żałuję, bo nawet telefonem można zrobić fajne zdjęcia. Prezentacja Twoich prac bardzo na tym zyska.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Ja zrobiłem swój własny namiot. Wychodzą w nim lepsze zdjęcia niż w kupnym bezcieniowym. Kwestia talentu, albo jego brak. Później wyślę fotkę jak wygląda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinieneś pomyśleć nad poprawą jakości zdjęć. Zakup namiotu bezcieniowego z lampami byłby dobrym pomysłem. Ja długo nie mogłem się zebrać, a teraz żałuję, bo nawet telefonem można zrobić fajne zdjęcia. Prezentacja Twoich prac bardzo na tym zyska.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

postaram sie juz nie robic telefonem na "szybko", no ale przy jednym 5 latku a drugim ktory nauczył sie chodzic ciezko mi za kazdym razem rozstawic sobie moje male studio. Następna sesje postaram sie zrobic już normalną.

przewaznie mam jak kolega Melnikov tylko zamiast lampy zwykłej uzywam dużej błyskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

postaram sie juz nie robic telefonem na "szybko", no ale przy jednym 5 latku a drugim ktory nauczył sie chodzic ciezko mi za kazdym razem rozstawic sobie moje male studio. Następna sesje postaram sie zrobic już normalną.

przewaznie mam jak kolega Melnikov tylko zamiast lampy zwykłej uzywam dużej błyskowej

 

Temat mi znany

Ja mam modelarnie poza domem i tylko 1 czasem 2 popołudnia w tygodniu na sklejanie i robienie zdjęć.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dłuższej przerwie spowodowana corubskami u dzieckiaków typu zapalenie oskrzeli wreszcie cos tam popracowałem. podstawka rownież powstaje, 25x30, zalana gipsem na wyszliffowanyc deseczkach, a pozniej przeorana gwożdziem . Model po lekkim washu, psikniety rownież matem dorobiłem kilka antenek, gotowe śmigła i koła a także drabinka typu scodki . Teraz zajme sie obklejaniem małymi kawałkami taśmy zawiasów przy przedziale desantowym i lekkim przytarciem suchymi pastylami w okolicac silnikow oraz podwozia.

Po problemach z X na ogonie oraz poprawianymi cyframi numeru seryjneo nawet chyba dość wybrnaołem .

 

 

b24e1425096c8fd4.jpg

 

b7cadd2fccdb52a1.jpg

 

b45efd9f6ca07f28.jpg

 

4f67789c08763390.jpg

 

f8514c59a565d199.jpg

 

d4410534b8008d15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dobrze, że praca posuwa się do przodu, ale:

 

1. E5 na lewym boku kadłuba chyba nierówno nałożone. Teraz ciężko będzie coś z tym zrobić ale może udałoby się cyfrę "5" naprawić malowaniem

 

2. Antena z przodu zbyt długa i nieco za gruba. Skróć ją chociaż trochę nożyczkami.

 

3. Zdjęcia są strasznie ciemne i ciężko rzetelnie ocenić powierzchnię lakierniczą.

 

4. Podmalówki na skrzydłach spoko, na kadłubie trochę za mocne. Może w lepszym świetle odbiór będzie inny.

 

5. Trochę srebrzą się kalkomanie z napisami eksploatacyjne na łopatach śmigieł.

 

Póki co spód wygląda lepiej niż góra. Czekam na to jak wykończysz okolice drzwi desantowych. Tam naprawdę można zaszaleć

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dobrze, że praca posuwa się do przodu, ale:

 

1. E5 na lewym boku kadłuba chyba nierówno nałożone. Teraz ciężko będzie coś z tym zrobić ale może udałoby się cyfrę "5" naprawić malowaniem

 

2. Antena z przodu zbyt długa i nieco za gruba. Skróć ją chociaż trochę nożyczkami.

 

3. Zdjęcia są strasznie ciemne i ciężko rzetelnie ocenić powierzchnię lakierniczą.

 

4. Podmalówki na skrzydłach spoko, na kadłubie trochę za mocne. Może w lepszym świetle odbiór będzie inny.

 

5. Trochę srebrzą się kalkomanie z napisami eksploatacyjne na łopatach śmigieł.

 

Póki co spód wygląda lepiej niż góra. Czekam na to jak wykończysz okolice drzwi desantowych. Tam naprawdę można zaszaleć

 

Pozdrawiam

Kornik

 

1. No tam maly galimatias wyszedł bo 5 sie na tym wystajacym zle ukladala i tam podmalowalem, nierównośc wyszła na wysokości dosłownie nieduzy, widac jedynie chyba na zdjeciu.

 

2. Antena nie problem z żyłki, przytne, dałem na "oko".

 

3. No troszke .

 

4.

 

5. no własnie na fotach zauważyłem.

 

teraz bede pracował nad góra , drzwi mnie najbardziej interesuja, bo te tasmy mozna zrobic z

a) z małych kawałeczkow tasmy tamya pokolorowanych na srebrno

b) z malych kawałeczkow duck tape

c)mały kawałek płótna z jakiegoś materiału i małych kawałeczków na kantach z tasmy oczywiscie tez na srebro podkolorowane

 

ogólnie wydaje mi sie ze sposób c może byłby najrozsadniejszy. Narazie wpatruje sie to w moje zdjecie E5 i rozkminiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie góry nie wypowiem się, bo Kornik powiedział co należało powiedzieć. Ale dół wg mnie wygląda super. Nie chcę uchodzić za znawcę, bo nie jestem, ale moim laickim okiem wygląda super. Pocieniowanie i brudzenie zrobione są z wyczuciem. Ładnie to wygląda. Nie to co w moim Ju-52. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.