Skocz do zawartości

TS-11 Iskra "Biało-Czerwone Iskry" 1:48 Arma Hobby


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja i tak nie czaję

Skoro ma iść tylko czerwony to czemu zamaskowane są cienkie paski (docelowo czerwone)

Niektóre paski będą białe, a niektóre stanowią granicę kolorów i będą maskolem "rozszerzone" na całe plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poprawiaj tylko oświeć jaka jest koncepcja malowania?

Został tylko czerwony do naniesienia?

 

Bo mnie zastanawia jak będą malowane cienkie paski, które powinny być czerwone, a teraz zamaskowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, został tylko czerwony. Grzesiu przyjrzyj się - pomiędzy dwoma paskami taśmy jest pasek niezamaskowany - on będzie czerwony.

 

Btw kupiłem tani chiński obiektyw z F1.8 żeby focić z ręki bez sztucznego oświetlenia i okazuje się, że do warsztatu modelarskiego nie bardzo się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw kupiłem tani chiński obiektyw z F1.8 żeby focić z ręki bez sztucznego oświetlenia i okazuje się, że do warsztatu modelarskiego nie bardzo się nadaje.

Dlaczego?

Pewnie masz na myśli małą głębię ostrości. Taki urok jasnych szkieł, że mogą Ale ma na to wpływ też ogniskowa i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw kupiłem tani chiński obiektyw z F1.8 żeby focić z ręki bez sztucznego oświetlenia i okazuje się, że do warsztatu modelarskiego nie bardzo się nadaje.

 

Do fotografii produktowej (a taką jest fotografowanie modeli) najlepiej używać niskich ISO i wysokich przysłon. Niska przysłona, jak f1.8 to piękny bokeh, rozmycie tła i tyle... Fotografując modele potrzeba dużej głębi ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jaki jest pożytek z "jasności" obiektywu, skoro do makro i tak trzeba go "przyciemnić", żeby uzyskać odpowiednio dużą głębię ostrości? Jeśli fotografując model używam f/11 lub więcej, to mało mnie obchodzi, czy obiektyw można otworzyć do f/1.8, czy tylko do f/5.6.

Wiesz... Obiektywów nie kupuje się tylko do modeli czy innych produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie zestawu Arma Hobby. Jak się go sklejało? Miałeś jakieś duże problemy ze spasowaniem lub niedoróbkami? To malowanie jest tak samo łatwe jak złapać komara w locie za lewe jajo w rękawicy bokserskiej Powodzenia zwłaszcza że model już swoje wyleżał ;)

Przepraszam, nie zauważyłem pytania. Model wymagał ode mnie trochę wysiłku. Żeby go dobrze pasować trzeba trochę podszlifować tu i tam. Ja musiałem poszpachlować niektóre łączenia i potem odtwarzać w tych miejscach linie podziału. Trochę nerwów mi to zjadło. Nie był to dla mnie model przyjemny w klejeniu, ale z drugiej strony to pierwszy model żywiczny w życiu - trochę inaczej się z nimi pracuje, niż z plastikiem. Mam jeszcze jeden, więc pewnie z nim pójdzie już łatwiej ;)

 

Mam pytanie do speców. Analizując zdjęcia z Dęblina odkryłem, że są dwa układy szachownic.

1. Na skrzydle od spodu i stateczniku pionowym

145b.jpg

2. Tylko na belce ogonowej

957.jpg

Muszę na stateczniku umieścić nr "10", który jest dosyć szeroki, więc skłaniam się ku opcji z jedną szachownicą na belce. Czy powinienem coś więcej wiedzieć? W szczególności czy godło i niebieska gwiazda czymś się różnią pomiędzy obiema wersjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad jednym.

Na zdjęciach te Iskry są błyszczące i bardzo gładkie.

Ty kładziesz na błyszczącą białą - błyszczącą czerwoną farbę.

Nie będzie "schodków" pomiędzy kolorami farb po zdjęciu taśmy?

Czy potem będziesz to może jakoś szlifować i polerować na gładko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szlifował przed lakierem końcowym. Nie planuję go też robić na wysoki połysk.

 

EDIT. Mam sporo zdjęć BCI w połysku ale też masę w satynie, zbyt dużo żeby zwalić to na oświetlenie. Dlatego nie będę spinał się z wykończeniem na wysoki połysk. Przykłady:

http://lotnictwo.net.pl/gallery_foto_view.php?id=17008

http://lotnictwo.net.pl/gallery_foto_view.php?id=1054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy godło i niebieska gwiazda czymś się różnią pomiędzy obiema wersjami?
Nie, zamieszanie zrobili tylko z szachownicami.

Niestety, polskie głupki majace moc sprawczą nie ogarniają tego, że oznakowania zespołów akrobacyjnych na całym świecie rządzą się innymi prawami niż oznakowania samolotów bojowych...

Mamy więc samoloty akrobacyjne oznakowane jak bojowe.

Dobrze, że nie zdarli z nich ozdobnego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to drugie zdjęcie pokazuje że się świeci jak psu...zobacz jakie odbicia sa na białym skrzydeł i otoczenia

Na żywo i po umyciu są błyszczące jak wypolerowane.

Podałem je jako przykład, że jest tak i tak. Na prawdę mam masę zdjęć, jak mówisz, nieumytych i niewypolerowanych i w takiej konwencji planuję wykończyć swój.

 

Mamy więc samoloty akrobacyjne oznakowane jak bojowe.

Dobrze, że nie zdarli z nich ozdobnego malowania.

 

Odnoszę wrażenie, że Ty też jesteś zwolennikiem tylko 2 szachownic na belce ogonowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że Ty też jesteś zwolennikiem tylko 2 szachownic na belce ogonowej
ech, Adaś...

Pierwsza propozycja malowania przewidywała szachownice na belce, a tuż za nimi numery.

Ale mądrzy ludzie, którzy naprawdę znają się na rzeczy podjęli decyzję by przenieść numery na statecznik, coby rozłożyć oznakowanie równomiernie i tłoku na kadłubie nie robić.

Niestety, teraz inni ludzie, którzy kompletnie nie znają się na rzeczy, podjęli decyzję, że taki tłok zrobią na statecznikach... szkoda słów bo się znerwuję

O skrzydłach z wciśniętymi szachownicami już RAV wspomniał.

(przepraszam za zbyt obszerne wypowiedzi nie do końca na temat)

 

A modelik szykuje się cymes!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.