Skocz do zawartości

MAN TGM HLF20 (strazak) 1:24 Revell [S-F]


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Budowę modelu przedstawiłem w warsztacie. Tutaj ostatnie zdjęcia, do których przymierzałem się kilka dni. Ponieważ w domu nie mam odpowiedniego oświetlenia, zdjęcia z konieczności robione na dworze. Najpierw jednak czekałem bo przez kilka dni świeciło ostre słońce, potem pogoda załamała się i kilka razy musiałem uciekać przed deszczem. Stąd też krople wody na modelu.

 

hBlxp0S.jpg

 

WLvhpmH.jpg

 

ISfzvQw.jpg

 

iTEAf0I.jpg

 

KntZjDM.jpg

 

3rX3ZQB.jpg

 

Kt0y6FG.jpg

 

2fBI2JQ.jpg

 

X8UNbl7.jpg

 

JADwlga.jpg

 

VSvDvxx.jpg

 

X8ZtEQl.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podest pod klaponadkolem czyli przy kole, jak jest chowany? Jest wysuwany z przedniego lub tylnego podestu?

 

To jest takie małe oszustwo Revella, stosowane w większości "strażaków".

Są 2 kpl elementów zakładane na wcisk. Jedne zakładamy gdy mamy pozycję do jazdy, czyli wszystko jest pozamykane.

Drugie zakładamy do poz. "otwartej" i wówczas cały ten podest stanowi jedną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest ok ale brakuje mi głębi. Wiem, ze to tylko zdjęcia i w realu wszystko wygląda ok, ale jednak przydałby się jakiś delikatny wash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Bo kiedyś była taka moda, żeby w lusterku wstecznym auta jadącego przed wozem było "czytelnie". Taka chwilowa moda. Karetki w Stanach też kiedyś miały AMBULANCE od dupy strony i ktoś podebrał pomysł. Zaznaczam jednak, że na kolorystykę i opis wozów jest twardy regulamin i w PSP to nie przejdzie. OSP czasem kombinowało po zachodniemu, ale wbrew regulaminowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • Super Moderator
W dniu 29.12.2021 o 19:05, mandrivecs napisał:

OSP czasem kombinowało po zachodniemu, ale wbrew regulaminowi.

OSP chyba nie ma twardego regulaminu, jak ma wyglądać wóz, ma być czerwony i to tyle. Natomiast PSP tak. Wszystkie PSP wyglądają tak samo, a OSP każda remiza ma swoje widzimisię.

Żółte pasy, srebrne pasy, w poprzek wzdłuż, jakaś grafika na tylnej żaluzji i tak mógłbym wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jawkers napisał:

OSP chyba nie ma twardego regulaminu, jak ma wyglądać wóz, ma być czerwony i to tyle. Natomiast PSP tak. Wszystkie PSP wyglądają tak samo, a OSP każda remiza ma swoje widzimisię.

Żółte pasy, srebrne pasy, w poprzek wzdłuż, jakaś grafika na tylnej żaluzji i tak mógłbym wymieniać.

Mylisz się... Regulamin jest restrykcyjny i jednakowy dla wszystkich... Tylko OSP nie jest praktycznie kontrolowane w tym temacie i co jednostka to mamy "wiejski tuning"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

 

3 godziny temu, mandrivecs napisał:

Tylko OSP nie jest praktycznie kontrolowane w tym temacie i co jednostka to mamy "wiejski tuning"... 

 

Możliwe że masz racje, nie wnikam. Możliwe też, że za wozy OSP płaci ktoś inny niż za wozy PSP. Dlatego nie są tak kontrolowane jak PSP.

W sumie mam to gdzieś, ale każdy wóz OSP jaki od nas wyjeżdża jest z zewnątrz inny. Ważne że spełniają swoje zadanie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jawkers napisał:

 

 

Możliwe że masz racje, nie wnikam. Możliwe też, że za wozy OSP płaci ktoś inny niż za wozy PSP. Dlatego nie są tak kontrolowane jak PSP.

W sumie mam to gdzieś, ale każdy wóz OSP jaki od nas wyjeżdża jest z zewnątrz inny. Ważne że spełniają swoje zadanie i tyle.

Bawiłem się pół życia w OSP i coś tam wiem.

Co działasz, że piszesz o wozach OSP, które od Was wyjeżdżają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.