Skocz do zawartości

Revell Tiger ll 1/72 - poprawiony!


konigister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam wam mój pierwszy model, który już wcześniej zaprezentowałem, lecz oczywiście był on koszmarnie pomalowany. Posłuchałem waszych rad i przeglądając forum oraz oglądając filmiki na youtube przyłożyłem się bardziej i wykonałem kamuflaż od nowa. Starą farbę zdzierałem nożykiem. Model nie posiada powierzchni takiej jak przed pierwszym malowaniem, ale mimo tego na pewno jest trochę lepiej. Sory za słabą jakość fotek.

 

 

zf8gAFE.jpg

yXJ0795.jpg

dFlXXIO.jpg

gO3L83f.jpg

TsNfHQD.jpg

Bmmlxp3.jpg

qPuG81A.jpg

EhhYGHO.jpg

DQG4t2o.jpg

DiBolh6.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego troll? Pierwsze modele wielu ludzi właśnie tak wyglądają.

 

Na pewno trzeba duuużo zmienić w temacie malowania, bo na tę chwilę to wygląda jak model pobrudzony farbą, a nie jak czołg w kamuflażu. Stalowe linki nigdy, przenigdy nie powinny być po prostu malowane na srebrno, najprościej pomalować je na czarno i wtedy przetrzeć gunmetalem albo nawet srebrem.

Brudzenie w modelach mógłbyś sobie na razie darować, a przynajmniej używać go znacznie mniej.

Z podstawki wywal te patyki i gałązki, bo w ogóle nie pasują do skali i nie wyglądają jak drzewka.

 

No i następnym razem koniecznie załóż warsztat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tanie aero do ćwiczenia malowania.

Kup parę tanich modeli do ćwiczenia sklejania.

Lepiej popsuć 10 tanich niż jeden drogi, wartościowy znam to.

Olej brudzenie na początku, to samo przyjdzie z czasem.

Do przodu, głowa do góry a mordeczka potem sama będzie się cieszyć.

 

ale podstawka całkiem przyzwoita

 

Ja mam w planach zrobić swoją pierwszą i na stówkę będzie o wiele gorsza niż Twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ...

Ostatnio czytałem na innym forum, w pewnym wątku, że malowanie jak na "modelworku" i był ubaw.

Może to autosugestia, ale mnie się to "kupy" nie trzyma - podstawka ( ziemia, płot, nawet trawa, poza drzewkami ) - zrobione na na prawdę niezłym poziomie .

Natomiast pojazd, to po prostu maskra, jakby celowo pomazany byle jak.

Nawet, jak ktoś robi pierwszy model, to zakładam, że najpierw chociaż przegląda fora, coś czyta, ogląda zdjęcia, coś testuje.

Ja osobiście wstydziłbym się, tak "pomalowany" model zaprezentować - istnieje w końcu coś takiego jak samokrytyka, poczucie estetyki, itp.

Nie pytam, ile Autor ma lat ( bo gdyby miał naście lub mniej - to jest to jakieś wytłumaczenie ) ponieważ trudno uwierzyć w prawdziwość odpowiedzi ( jak zweryfikować ? ).

 

Natomiast, jeśli nie będzie relacji z budowy kolejnego modelu, to tylko potwierdzi to moje najgorsze podejrzenia i sugestię Kolegi TerraIncognita.

Także zapraszam Kolegę konigister do założenia warsztatu, z chęcią odszczekam, to co napisałem.

 

P.S. Nigdy nie spodziewałem się, że coś takiego w ogóle napiszę na portalu modelarskim, ale było to silniejsze ode mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.