Skocz do zawartości

Lakier + wash


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bart207skw napisał:

myślę o polakierowaniu modelu lakierem humbrol satin oraz zrobienia washa czarnym humbrolem. czy to dobry pomysł? czy to są dobre produkty do pędzla? ewentualnie jaki zestaw polecacie (lakier plus wash czarny na pędzel)

Humbrol satin ale jaki ten w słoiczkach i łosze z humbrola emialii?To raczej ryzykowne zestawienie.Po pierwsze czym rozcieńczysz emalie ?Jeśli white spirytem czy terpentynami nie ważne jakimi może się po prostu zważyć farba ,lakier i zacznie pięknie odłazić zetrzesz to po prostu.Raczej podkład powinien być z akrlu jeśli robisz łosze emaliami.I to też zabezpieczone jakimś lakierem akrylowym Gunze pół matt lub połysk..Także ten tego emalie na emalie łosze to tak trochę nie bardzo.A do łoszy czarny do pędzla to Tamiye ale najlpiej zwykła olejna artystyczna da przecieŻ radę.Czarną albo umbre paloną Raw Umber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematyki to lotnictwo po IIwś. a co do humbrola. maluje nimi. widziałem lakiery i gotowe washe i mogę je łatwo kupic stad moje pytanie. bardziej chodziło mi aby w modelu zrobić czarne linie podziału blach niż jakiś ambitny wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bart207skw napisał:

co do tematyki to lotnictwo po IIwś. a co do humbrola. maluje nimi. widziałem lakiery i gotowe washe i mogę je łatwo kupic stad moje pytanie. bardziej chodziło mi aby w modelu zrobić czarne linie podziału blach niż jakiś ambitny wash.

No ok.Tylko ,że te humbrolki to tak na łatwo.Jak nie chcesz mieć niespodzianek to gdzieś zamówić akryle o,których wspomniałem i powinno być dobrze.A łosz to panel line tamiya akuratny do lotnictwa.I na połysk nakładaj lakier połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem test lakierów Hataki Orange.

Jestem bardzo zadowolony z efektów. Połysk jest gładki jak...

Satyna szybko i ładnie matuje poprzedni połysk. Do tego doskonale zachowuje się pod olejami przy brudzeniu.

Używałem poprzednio lakierów microscale i czasami miałem problemy.

BTW. Tego pomarańczowego koloru na modelu nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.