Skocz do zawartości

Mazda MX-5 ND, 1:24 Tamiya


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

Wpakujesz takie zaciski do niego?

Kolor to ceramik o ile dobrze widzę.

Co do jazdy to oszczędnej budowy ciała nie jestem i mam ponad 180cm ale się w niej doskonale odnajduje. Największe wrażenie robi na mnie masa 1T po przesiadce z mojego smoka prawie 1,7T to przepaść, auto jest super zwinne i przewidywalne.

Moje NA i ND już zrobione, teraz siedzę nad NB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GTiStyle napisał:

Zamówienia z hd gdzie były składane? 

znalazłem ostatnią sztukę w sklepie we Francji

http://www.oupsmodel.com/1-24-pieces-resine-voiture/17786-hobby-design-kit-resine-03-0006-kit-etriers-de-freins-1-24.html?search_query=HOBBY+DESIGN&results=3561

2 godziny temu, portalus napisał:

Wpakujesz takie zaciski do niego?

Kolor to ceramik o ile dobrze widzę.

Co do jazdy to oszczędnej budowy ciała nie jestem i mam ponad 180cm ale się w niej doskonale odnajduje. Największe wrażenie robi na mnie masa 1T po przesiadce z mojego smoka prawie 1,7T to przepaść, auto jest super zwinne i przewidywalne.

Moje NA i ND już zrobione, teraz siedzę nad NB.

muszę trochę skorygować ich kształt, ale taki jest plan?, co do koloru to faktycznie - ceramic metallic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ma ktoś pomysł jak odtworzyć wewnętrzną część lampy? Chodzi o to że w modelu jest lustrzana powierzchnia i wygląda to słabo. Próbowałem z masą akrylową, lipa, z CA też lipa

uThyQbj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mydlo napisał:

Ma ktoś pomysł jak odtworzyć wewnętrzną część lampy? Chodzi o to że w modelu jest lustrzana powierzchnia i wygląda to słabo. Próbowałem z masą akrylową, lipa, z CA też lipa

uThyQbj.jpg

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę w robocie na żywca - stoi taka przed moim biurkiem. Jeśli tylko ta cześć od kierunku jest wyzwaniem to można ją delikatnie porysować skalpelem od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze mydlo, tj. wewnętrzna część czyli m.in. kierunek ma chropowaty klosz po swojej wewnętrznej stronie natomiast cała lampa ma zewnętrzny klosz, który z obu stron jest gładki.

Ja bym spróbował z kawałka bezbarwnego plastiku wyciąć ten kształt a same załamania wyskrobał skalpelem i od środka zalał transparentną farbą w odpowiednim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No więc zrobiłem wewnętrzny "klosz".

Najpierw wyciąłem cały ten kształt z wnętrza lampy, później wkleiłem dwa kawałki bezbarwnego plastiku, następnie podkleiłem folią aluminiową i folią zabarwioną na pomarańczowo. Z efektu jestem bardzo zadowolony?

eI8fQSo.jpg?1

gIFrOxo.jpg?1

FFL4ebO.jpg?1

7FCQokV.jpg?1

 

Wkleiłem też przednią szybę, maska na ramkę, którą dała Tamiya wymagała modyfikacji w okolicach lusterka

QofOPGa.jpg

LD8efKB.jpg

lYQuaus.jpg

SHMWI1V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.